Hirdetés
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Örömhír: nem spórol Európán a OnePlus
- Kiesett a pikszisből a BOE
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Apple Watch
Új hozzászólás Aktív témák
-
DcsabaS
senior tag
válasz
h4ndsp1k3n
#131
üzenetére
''Már töbször írták itt a fórumon egyesek, hogy jobb a PPC mint az x86 ... csak azt nem írta senki, hogy konkrétan miért??''
Nem jobb. Az ugyan igaz, hogy kevesebb programozastechnikai orultseggel kell veszodni rajta, de ugyanakkor alaposabb optimalizaciora szorulnak a rajta futtatott programok, stb.
Egy idoben magyaraztak azt is, hogy a PPC RISC CPU leven hatekonyabban, kevesebb hotermelessel lesz kepes dolgozni, mint a kivulrol CISC, belulrol RISC x86-os CPU-k. Aztan kiderult, hogy ez sem igaz (az Opteron a hatekonyabb).
A stabilitast illetoen egyetertunk, az dontoen az oprendszeren mulik. -
Husky
aktív tag
válasz
h4ndsp1k3n
#131
üzenetére
Konkrétan az Altivec miatt.
Egy-egy jól vektorizálható algoritmus (tipikusan videokódolás, 3D, ilyesmi) az MMX/SSE/3DNow-ra optimizált változatának akár többszörös sebességével is futhat Altivec-es PPC-n. A többi apróság a körítésből jön, pl az x86-os desktop gépek csak nemrég kezdék el a '80-as évek örökségét, a baromi kevés IRQ-t levedleni.
Gyakorlatilag az SSE3 már közelíti az Altivec teljesítményét, utóbbinak kb annyi előnye van hogy közvetlenül, magasszintű nyelvekből is egyszerű(bb)en elérhető, nem feltétlenül kell hozzá asm-t bűvölni. (Na jó, ha ráhagyom a compilerre akkor SSE-nél sem kell, de az olyan is lesz.)
Ami árnyalja a képet: OS X alatt kissé butácska a memóriakezelés (lassú), és nem minden kódot lehet velocity endzsinre optimizálni. A végeredmény kb ugyanaz mint a Cell-nél: Baromi jó, de baromi kevés helyre. Igaz, ez nem a proci hibája.
A másik topicban már megírtam a tippemet hogy hogy jöhet a képbe intel procc. A jelek szerint nem voltam elég merész.
-
LordX
veterán
válasz
h4ndsp1k3n
#131
üzenetére
Jah, minden ugyaz, mi? Láttál te már Mac BIOS-t? Mac monitorcsatlakozót? Mac billentyűzetet? Mac egeret?
Új hozzászólás Aktív témák
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Projektor topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Viccrovat
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Elemlámpa, zseblámpa
- Senki sem töröl ennél jobban
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! HP Elitebook 8560P - i5-2GEN I 8GB I 500GB I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Honor Pad X8 / 4/64GB / Wi-Fi / 12 Hó Garancia
- Xiaomi Redmi 14C / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- LÉZEREZÉS! külföldi billentyűzet magyarra kb. 20-30p alatt!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



