Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hitvanyalak

    senior tag

    válasz Tüzi #37 üzenetére

    Ez igen gyorsan átalakul durva önbíráskodássá, ott meg azért nem nagyon van objektivitás... ha a lopott videókártya miatt összeállnak 10-en és "megbüntetik", akkor mit csinálnak egy egyáltalán nem bizonyított, "de azért mi tudjuk, hogy így volt" súlyosabb esetnél?Megölik 2x, 3x? Az igazságszolgáltatás meg a jogrendszer is furán működik néha, de az önbíráskodásnál veszélyesebb dolgot nem is tudom el tudnék-e képzelni, egyetlen oknál fogva: onnantól kezdve az erősebb mondja meg mi az igazság...

    A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

  • hitvanyalak

    senior tag

    válasz k-adi #59 üzenetére

    Ezzel nem tudok-nem is akarok vitába szállni-de az,hogy a jogrendszer szar hiba, viszont ha mindenki úgy old meg mindent, ahogyan ő a saját értékrendje szerint megteheti, akkor ugyanott vagyunk, amit már lertam.Az erő pedig valóban nem kell, hogy fizikai erőt jelentsen. DE pont az lenne a lényeg, hogy ha te önbíráskodással kívánsz elégtételt venni azt csak addig tudod megoldani amíg te vagy erőfölényben. Egy jól működő rendszerben válogatás nélkül mindenkit érintene a szankció. És akkor még midig csak ott tartanánk, hogy a bűnösök meg lettek büntetve, de az áldozatok nem lettek kártalanítva,sokszor nem is lehet őket...

    [ Szerkesztve ]

    A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

Új hozzászólás Aktív témák