Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tannenbaum

    csendes tag

    Üdv!

    Tavaly december óta van meg a teló. Azt hiszem, hogy túlteljesítettem a reklámok elviselése terén, de a jövőben nem vagyok rájuk kíváncsi. Próbáltam a DNS666-ot, meg az AdGuard-ot is, de messze vannak még az Adaway-tól, amit korábban más telókon is használtam, és teljesen reklámmentes volt minden eddigi készülékem tőle. Rootolnám a telefont, természetesen böngészéssel kezdtem, XDA guide-eket olvastam, stb.
    De nekem nem igazán világos, hogy mi a pontos menete egy Magisk-es rootolásnak. A leírásokban utalnak mindenféle műveletekre, de hogy azokat hogyan kell elvégezni, s mikor, arról nem írnak. Az egyik helyen írják, hogy az OEM unlock előtt csináljak egy Google Account eltávolítást, máshol ezt meg sem említik.
    Magisk-es leírásban ott az egyik lépés: "Copy of your Update.app". Oké. És az mégis mi lenne, hol találom, hogyan és mivel másoljam, és minek? Erről egy árva betű sincs. Nem találtam olyan leírást, ami korrektül leír minden lépést. Nem akarom téglásítani a kütyüt, ez azt hiszem, hogy érthető. Az unlock kód már megvan, de még nem csináltam meg a nyitást.

    Kérdezem Tőletek, hogy van olyan leírás, ami részletes, működik a 366-os build-del?
    Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni pl. egy konkrét leírás linkjével!

  • tannenbaum

    csendes tag

    3.5-ös Blokada, eddig jó, de ez sem fogott meg néhány teljes kijelzős Play-es reklámot. 😯

  • tannenbaum

    csendes tag

    válasz velkeibalesz #12408 üzenetére

    Videónál, ha elfordítod a telót, átvált sztereóra?

    Mivel rootoltad (ha egyáltalán megtetted)? Ha jól olvastam, ez nem rootolt ROM.

  • tannenbaum

    csendes tag

    válasz velkeibalesz #12416 üzenetére

    Valószínűleg maradok az EMUI-nál. De azért egy használható, részletes Magisk-es root leírás jó lenne.

  • tannenbaum

    csendes tag

    Négy különböző xda-s topicból összefésülve az infókat, csak sikerült a root+magisk. Valamelyik nap összeírom a lépéseket, és beírom.

  • tannenbaum

    csendes tag

    Érdekes dolog ez a garancia. Ha az utóbbi öt telefonomat nézem, kettőben kellett kijelzőt cserélni (ebből csak az egyiket ejtettem le, a másikat a fiam). Más hibája egyiknek sem volt. Persze, ez lehet szerencse is, de ismerősöktől is azt hallom, hogy a leejtett teló problematikáján túl legfeljebb akkuhibák voltak. Vagyok olyan elvetemült, hogy kijelzőt magam cserélek (igen, meg kell venni, nem adják ingyen). Ha ez akkora összeg, ami már fáj, akkor készülékcsere. Az előd telefon hat év után kergült meg (reball kellene neki, de annyit nem ér). Ha féltem a kijelzőt, akkor odafigyelek, hogy ne ejtsem le. A többi hiba viszont nem rajtam múlik. Ez a root-tól való félelem, meg a gyártók hozzáállása egyszerű szívatás. Jó ez a Mate9, de mindig lesz jobb, és ha beadja a kulcsot, lesz másik helyette. Azt viszont nem szeretem, ha mondvacsinált indokokkal akarják megkötni a kezem (root vs garancia). Nekem a reklám-, bloatware mentesség többet ér.

  • tannenbaum

    csendes tag

    válasz #24536576 #12436 üzenetére

    Nyilván ebben is van valami. Bár én sosem tennék semmilyen telóra banki alkalmazást. Olyan, hogy feltörhetetlen, csak a mesében létezik. Egy nem rootolt kütyü sem biztonságosabb egy ügyes hacker számára, aki nagyon kíváncsi a banki adatainkra.

  • tannenbaum

    csendes tag

    No, összeírtam a teendőket a root-hoz. Többször is átnéztem, elvileg minden benne van, ami kell. Természetesen mindenki csak a saját felelősségére fogjon hozzá! Ha valami nem világos: google. Én sem vagyok android-guru, nekem is össze kellett bogarászni mindent, én csak egységesítettem az infókat!

    Előkészületek:

    1. Biztonsági mentés! Az unlock mindent töröl a telefonról! (A Huawei biztonsági mentése is működik).
    2. Beállítások –> Rendszer –> A telefon névjegye –> IMEI kód: jegyezzük fel magunknak.
    3. Lépjünk tovább az Állapot menübe, görgessünk lefelé. Sorozatszám: ezt is jegyezzük fel!
    4. Beállítások –> Felhasználók és fiókok (ha nem jelenik meg, a keresőt használd!)
    5. A Google fiókot válasszuk ki, majd lent az Eltávolít ikonra bökjünk, hagyjuk jóvá a törlést. Mint azt már megtanultuk, ez korántsem jelent végleges törlést (a Google-nél ez amúgy sem divat :(( ), csupán a fiókot töröljük a készülékről, annak a tartalma, beállítása, stb. érintetlen marad.
    6. Ha Windows-t használsz, akkor kell a fastboot, adb, no meg a driverek. Ezek elérésében, használatában nem tudok segíteni, nyilván fent vannak a neten.
    7. Ha Linox-od van (ahogy nekem is), a driver eleve benne van a kernelben, egyedül az adb tools-t kell a csomagkezelőben megkeresni és letölteni. Ebben benne van a fastboot is.
    8. Nyiss egy böngészőt, nyisd meg ezt a linket:
    https://hwid5.vmall.com/CAS/portal/userRegister/regbyemail.html
    9. Menj a Downloads menübe, válaszd ki az Unlock Bootloader-t!
    10. Töltsd ki az űrlapot, de maradj az eredetileg megjelenített országnál! Kattints a Commit-ra!
    11. A megjelent 16 karakterből álló kódot pontosan jegyezd fel, ez lesz az unlock code!

    Ha a 8-10. pontokkal nem boldogulsz, van más módszer is, google-ben keresgélj. De semmiképpen nem kell érte fizetni, mint ahogy azt jó néhány oldal szeretné!!! Van még ez a dc unlocker program, én nem használtam, de állítólag működik.

    12. Szükség lesz két fájlra. A telefonod alighanem L09-es verzió, C432 változat, és B3xx build. Ez utóbbi a legfontosabb adat. Ez a Telefon névjegye menüben található a Build szám sornál. A zárójel előtti három számjegy kell. A két fájl pedig ez: update_full_MHA-L09_hw_eu.zip és a update_data_full_public.zip.

    Ezt a két fájlt az xda-n valamilyen orosz honlapról akarja mindenki letölteni, eléggé kacifántos módon. Van jóval egyszerűbb megoldás is. B366 build esetében itt vannak a szükséges fájlok:
    https://www.stechguide.com/huawei-mate-9-b366-android-oreo-firmware/
    Nem kerestem rá másik build-re, de feltételezem, hogy ugyanezen a honlapon későbbi verziók is fent vannak.

    13. Töltsük le az említett két fájlt!
    14. Kell még a TWRP és a Magisk. Előbbiből a 3.1.2, utóbbiból a 16 megfelel a célnak. Ezek is ezer meg ezer helyről letölthetők.
    15. A telefon SD kártyájára másoljuk át a korábban letöltött két zip fájlt és a Magisk-ot. A TWRP marad a pc-n!
    16. A telefon Fejlesztői beállítások menüjében kapcsoljuk be az „OEM feloldás megengedett” és az „USB hibakeresés” opciókat.
    17. Ellenőrizzük az akku töltöttségi szintjét! A legjobb, ha teljesen feltöltjük most, abból baj nem lehet.

    Csak akkor kezdjük hozzá a továbbiakhoz, ha eddig minden lépést megtettünk!

    18. Kapcsoljuk ki a telefont, és vegyük ki a SIM kártyát, valamint az SD kártyát is!
    19. Kapcsoljuk be a telefont, csatlakozzunk USB kábellel a PC-hez!

    Akár Windows, akár Linux rendszerünk van, ugyanazok a parancsok kellenek mindkét esetben, csak Windows-on máshol indítjuk a parancssoros terminált, mint Linux-on. A Windows-osok másolják a twrp fájlt a fastboot-ot tartalmazó könyvtárba, a Linux-osok meg abban a könyvtárban nyissanak terminált, ahol a twrp fájlt töltötték le. Célszerű átnevezni a fájlt twrp.img – re!

    20. Nyissuk meg a terminált, és nézzük meg, hogy a PC „látja-e” a telefont! A parancs: adb devices
    21. A következő lépés: adb reboot bootloader. A telefon újraindul bootloader módban.
    22. Adjuk ki ezt a parancsot: fastboot devices! Ha itt is látja a PC a telefont, akkor kezdődhet az érdemi munka!

    Feloldás, TWRP és Magisk telepítése

    1. Folytassuk a 22. ponttól, először is oldjuk fel a bootloader zárolását!
    2. Keressük meg a 16 jegyű kódot, és írjuk be ezt: fastboot oem unlock xxxxxxxxxxxxxxxx (az x-ek helyére kerül a kód). Fastboot reboot parancs után a telefon „nulláról” indul, és az első indítás utáni beállítások jönnek, amivel még ráérünk, tehát elég csak átállítani magyar nyelvre, a többi lépést ki is hagyhatjuk!
    3. Menjünk a Rendszer menübe, állítsuk vissza a Fejlesztő módot (bökdössünk sokszor a Build számra), majd állítsuk be ismét az USB hibakeresést!
    4. Ismételjük meg a 20-21-22 pontokat!
    5. A fastboot flash recovery_ramdisk twrp.img paranccsal telepítsük a twrp-t!

    No, itt volt az első szívás, mert a Nougat leírások alapján hibaüzenetet kapunk. Ott ugyanis nem kell a _ramdisk a parancsba! Ha ezt kihagyjuk Oreo-n, akkor nem lesz twrp-nk!

    6. fastboot reboot
    7. Újraindítás után kapcsoljuk ki a telefont, és tegyük vissza az SD kártyát, majd indítsuk el a készüléket recovery módban! (Hangerő fel + bekapcs gombot nyomni a Huawei logó megjelenéséig).
    8 . A twrp-vel először is formázzuk az adatokat: Wipe - Format data – yes
    9. Telepítsük a Magisk-et, majd az update_data_full_public.zip és végül az update_full_MHA-L09_hw_eu.zip fájlokat. Utóbbinál lesz egy hibaüzenet, de figyelmen kívül lehet hagyni. Ha több hibaüzenetet kapunk, akkor van baj.
    10. Reboot – System
    Újraindul a telefon, a nehezén túl vagyunk! Lehet beállítgatni a telefont, visszamásolni a fájljainkat, és a SIM kártya is visszakerülhet (természetesen kikapcsolás után!) a fiókjába!
    A további beállítások a Magisk-re vonatkozóan némi google keresés után elérhetőek.

  • tannenbaum

    csendes tag

    Az mennyire üzemszerű, hogy egy egyszerű akkucsere után nem kapcsol be a teló? Az akkut tölteni sem hajlandó (egyébként bőven van benne delej, el kéne indulnia töltés nélkül is). Bekapcsolásra gyorsan villog néhányat a led piros színnel, aztán semmi. Rescue módban el lehet indítani, de az ADB nem látja az eszközt. Egyébként root-olt, FRP lock. Recovery módban sem indul. Ez egy agyrém! Vagy inkább tégla? Egy akkucserétől? :F

  • tannenbaum

    csendes tag

    válasz dutrás #14013 üzenetére

    Hát, a végeredmény tekintetében gyakorlatilag mindegy. Egyébként sokadig telefonbuhera volt, csináltam ennél komolyabb melókat is. Ez valamilyen szoftveres bug lehet, vagy valamilyen Huawei-védelem (ami egy akkucsere esetén azért komolytalan és indokolatlan). Vagy nem tudom. Egyelőre nem tudok hozzáférni a telóhoz usb-n keresztül. Pedig nem lenne baj, ha az ADB látná. Legalább egy clean install-t lehetne csinálni rajta, az adatok nem érdekesek annyira, nincs pótolhatatlan köztük. Az lesz a vége, hogy búcsút veszek a készüléktől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák