Hirdetés

2018. december 19., szerda

Gyorskeresés

(#4051) Maximum1 válasza bakter24 (#4047) üzenetére

Maximum1
(őstag)

Elnézést kérek, lefelejtettem a "Tisztelet a kivételnek" mondatot. :(((

(#4052) bakter24 válasza gomsadi# (#4049) üzenetére

bakter24
(őstag)

Belső mem 3,5gb, belső SD 4.5gb, vagy lehet egybeformázni, de akkor csak 160mb marad belsőre, de akkor egyben van 7,5gb-od. Ez is egy opció, igaz nem túl jó, de lehet így is használni.

amol: én is azzal kaptam, nekem is kattogott, mint sokaknak itt, új FW felteszed, és nyertél!

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#4053) bakter24 válasza Maximum1 (#4051) üzenetére

bakter24
(őstag)

Félreértesz, nem magamra gondoltam, hogy megoldom a gondokat, hanem a kollektívára. Igen, van, aki egy hónapig sem kapta meg a cuccot, és mivel az is kapcsolatos a készülékkel, így azt is itt vitatják meg egymással. De emellett a felmerült problémák sem találnak süket fülekre. Sőt, olyan is nem egyszer volt, hogy pl "Nem tudok segíteni, nekem is volt már ilyen gondom, csak azért írok, hogy ne hidd, hogy senki sem veszi észre, hogy kérdeztél valamit" Na ilyen mentalitással nem sok fórumban találkozom sajnos, ezért konganak fájón szavaid... :D

(#4054) Nara19 válasza bakter24 (#4053) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Szerintem sírjunk egymás vállán. Ó Bakter, h jutottunk idáig.... :))

(#4055) Nara19 válasza bakter24 (#4053) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Csak az a fránya 1. hsz meg a redlinepc oldalad ne lenne...

(#4056) bakter24 válasza Nara19 (#4055) üzenetére

bakter24
(őstag)

Én is arra gondoltam, hogy a Balatonba vetem magam, csak sajnos elég sekély manapság... :DDD

(#4057) amol válasza bakter24 (#4052) üzenetére

amol
(PH! addikt)

Rajta vagyok. Mennyi idő a frissítés? Nincs folyamatjelző csíkom, a gombok az elején lassabban, most gyorsan villognak.

(#4058) bakter24 válasza amol (#4057) üzenetére

bakter24
(őstag)

Kéne lenni folyamatjelzőnek is, de amikor már nem villognak akkor jó, akkor folytasd a leirásból.

(#4059) amol válasza bakter24 (#4058) üzenetére

amol
(PH! addikt)

10 perce villognak.

(#4060) bakter24 válasza amol (#4059) üzenetére

bakter24
(őstag)

Az kicsit sok idő már. Nem hagytál ki lépést a leírásból? SD formázás megvolt? Más nincs a kártyán?

(#4061) amol válasza bakter24 (#4060) üzenetére

amol
(PH! addikt)

A készülékben formáztam, számítógépen kártyaolvasóval letöröltem róla a lost könyvtárat és rámásoltam amit kellett.

Az elején lassan villogott, annak az ideje nekem kb. megfelelt egy frissítésnek.

Azt tettem rá ami a linken van, de közben letöltöttem a gyártói oldalról is és nem egyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#4062) bakter24 válasza amol (#4061) üzenetére

bakter24
(őstag)

Akkor az jó úgy. Még várj egy kicsit, utána folytasd tovább, akku ki, kártya, akku be, ujraboot, ha nem bootol be, akkor kezdd előlről, vagy másik kártyával, lehet azt nem komálja, habár ha eddig ment vele..

Én is azzal használom, ami az oldalamon van fent, hivatalos helyről van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#4063) amol válasza bakter24 (#4062) üzenetére

amol
(PH! addikt)

Eddig nem volt benne kártya, de az nem kizárt hogy nem 1000%-os. A telefonomból vettem ki miután -valószínűleg rossz leválasztás miatt, gépről töltöttem az akksit és lehúztam- korrumpálódott :)
De formázás után teljesen jól működött.

Most már lehúzom, ennyi ideig nem tarthat.

Piros felirat: Update failed! Please retry!

[ Szerkesztve ]

(#4064) bakter24 válasza amol (#4063) üzenetére

bakter24
(őstag)

Próbáld PCről formázni a kártyát, alapértelmezett formátumba, és úgy rá a FW-t. Elrontani nem tudod a gépet, csak addig nem indul, amíg nincs rajta érvényes FW, de bárhányszor újrakezdheted a flashelést.

[ Szerkesztve ]

(#4065) direwolf válasza bakter24 (#4056) üzenetére

direwolf
(őstag)

Látom, egyre nehezebb az emlegetett kereszt ;)
Én szurkolok, mert ritka manapság az ilyen mértékű önzetlen segítőkészség. :R

[ Szerkesztve ]

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#4066) amol válasza bakter24 (#4064) üzenetére

amol
(PH! addikt)

Ez megnyugtató.
Készült a kártyán egy logfile, sd download finished áll benne.
Szerintem lesz rajta valami hiba (talán IO) mert total commanderben össze akartam hasonlítani az eredeti és a kártyán lévő filet és nem válaszol...
szerk. válaszol, nem egyformák, pedig azok voltak. Talán az update miatt.

Nekifutok újra.

[ Szerkesztve ]

(#4067) bakter24 válasza direwolf (#4065) üzenetére

bakter24
(őstag)

Direwolf: Köszi, szerencsére nekem a keresztről a Brian Élete jut eszembe :D

amol: Ok, PC-n formázd az SD-t

[ Szerkesztve ]

(#4068) amol válasza bakter24 (#4067) üzenetére

amol
(PH! addikt)

Úgy tettem, volt is csík (most már legalább ezt is tudjuk) de megállt és megint elkezdett gyorsan villogni.
Újraformázom FAT32 helyett FAT-re, ha úgy sem megy nézek másik kártyát.

(#4069) bakter24 válasza amol (#4068) üzenetére

bakter24
(őstag)

Ok. A csik végigment, vagy meddig jutott el? Hibaüzenet volt? (a tudásbázis miatt kérdezem ezeket)

(#4070) amol válasza bakter24 (#4069) üzenetére

amol
(PH! addikt)

Nem ment végig, kb. annyi ideig ment (időre) ameddig az első alkalommal. Egyszerűen megállt kb. 1/5-nél és elkezdett gyorsan villogni.
Lassú ez a format 4GB-os kártyánál, még nem végzett... nem gyorsformázás.

[ Szerkesztve ]

(#4071) direwolf válasza bakter24 (#4067) üzenetére

direwolf
(őstag)

Csak hogy tisztázzuk: Júdea népe front, vagy júdeai népfront? :D

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul

(#4072) bakter24 válasza direwolf (#4071) üzenetére

bakter24
(őstag)

"De mit tettek értünk a rómaiak!?"

(#4073) amol válasza bakter24 (#4069) üzenetére

amol
(PH! addikt)

Egész pontosan 3 pöcökig jutott mindkét fw-rel :)
Másik kártyáról, amit nem is formáztam csak töröltem felment a gyári oldalról töltött verzió. Csak azt nem értem hogy ha az oldaladról töltött verzió ugyanez a build (S7-201uV100R001C178B021) akkor vajon miért nem egyezik a két file? A "Tiéd" méretre is nagyobb valamivel.
Kipróbálom azt is mivel ezzel is hallom a kattanást és nyitva hagyja az alkalmazásokat.

(#4074) addamka válasza amol (#4073) üzenetére

addamka
(őstag)

Az alkalmazásokat nyitva hagyja a háttérbe, ez android sajátosság. Én simán milestoneomban lévö kártyával frissitettem, format nélkül.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#4075) amol válasza bakter24 (#4069) üzenetére

amol
(PH! addikt)

A Te verziód végül csík nélkül, fehér képernyővel ment fel de működik. Ránézésre nem találtam köztük különbséget. Van kis kattanás így is, de legalább megtudtam hogy nem egyedi a problémám.
Köszönöm a segítséget!

addamka: Az alkalmazásokat nyitva hagyja a háttérben, ez android sajátosság.
Az enyém (SGS) nem, csak home gombnál, ezért szokatlan.

(#4076) bakter24 válasza amol (#4073) üzenetére

bakter24
(őstag)

Az oldalamon lévő egy "kiszivárgott" verzió, jóval korábban fent volt, mint a gyári, de ugyanaz a build mindkettő. Már elérhető kínából is a FW, csak elég lassan jön/jött le, ezért fenthagytam az enyimet is. Mindenki azt teszi fel, ami neki tetszik, mindkettő jól működik. Örülök, hogy végül sikerült.

(#4077) Nara19 válasza Maximum1 (#4039) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Bocs, ma reggel olvastam újra "a gyári képnézegető nem látja" sort.
Kipróbáltam, a gyári képnézőben jobbra fent 2 fül van, külső és belső. A külső az sdcard2 és látja a képeket, csak a feltöltött jpeg-jeim kifognak rajta (nem támogatott formátum) :)

(#4078) addamka válasza amol (#4075) üzenetére

addamka
(őstag)

Nekem a nyomorult 256 MB RAM-os Milestone-om is futni hagy mindent, amíg bírja szabad memóriával. Mondjuk CM7-be kapcsolható, hogy hosszú vissza gomb nyomásra killelje le, de ez nem az alap működés.

Annyira nem rossz, hogy futnak a háttérben, de azért érezhetően néhány program nem áll le, és nem ment állapotot, ahogy működnie kéne, hanem fut tovább szétzabálva az aksit. Nyilván egy messengernek mennie kell, de pl. akármelyik játék menthetne állapotot, helyette van, ami tovább fut 100% cpu terhelés öröme mellett :)

(#4079) csabi10

csabi10
(senior tag)

Ma reggel a google frissítette a marketet az új verzió 3.3.11. Nekem érzetre gyorsabb, és áttekinthetõbb. Forrás és letöltés, ha nembírod kivárni, hogy magától frissüljön.

[ Szerkesztve ]

(#4080) kltz válasza addamka (#4078) üzenetére

kltz
(tag)

Rakd fel a AutoKiller Memory Optimizer (market-ből ingyen lehúzható)beállítod a profilt ,hogy mennyi ram-nál, hogy gyilkoljon.

Üdv KLtz

(#4081) Rabidsnail

Rabidsnail
(senior tag)

Szeretem ezt a tabot! Az egyetlen,amitől szétüt a méreg,hogy mindent arra a nyomorult belső sd-re irányít,ráadásul sok program, nem is látja a külső sd-t. Valaki szült már erre megoldást,vagy csak én olvastam figyelmetlenül?

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#4082) kltz válasza Rabidsnail (#4081) üzenetére

kltz
(tag)

Ha kivan rootolva akkor marketről töltsd le a link2sd nevű programot és ezzel telepítés után áttudod rakni az sd kártyára a progit(kat).

Üdv KLtz

(#4083) Rabidsnail válasza kltz (#4082) üzenetére

Rabidsnail
(senior tag)

Nagyon köszi,de lehet,hogy félreértettél. Én a cserélhető sd-re szeretném irányítani. Mondjuk pld. a Photobook program, nem is látja a cserélhető sd kártyát,ami komoly hiba,mivel a képek túl terjedelmesek ahhoz,hogy a belső sd-n tároljam, nem is beszélve a navigációs programok térkép állományairól.

[ Szerkesztve ]

(#4084) fityere

fityere
(senior tag)

Ha rootlom mennyivel lesz nekem az jó? Azonkívül, hogy admin jogom lesz:D

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#4085) batabe válasza fityere (#4084) üzenetére

batabe
(senior tag)

például ki tudod iktatni az egyes programokban megjelenő reklámokat (adfree nevű programmal)

Xiaomi MI5pro / Oneplus 5 / Chuwi HiBook Pro / Minix Neo U1 / Amazfit Cor

(#4086) bakter24 válasza fityere (#4084) üzenetére

bakter24
(őstag)

Tudsz használni OTG kábellel pendriveot, tudsz csinálni biztonsági mentést a Titanium Backuppal, és a gyári alkalmazásokból tudsz törölni (csak okosan!)

(#4087) Rabidsnail

Rabidsnail
(senior tag)

Úgy tűnik,nincs megoldás a gondomra. Így viszont van egy eladó papírnehezékem. Túl szép is lenne,ha minden smakkolna. Csak tudnám, mi a viharért van ez így. Több,mint logikátlan!! Azért köszi mégegyszer!

(#4088) fityere válasza bakter24 (#4086) üzenetére

fityere
(senior tag)

Akkor több memóriához jut a rendszer ha kiiktatok progikat?

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#4089) bakter24 válasza fityere (#4088) üzenetére

bakter24
(őstag)

Elvileg igen, de engem csak szimplán idegesít, mikor olyan programok futnak a háttérben, amit még SOHA nem indítottam el :D Ha rászánom az időt, emiatt fogok törölni a gyáriakból.

Rabidsnail: A megoldás a problémádra, hogy csak azokat tartod a belsőSD-n, amiket muszáj. 4,5 giga mire kevés? (csak kiváncsi vagyok, gondolom gameloft, meg navi. térkép)

[ Szerkesztve ]

(#4090) fityere válasza bakter24 (#4089) üzenetére

fityere
(senior tag)

Valaki játszik is a gépen pl earth and legend-el? Nekem néha belassul lehet nem bírja a gép?

[ Szerkesztve ]

(#4091) eladohardver

eladohardver
(őstag)

Valamilyen módon el lehet távolítani rendszer szoftvert?

Konkrétan Opera Mini-t szeretném leszedni róla...

Danke!

Am feldobtam a T mobile-os firmet... és érdekes mód megszünt a kattogás... Szvsz aki invitelest használ az mindenképp cserélje le Tés re.... furcsa h kollégának behalt az invis firmel a kijelző... lehet nem csak a hang nak kapcsolgatja az áramot...?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤ Használjatok DropBox-ot, mert nagyon jó (2Gb tárhely): http://db.tt/xYfvl0TD ¤

(#4092) Rabidsnail válasza bakter24 (#4089) üzenetére

Rabidsnail
(senior tag)

Minden relatív! Amikor az első merevlemezemet vettem,az eladó azt mondta,hogy 40 MB tárolóhelyet egy év alatt sem tudok elhasználni. Ma nem férek el 1 TB-on! Egyszerűen az bosszant,hogy miért nem lehetett az eszközhöz rendelni az összes belső memóriát és sd2-re címezni a cserélhető kártyát??? Van egy csomó program,ami tetszik,de lövése sincs a cserélhető sd jelenlétéről. Ez a megoldás,több,mint ostoba!! Sajnos maradnom kell a javaslatodnál,úgyhogy köszi! :R :W

[ Szerkesztve ]

(#4093) addamka válasza bakter24 (#4089) üzenetére

addamka
(őstag)

A navi térképre fogni furán hangzik, mert van PNA kocsiban, magyar térképpel 300 megából megáll, gőzöm nincs droidra mik vannak (legálisan, nem IGO/motonav átvariált szemetek), de gondolom azért azok sem esznek többet :)
OSMAND+szal használok túratérképet, ahhoz pl. 50-60 mega körül van Magyarország.

Amúgy nem feltétlen a rendszer hibája ez, gondolom a programok ismerik a belső tárhelyet, meg megnézik van-e sdcard néven mountolva tárhely, ha igen, akkor azt használják, tovább meg nem vizsgálódnak.

Appoknak meg 4.5 giga tuti elég, meg értelme se lenne a lassabb SD kártyára pakolgatni őket. Media kezelőkből meg tuti van olyan, ami látja a külső SD-t.

Hivatalos autós töltő+tartó gondolom ehhez nem lesz, mert nem sok felfogatási pontot látok neki :)

(#4094) addamka válasza eladohardver (#4091) üzenetére

addamka
(őstag)

Rootolod aztán marketen Root uninstaller.

(#4095) eladohardver válasza addamka (#4094) üzenetére

eladohardver
(őstag)

danke sehr!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤ Használjatok DropBox-ot, mert nagyon jó (2Gb tárhely): http://db.tt/xYfvl0TD ¤

(#4096) Rabidsnail válasza addamka (#4093) üzenetére

Rabidsnail
(senior tag)

Meggyőztél!! :)) Kussolok ez ügyben!! :)

(#4097) addamka válasza Rabidsnail (#4096) üzenetére

addamka
(őstag)

Ha sok médiát akarsz rátenni, akkor elhiszem lehet kényelmetlen. Egyelőre ahogy láttam csak arra van megoldás, hogy a belső tárral lehessen összeformázni, de akkor is sdcard marad. Neked olyan valami kéne, ami pont az sdcardot tolja be a belső tárhelyre, a külső sd meg sdcardként mountol. Talán ha elterjedtebb lesz egyszer, akkor van esély ilyen ötletekre, addig kompromisszum.

Képnézegetőből a just pictures ha jól rémlik látja az SD kártyát, poweramp is mintha engedte volna tallózni zenéket róla, filmet nem néztem, talán a VLC teszt verzió már tudja. Total Commander (beta) fájlkezelőnek meg elég jó talán :)

A programok meg talán fejlődnek. Vagy nem. A végén divat lesz, hogy nem is lehet majd SD-vel bővíteni az eszközöket, aztán akkor nem kell fejlesztenie senkinek a programján :D

[ Szerkesztve ]

(#4098) Sanyaman

Sanyaman
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Másnak is volt, hogy már lefagyott, vagy újraindult az új T-s FW-vel? Nekem a héten mindkettőt eljátszotta egyszer. Pedig alig van rajta még vmi program.

Üdv,
Sanya

(#4099) bakter24 válasza Sanyaman (#4098) üzenetére

bakter24
(őstag)

Megesik. Ha nem gyakori, akkor nincs különösebb oka, szokott néha.

[ Szerkesztve ]

(#4100) Rabidsnail válasza addamka (#4097) üzenetére

Rabidsnail
(senior tag)

Tökéletesen látod a helyzetet!!! Ez van! Valaki előbb,utóbb kitalál erre valamit. Köszi és kellemes estét!! :R

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.