Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petkow

    tag

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Én hozzád képest csekély szakértelemmel rendelkezek. Viszont nekem is előbb utóbb gépet kell vennem, és természetesen érdekel a téma.
    Az általad felhozott érveket a heterogén architektúrák irányába teljes mértékben elfogadom, illetve azt is, hogy ez lesz a jövő iránya.
    Csak az a kérdésem, hogy mi garantálja, hogy a szoftveres irány lépést fog ezzel tartani. Ez csak egy sejtés, de úgy érzem, hogy a legtöbb programozó (az egyre bonyolultabb, számukra nehezen átlátható feladatok miatt) a mai napig képtelen meglépni a többmagos paradigmaváltást, és iszonyat rosszul optimalizált, vacak programokat gyártanak. Az a néhány legnagyobb vállalat mint pl. Adobe, Autodesk stb. még talán próbálkoznak, de ott is csak egyre nagyobb bloatwarek születnek. (szerintem)
    És akkor mi a helyzet a játékokkal, ahol szintén egyre jobban képtelenek lépést tartani a hardverrel és egyre összecsapottabb, alul optimalizált produktomokat adnak ki. Nem tudom, hogy még az én időmben számíthatok arra hogy beletanulnak a heterogén programozásba és arra életképes jól optimalizált szoftvereket gyártanak. Addig pedig megveszem a méregdrága heterogén hardware-t és ugyanúgy 1 homogén proci szálat használ ki, és azt is rosszul.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák