- Nem fogy a Galaxy S25 Edge?
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Erős specifikáció, kompakt formában
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Yettel topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem hiszem, de nem is erre van igény a mobil és az AIO/nettop gépek piacán. A Sandy Bridge és a Llano ezeket a szegmenseket célozza, mert ezekre van kereslet jelenleg a PC-ben.
Technikailag a különálló top-VGA gyorsabb lesz az IGP-nél. Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy egy VGA-t aránytalanul drága beépíteni. Szimpla üzleti probléma. Jobban nő a gép előállítási költsége, mint amennyi extrát pakolhatsz az árcédulára. De ez hamarosan nem lesz gond. A Win 8 majd megy ARM-on és minden cég platformra vált.
Az AMD és az Intel mellett tuti lesz NV platform, mert már tudni, hogy a Maxwell az nem GPU, hanem APU (vagy ahogy az NV fogja hívni ... CPU+GPU akármi). Egyébként szerintem még a Qualcomm is bepróbálkozik, sőt lényegében bárki beszállhat. -
vanhalen
senior tag
Intel a hátterével, a pénzével, meg az nV licence-ekkel a tarsolyában jelentős előnyt kovácsolhat a jelenlegi "hátrányából". Azért idézőjeles, mert a mobil vonalra gyúr a legtöbb gyártó és a vásárlói igények is mobil irányba tendálnak, míg az asztali PC egyre inkább visszaszorul. Ez esetben viszont, mivel él az a "megszokás", hogy a laptop nem gémer cucc, nem jelentkezik túl hamar az igény arra, hogy a laptopokban a jelenleginél sokkal erősebb IGP legyen jelen. Office-hoz, nethez nem kell (még) Arra, meg "régebbi" játékokhoz jó még az inteles is. Mire kialakul az a trend, hogy "játsszunk laptopon" úgy értem általános elvárásként és nagy tömegekben.. addigra az Intel is összeszedi magát főleg most, hogy már zsebében a technológia.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Persze lesz kétmagos SB és Llano is, az összehasonlítást a legnagyobb lapkákhoz igazodik.
Az Intelnek gyakorlatban is erősebb GPU kell, mert a gyártók már kinyilvánították a szándékot. A VGA beépítése üzletileg nem éri meg, így olyan integrált procit kell kínálni, ami gyártóknak jó. A GPU beépítése csak az utolsó lehetőségek egyike. Többe kerül belerakni, mint amennyi extra zsetont rá lehet rakni az árcédulára. Ez így egyértelműen nem éri meg senkinek.
Az AMD és az Intel más cache struktúrát alkalmaz egy ideje. Az Intelnek szükséges a hatékony működéshez az L3 cache, míg az AMD-nek nem kötelező. Ez is koncepcióbeli eltérés. A lényeg, hogy az AMD szerint egy konfig többet ér egy erős grafikus vezérlővel, és pár mondjuk úgy átlagosnál jobb CPU maggal. Az Intel szerint a CPU ereje a fontos, és a grafikus vezérlő másodlagos. Ennyi a koncepció lényege. Aztán majd meglátjuk, hogy kinek volt igaza.
Ez amúgy a vásárlókra is kiterjeszthető. Valaki csak wordre, excellre, meg általános levelezésre veszi a gépet. Nekik jobban fog tetszeni az Inteles koncepció. Aki már a multimédiát, webes élményt, játékokat is belecsempészi az igények közé, az az AMD-nél fog kikötni. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez abból látszik, hogy a két lapkát összehasonlítod. A Sandy Bridge esetében az IGP és a hozzá tartozó Display funkciót a chip méretének ötödét teszik ki. A Llano esetében a lapka kb. fele IGP és Display. A két termék kiterjedése megegyezik. Nyilván az Intel is tudna jobb IGP-t csinálni, ami több tranyót emésztene fel, míg az AMD is jobban kigyúrhatná a processzor részét a chipnek, ami szintén több tranyó. Ez innentől kezdve koncepciós különbség. Az arányok azt mutatják, hogy az AMD az IGP-re, míg az Intel a CPU-ra gyúr.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD Ryzen 7 5700X processzor eladó /Garanciás/
- Ryzen 9 7900X /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 9 7900 /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 7 5700X3D /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 7 8700G /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z390 i5 9500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- 125 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S25 Plus Navy 12/256 GB Újszerű, karcmentes állapotban!
- BANKMENTES részletfizetés Noblechairs HERO RL valódi bőr Gamer Szék
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest