Hirdetés

2018. október 18., csütörtök

Gyorskeresés

(#4251) bakter24 válasza csabi10 (#4249) üzenetére

bakter24
(őstag)

Nem olyan egyszerű, felteszel egy widgetet, és utána a megjelenő felületen én egyedi megjelenést választottam, majd a widget egyes elemeit egymás után kell pakolni, mint a legó. (óra első számjegy, óra második számjegy, statikus text " : ", perc első számjegy perc második számjegy) stb.

zebede: Azért nem megy, mert a zene, amit alátettem jogvédett, emiatt németországban nem tekinthető meg, aminek folyamánya, hogy a mobilos, tv-s szolgáltatás választógombja inaktív :( De legalább már ezt is tudom :(

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#4252) bakter24 válasza zebede (#4248) üzenetére

bakter24
(őstag)

Folyt.: Viszont Opera Mobil -> Desktop módban le lehet játszani!

(#4253) csabi10 válasza bakter24 (#4251) üzenetére

csabi10
(senior tag)

Időjárás ikont nem tud kirakni ugye?

(#4254) bakter24 válasza csabi10 (#4253) üzenetére

bakter24
(őstag)

Ikont nem, csak ki tudja írni, hogy hány fok, betűvel és számmal. Ugyanez igaz az akkura is. Az időjárás, amit alatta látsz, az pedig a "köpönyeg" widgetje.

(#4255) mkRoland válasza csabi10 (#4253) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Így néz ki a Minimalistic Text:
AppBrain
Market
youtube review
Régebben én is egy órán át állítgattam, mire találtam egy tökéletes beállítást a dátumra (és akkor ilyen lett pl.: Az Úr xxxx. évének yyyy hónapjának zz. napja, az év xx. hete). Érdemes elmenteni, ha sokat szenvedtél vele!

[ Szerkesztve ]

(#4256) bakter24 válasza mkRoland (#4255) üzenetére

bakter24
(őstag)

Nekem a nagy gondom, hogy nem tölti ki rendesen a helyet, ami van neki, hiába állítok nagy betűméretet, az widget széle előtt jóval levágja a számot/betűt. Magyarán nem tudok egy baazi nagy órát kitenni pl középre.

(#4257) batabe válasza Maximum1 (#4186) üzenetére

batabe
(senior tag)

biztos hogy az 576 kbyte volt az? tegnap bementem, és kerestem 7"-os tabhoz neopreme tokot. nem tudott róla... vagy fogalma sem volt az eladóról, hogy mi az a 7"os tab... biztos csak a yamotot ismeri :)

Xiaomi MI5pro / Oneplus 5 / Chuwi HiBook Pro / Minix Neo U1 / Amazfit Cor

(#4258) napocska2 válasza ka64 (#4250) üzenetére

napocska2
(senior tag)

Én úgy csinálnám, hogy a VOB-okat gépre másolva egyesíteném Total Commanderrel, majd a kapott fájl típusát átnevezve mpg-re, lehet másolni a tabletre, így az androidos lejátszók is képesek megjeleníteni a tartalmát.

Szerk: Némi további infó az egyesítéshez: Méret szerint kiválasztod a legnagyobb VOB-okat, mert azokban van a lényeg, azokat kell bemásolni a DVD-ről a gépre. A file-név tartalmazza a sorszámukat is, de a végéről a _1-et csoportos átnevezéssel le kell vágni. Az egyesítéshez pedig csak az elsőt kell kijelölni.
Kicsit bonyolítja, ha több film van a dvd-n, mert akkor ezt a műveletet filmenként kell eljátszani.

[ Szerkesztve ]

(#4259) mkRoland válasza ka64 (#4250) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Én FairUse programmal átkódolnám a filmet (igaz, így a menü és a feliratok/többi nyelv bukta).

[ Szerkesztve ]

(#4260) Nara19 válasza bakter24 (#4247) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Honor: köszi :)
Én alapból néztem a filmedet tableten, igaz, hogy én szinte mindig opera mobile-t használok desktop módban. Amikor nem, akkor a Skyfire-t. :D

(#4261) beniasz

beniasz
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Wifin keresztül vagyok még....
Eddig 2 alkalmazást töltöttem le(angry birds,felhos live wllpaper)
Több alkalmazást nem enged letölteni,azt mondja h nincs több hely,szó szerint:
Hiba a(z) " Fruit Ninja Free" letöltése közben.Nincs elég hely az eszközön"

Kérdem én, ez hogy lehet??

Paraméterek következők:

Beállítások / SD kártya és Tablet tárolóhely / Összes tárhely:4.66 Gb Elérhető tárhely:4.65 Gb
A tablet belső tárhelye:
Összes tárhely:2.75 Gb Elérhető tárhely: 2.46 Gb

Mi a hiba? :(

(#4262) csabi10 válasza beniasz (#4261) üzenetére

csabi10
(senior tag)

Töröld a market frissítést. Beállítások/Alkalmazások/Alkalmazások kezelése/Market/Frissítés törlése

(#4263) beniasz válasza csabi10 (#4262) üzenetére

beniasz
(lelkes újonc)

így sem jó,sőt:

"Attention
An error has occurred.Please try again"

:(

(#4264) csabi10 válasza beniasz (#4263) üzenetére

csabi10
(senior tag)

Ujraindítottad az lehet hogy segít, illetve ha van benne sd kari azt válaszd le.

(#4265) csoki46 válasza Nara19 (#4245) üzenetére

csoki46
(senior tag)

http://mobilarena.hu/hir/mobilarena_tv_huawei_honor_a_hazban.html
Ez a telefon :) Jövő hét elején jön az írásos teszt is.

(#4266) beniasz válasza csabi10 (#4264) üzenetére

beniasz
(lelkes újonc)

Nem értem... :(
Valami mindig van....

Most meg amikor letöltök valamit,végigmegy a bitkígyó,aztán a következő hibaüzenet jelenik meg:

"HIBA:Nem sikerült a telepítés az USB háttértárolón vagy SD kártyán"

Ezt csak OK-zni tudom

SD kartyam nincs.

Mit csinaljak???

Nem hittem voln h ennyi bajom lesz az androiddal

PLS HELP

(#4267) bakter24 válasza beniasz (#4266) üzenetére

bakter24
(őstag)

Ez nem android, ezt csak az újabb market óta csinálja (nekem). Az appoknál a letöltésvezérlő adatait is próbáld törölni. (Bővebben első hsz -> link -> hibajelenségek -> 5.jelenség: market probléma)

[ Szerkesztve ]

(#4268) advocat

advocat
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Vettem egy USB OTG kábelt én is vaterán, a slimen egyébként az eredeti T-mobile firm van, nincs is rootolva, de ha egy billentyűzetet rácsatlakoztatok, azt egyből felismeri mindenféle hókuszpókusz nélkül, szóval újabb jó pont a kütyünek :) A kérdésem annyi lenne, hogy időközben sikerült e már valakinek a dedikált gombokkal ékezetes betűket írni az usb billentyűn. Eddig csak arra jutottam, hogy az anysofkeyboarddal, hogyha gyorsan lenyomom a billentyűn kétszer az adott magánhangzót, akkor ékezetest ír, de mégiscsak jobb lenne a dedikált gombokat használni.

A másik kérdésem az lenne, hogy mivel nagyon belaktam már a kis masinát, és gyakorlatilag teljesen elégedett is vagyok vele, ezért eléggé fázom a szoftverfrissítéstől, nehogy elvesszen valami. Az egyetlen dolog ami zavar, az a zenelejátszás akadozása lezárt képernyőnél. Nem tudom, hogy erre született végül valami megoldás még a szoftverfrissítés előtt?

Köszi előre is!

(#4269) Nara19 válasza csoki46 (#4265) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Köszi. :)

(#4270) bakter24 válasza advocat (#4268) üzenetére

bakter24
(őstag)

Az akadozásra a FW frissítés a megoldás, mint ahogy a többi hibára is (ha voltak neked)

Elvileg lehet menteni a Titanium Backuppal mindnet, mentést már csináltam (root kell) de visszaállítást még nem.

(#4271) Nara19 válasza advocat (#4268) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Nekem Inviteles wifi only-s készülékemnél az eredeti fw-nél sem volt gond ezzel. A fórumtársak azt írták (akinek volt ilyen gondja), hogy a fw frisítés oldotta meg.
Lehetőség: root, lement mindent pl titanium backup, aztán fw frissítés.
Ha van más út, csak szól valaki, valaki.... :))

(#4272) gomsadi# válasza advocat (#4268) üzenetére

gomsadi#
(tag)

Nagyon melegen ajanlom a frissitest, nem bonyolult, hamar megvan, de egy lenyegesen hasznalhatobb ableted lesz a mostanihoz hasonlitva. En is megtettem, es most azon gondolkodom mire vartam eddig:-)

Have a Lot of Fun!!

(#4273) Nara19 válasza bakter24 (#4270) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Jó hogy egyidőben írtunk hasonlót :D

(#4274) advocat válasza Nara19 (#4271) üzenetére

advocat
(lelkes újonc)

Köszi mindenkinek, ezek szerint csak nem kerülhetem el az FW frissítést :N
Nem magától a frissítéstől tartok egyébként, mert a mobilomra szoktam mindenféle főzött romokat pakolni, csak a tabletet meg tényleg annyira belaktam, hogy nem örülnék, ha elveszne egy-két dolog, de hátha nem lesz gond :))

(#4275) gomsadi# válasza advocat (#4274) üzenetére

gomsadi#
(tag)

Megnyugtatlak minden elveszik. Ezert minnel elobb tedd!

Have a Lot of Fun!!

(#4276) bakter24 válasza Nara19 (#4273) üzenetére

bakter24
(őstag)

:D Hiába, táblatestvérek vagyunk :DDD

advocat: Én is azt hittem, hogy húdesok minden elveszik, de mikor feltettem az új FW-t két dolog tünt fel: 1.: Minden hiba a múlté, tudok fotózni, zenét hallgatni, és 2.: Mennyi felesleges szemét volt már a tabon ?! A fele cuccot sem raktam vissza rá! Illetve csomóból találtam jobbat (widgetek főleg)

Ez nem törvényszerű, hogy másnak is így van, de én akkor szembesültem vele, hogy milyen könnyen felgyűlnek a felesleges appok (tipikusan: Majd jó lesz valamire...)

[ Szerkesztve ]

(#4277) advocat válasza gomsadi# (#4275) üzenetére

advocat
(lelkes újonc)

Akkor megnyugodtam :DD :DD

(#4278) Rabidsnail

Rabidsnail
(senior tag)

Olyan gondom van,hogy gépeléskor,ha egy kicsit is gyorsabban gépelek, (egyáltalán nem szélsebesen) hirtelen ismétli 2-3-szor ugyanazt a billentyűt. Már a billentyű ismétlést is letiltottam,de mégis. Megköszönöm,ha tud valaki segíteni. AnySoft-ot használok. Gond még az is,hogy ha kétszer nyomok le egy magánhangzót,akkor ékezetes betűt ír,holott az ékezetes panel van kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#4279) Nara19 válasza Rabidsnail (#4278) üzenetére

Nara19
(senior tag)

AnySoft beállításában ki lehet venni a billentyű duplázást. Én egyébként a 4 soros qwertz beállítást használom.

(#4280) Rabidsnail válasza Nara19 (#4279) üzenetére

Rabidsnail
(senior tag)

Kivettem és én is azt használom,de ha magánhangzót nyomok kétszer, akkor nem ismétli,hanem tesz rá egy ékezetet. Végülis ez csak mondjuk a freemail szó leírásakor idegesítő. Köszi a segítséget.

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#4281) bakter24 válasza Rabidsnail (#4280) üzenetére

bakter24
(őstag)

megoldás: citromail :DDD

(#4282) csabi10 válasza bakter24 (#4281) üzenetére

csabi10
(senior tag)

vagy gmail :C

(#4283) Nara19 válasza Rabidsnail (#4280) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Bocs, most néztem, én a qwertz tablet beállítást használom
:B

(#4284) Nara19 válasza Nara19 (#4283) üzenetére

Nara19
(senior tag)

A nagybetűn kívűl minden "autoizmust" kikapcsoltam. Fekvő elrendezést bejelöltem.
Qwertz - tablet billentyű be és ha magánhangzót nyomok duplán, akkor ismétel. Ha hosszan nyomom, akkor kínál fel ékezetest (e-nél é-t).?? :F

(#4285) kltz

kltz
(tag)

Tegnap előtt írtam, hogy nem tudtam beállítani a frissen vásárolt telenoros mobilnet kártyát. Addig fajult a dolog, hogy már feltettem az inviteles rom-ot, felhívtam az ügyfél szolgálatot ott azt mondták ,hogy az én készülékemben van hiba!

DE NEM!

Rengeteg próbálkozás után sikerült. Még pedig az alábbi beállításokkal

APN: net és semmi mást nem kell állítani(MCC 216, MNC 01 ,de ez alap) meg egy nevet se árt megadni:D

[ Szerkesztve ]

Üdv KLtz

(#4286) eladohardver

eladohardver
(őstag)

Power amp-ban hogyan tudom lejátszani a külső memória kártyán lévő fájlokat... gondolom a config fájlát kéne át írni....
?

úgy értem hogy autómatán checkolja a fájljaim...

mert csak ilyeneket tud, hogy /mnt/sdcard/ és sehol nem enged belejavítani, v megadni h hol keressen...

megoldás az lenne ha át lehetne írni a mount pontját a belső kártyának, mondjuk /mnt/sdcard2-re és a külsőt hívná /mnt/sdcard -nak.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤ Használjatok DropBox-ot, mert nagyon jó (2Gb tárhely): http://db.tt/xYfvl0TD ¤

(#4287) kissandras20

kissandras20
(fanatikus tag)

Par sorban le tudna valaki irni a frissites menetet? Esetleg valami link? koszi elore is!!

(#4288) bakter24 válasza kissandras20 (#4287) üzenetére

bakter24
(őstag)

Első hsz -> link -> leírás! , my friend!

[ Szerkesztve ]

(#4289) eladohardver válasza eladohardver (#4286) üzenetére

eladohardver
(őstag)

régi verziót találtam kérdésem tárgytalan xD

am nagyon szépen szól még ezzel az 1.0 ás verziójúval... szuper az EQ

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤ Használjatok DropBox-ot, mert nagyon jó (2Gb tárhely): http://db.tt/xYfvl0TD ¤

(#4290) ShiShaPRO

ShiShaPRO
(újonc)

szép vidi hajrá :)

Ha nem jövök éjfélig ma már ne várjatok ;)

(#4291) Patriarch

Patriarch
(kvázi-tag)

Na megjött a gép, nagyon jónak néz ki, bár nem sokat nyomkorásztam, mivel anyukám rájött, hogy ezt ő is tudja kezelni így azon netezik mióta megjött : D Nekem itt van iphone meg laptop, én elvagyok ezzel is, de különben nagyon jó kis gép, olvasom elég rég a topicot és ki tudtam belőle válogatni belőle pár használható alkalmaást(pl. dolphih broswer), de tudtok ajánlani még, hogy mit szedjek le store-bol?

Péter. |

(#4292) eladohardver

eladohardver
(őstag)

Az lenne a kérdésem, hogy IGO ban, valahogyan el lehet tüntetni azt a sávot felülről... ahol az aksi ikon wifi stb ikonok vannak.... esetleg eltávolítani az alap launchert, vagy fagyaszam root uninstaller-el... és akkor nincs az a sáv...

(#4293) advocat

advocat
(lelkes újonc)

Nah sikeresen túl vagyok a szoftverfrissítésen, gyakorlatilag 95 %-ban sikerült minden programot és a belállításokat is visszatenni, szóval teljes mértékben beváltotta a titanium backup a hozzá fűzött reményeimet, ajánlom bátran mindenkinek. A leírásokat pedig külön köszönöm, gyerekjáték volt így a szoftverfrissítés:-)

(#4294) eladohardver válasza eladohardver (#4292) üzenetére

eladohardver
(őstag)

Feldobtam TRZ-s firmware-t hátha ott el lehet tüntetni az értesítő sávot... nem enged rootolni Super 1 click... be van állítva a hibakeresés. Ez a hiba üzi: SuperOneClick v2.1.1.0
Checking drivers...
Failed
Killing ADB Server...
* server not running *

OK 0,04s

Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *

OK 4,06s

Waiting for device...

OK 0,03s

2.2.2
Getting manufacturer...
HUAWEI
OK 0,01s

Getting model...
IDEOS S7 Slim
OK 0,02s

Getting version...
hid.20110513.103107
OK 0,01s

Checking if rooted...
False
OK 0,04s

Installing BusyBox (temporary)... - Step #1
983 KB/s (1062992 bytes in 1.055s)

OK 1,09s

Installing BusyBox (temporary)... - Step #2

OK 0,01s

Rooting device... - Step #1
1462 KB/s (585731 bytes in 0.391s)

OK 0,42s

Rooting device... - Step #2

OK 0,02s

Rooting device... - Step #3

OK 0,01s

Rooting device... - Step #4
startIndex nem lehet nagyobb, mint a karakterlánc hosszúsága.
Paraméter neve: startIndex
FAILED

Mi van ilyenkor?

Illetve ugye azt írja ennek a firm készítője hogy: Rooted and busybox installed (during flashing process) .... Feldobtam Titanium backup-ot és nem engedett semmit... mert hogy nem van rootolva a készülék a buzi box sincs fent... :W

[ Szerkesztve ]

(#4295) batabe válasza eladohardver (#4294) üzenetére

batabe
(senior tag)

Indits újra mindent, pc-t, tabot, és utána próbáld újra l. Nekem így sikerült.

Xiaomi MI5pro / Oneplus 5 / Chuwi HiBook Pro / Minix Neo U1 / Amazfit Cor

(#4296) eladohardver válasza batabe (#4295) üzenetére

eladohardver
(őstag)

hehe:D ááá feldobtam rá mége1x a fw-t, de most a gyári kábellel végig... előző próbálkozásnál egy motorola kábelel csináltam... és így ok... a gyári kábellel... :R

(#4297) StGabriel válasza kltz (#4285) üzenetére

StGabriel
(újonc)

Gratulálok! Ezt már megírtam 09.27-én a Bakter oldalán és kaptál is ráhivatkozást itt!

Vagyok, tehát gondolkodom!

(#4298) eladohardver válasza eladohardver (#4296) üzenetére

eladohardver
(őstag)

SZóval jobban megy ez a trz firmware mint az eredeti... ugyanazokkal az app-okkal... nekem jobban tetszik hogy keskeny a status bar... bár még mindíg a mondó vagyok h jó lenne valamivel... valahogyan telljesen elrejteni... mert pl IGO alatt még mindíg ott van... de mindenesetre annyira nem zavaró mint huawei eredeti status bar-jával... am találtam valamit ezzel kapcs.... több oldalon is írnak valami kódot... de senki nem írja le h mégis hova írjam... a **csömre? xD :W

Esetleg valaki tudja hogy ezt hova kéne? Köszi!

(#4299) bakter24 válasza Patriarch (#4291) üzenetére

bakter24
(őstag)

Első hsz -> link -> hasznos programok! (jelenleg 31 programmal, de akár Te is írhatsz hozzá!)

(#4300) gomsadi#

gomsadi#
(tag)

Na helyzet van. Pedig azt hittem minden happy lesz vegre:D
A kijelzo ala szoszok mentek. Nem tudom mikor, de most vettem eszre. Egyelore nem zavaro, de ez nem fog jo iranyba valtozni szerintem. A kijelzo bal felen, ponosabban a bal also felen, a micro sd foglalat kornyeken, es picit feljebb. Nem tudom, hogy tudnam kipocolni, csak ezert nem akarnam a tmobilba beadni.

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.