Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Az igazi Nokia örökébe lép egy legendás európai okostelefon
- Kimaxolja az üzemidőt a következő Amazfit
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Google Pixel topik
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
MMSZoli
tag
Srácok, ez a Proci húzási téma szerintem nem igazán ide tartozik, mivel itt a hangsúly az ASROCK alaplapon és az integrált grafikán van.
Az általatok emlegetett Procihúzás inkább a processzor témakörbe tartozik, és ahhoz sem ASROCK,sem integrált grafika nem kell, de még miniATX sem.
Üdv -
Lortech
addikt
''Abban igazad lehet hogy a 2600+ost jobban lehet tuningolni,mert más a steppingje...''
Jaa, szóval igazam lehet, hogy jobban tuningolható.., mert ''más'' neki a steppingje...
Mindkettőből van E6-os stepping is, 2600-osból van D0, 2500-ből tudtommal nincs, de nem biztos, szóval steppingről itt szó sincs.
''Ezt többen is vittatták már tuning h szemmpotból melyik is előnyösebb.''
Előszöris, ezt jól ''megaszontad''.
Nem nagyon lehet sokat vitatkozni rajta, ha kicsit számolsz, akkor rájössz. 300-as FSB körül, vagy még alatta a lapok nagy része kifullad, de a legjobbakkal sem lehet sokkal többet kihozni belőle, és mivel a 2500-nak fix 7-es szorzója van, ezért 7*300=2100, és ez még optimális eset, mert mi van ha csak pl 250-ig bírja a lap..
Ugyanez 8*300=2400, a 2600+ esetében, nem mind1. Nem az a kérdés, hogy órajeléhez viszonyítva arányában mennyire tuningolható, mert úgy nagyjából egálban lennének. (Vehetnél te egy 1000Mhz-es A64-et 5-ös szorzóval (ha lenne ilyen), és mondhatnád, hogy milyen jól lehet tuningolni, több mint kétszeresére, feltéve hogy a többi összetevő is bírná.. csak a gond az, hogy nem bírná..) - Hanem a lényeg az, hogy mennyit lehet elérni vele.
MMSZoli: így van, ezért az off.
[Szerkesztve] -
Lortech
addikt
A 200Mhz-et a legdurvább esetekben sem sűrűn dolgozza le a +128cachesel a 2500+ a 2600-zal szemben. Ha meg már szóba került a tuning téma, igen fontos tényező, hogy milyen szorzójú procit választasz, mivel változtatni nem tudsz rajta, max lefelé, és mivel a tuningnak általában az fsb (lap felől) szab határt, főleg ilyen alacsony szorzónál, ezért nem nagyon értem az érvelésed, mivel a 2600-ast egyértelműen jobban lehet majd tuningolni is, na meg valószínűleg nem véletlenül számozta nagyobbnak az amd a fele cache ellenére..
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti játékok OFF topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Projektor topic
- Tőzsde és gazdaság
- Milyen okostelefont vegyek?
- Az ötlet jó, de milyen a kivitelezés? Teszten a Chieftec Kockája
- Fire/SOUL/CD: INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
- Robotporszívók
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- Új, felbontott Kingston FURY 16GB (1 modul) DDR4 3600MHz CL18 Beast Black - 10 év bolti garival! -
- G.Skill Ripjaws M5 RGB DDR5-6400 CL32 típusú memória 2 32GB(64GB) Kit.
- Dobozos Z790 AOURUS ELITE AX PCIe gen5, újszerű gyári antennával garival
- Új, felbontott Patriot Viper Steel 32GB (2x16GB) KIT DDR4 3200Mhz CL16 - 5 év bolti garival! -
- ASUS TUF Z790-PLUS WIFI garival, mindennel, dobozos újszerű, PCIe gen5
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3338
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Új Steelseries Arctis Nova pro vezetékes gamer fejhallgató
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RX 6800 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest



