Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #34 üzenetére

    Elfogamom hogy a jelenlegi kínálat használat nélkül nem felel meg neked, ezzel semmi probléma. Az is renben van hogy nem szereted a szigetes bill-t, én a mechanikust utálom.
    Az hogy tényként kezelsz valamit amire semmi bizonyítékod nincs csak egy bemondás, ezzel van problémám.
    8 generációnyi összehasonlítási alapom van, használat és karbantartás alapján, nem csak képeket nézegetve. Változott sok minden, semmi olyasmi amit állítasz.

    "Nekem a lényeg az X-eknél a 12" méret"
    Ez bizony megszűnt az X390-cel. A 12" a tablet kategóriában van jelenleg.

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #31 üzenetére

    "Régi tp-knél nem volt probléma"
    Mennyire régi? A P4-M-ek tudod hogy throttlingoltak? Lekapcsolt a gép. :D
    Az a vicc az egészben, hogy pl. ez a X1E nagyobb hűtőbordával rendelkezik mint az összes régi, ráadásul dupla ventivel és azt próbálod bebeszélni, hogy régen jobb volt. Nyugodtan nézd meg a régi hűtőket, láttam eleget.
    Ja régen a CPU 30W-nak lett mondva és 25-öt evett, most meg 30W-nak van mondva és 50-et eszik, ez a nem mindegy...

    Még egyszer itt van a "normális" hűtés előttem, nem tartja, rohadtul nem tartja, esélye sincs.

    "Személy szerint nekem az X szériás tp-k jönnek be"
    tehát az a kategória tetszik, aminek az esszenciális lényege(elért van az X sorozat), hogy minél könnyebb és minél kisebb legyen, ezért azt akarod, hogy minél nehezebb legyen? :F

    Az X1 Carbon 5th és 6th a legjobb laptopok amiket valaha használtam, és élvezet őket használni. Érezhetően gyorsabb a használat mint a pontosan ugyan olyan T vagy P, nem tudom mit csinálnak velük, de minden minding sokkal reszponzívabb. Pontosan erre az általános irodai munkavégzésre vannak, és ezt tökéletesen el is végzik, úgy hogy több ezer km-et megtesznek havonta.
    Amúgy a X1C 2nd a legrosszabb laptop amit valaha használtam, a gyomorgörcs kerülhet tőle, szörnyű használni.

    (#32) pengwin: Az 1év gari csak "bújtatott" drágítás, mert így meg kell vedd a +3éve illetve drágább a 5év upgrade-et. Alkatrész kötelesek ugyan úgy 5évig biztosítani, vagy új gép. A gépek tesztelése az utóbbi 20 évben semmit nem változott ugyan az a katonai besorolás mint volt, ugyan úgy Japánban van a fejlesztő központ semmivel se adták alább.
    A mesterséges elavulás az a gyümölcsöséknél van, na ott 0 páravédelem, és semmi hővédelem. El se tudom képzelni 1-2év múlva mi lesz azokkal a gépekkel.

    "Viszont ez egy marketing célból rosszul összeválogatott konfiguráció marad attól még"
    Hát részben lehet, de ez van a piacon, egész konkrétan nincs más.
    Ott a MacBook Pro Vegával, tojássütő az is. A fizika már csak ilyen.

    A mobil Ryzen még a 12nm-n is többet fogyaszt és melegebb, lehet mondani, hogy nyilván mivel jóval erősebb a GPU, de nem mindenkinek kell a GPU.
    Majd a Zen2 reméljük. (Holnap kiderül, mit mutatnak meg belőle.)

    Személy szerint i5-nél nagyobb mobil CPU-t nem vennék (úgy, hogy i7 van előttem), mert semmi valós +teljesítményt nem nyújt az i7 vagy i9 csak hősugárzónak jók.

  • vicze

    félisten

    válasz vicze #29 üzenetére

    Ja igen, ami undorító az nem a HW, hanem az hogy Lenovo minden modellnél 1év carry-in-re csökkentette a garit, ez sokkal jobban kiakaszt, mint hogy melegedik a i9. (HP és Dell is.)

  • vicze

    félisten

    válasz pengwin #28 üzenetére

    Pont olyan a teljesítménye, mit bármelyik másik ilyen laptopnak. Egy 3,5kg-s ZBook se fogja a 60+60W-t lehűteni értelmesen, max tovább bírja pár perccel.
    Nincs benne semmilyen különös HW szerintem, pont olyan értelmetlen jelenleg, mint a mobil i7, itt kapsz +2magot, hogy még előbb befékezze magát, és úgy kb. erre jó egy U-s i5-höz képest. Amíg az Intel nem lép 10/7nm-re ez a szenvedés lesz.

    "koncsaftokkal fizettetik meg."
    Igen pont ez lenne a lényege.
    Engem személy szerint a bővíthetőség hiánya zavar, mert vagy nagyobb az alap költség vagy jóval rövidebb az életciklusa. A meghibásodás igazából mindegy, kijön a szervizes és kicseréli azt jó napot. Magát a felhasználót rohadtul nem érinti, életükben fel nem nyitna senki egy laptopot.
    Gyártó részéről túl nagy spórolás nincs, mert 50 fajta alaplapot kell raktáron tartani, vagy teljesen új gépet adni, illetve sokkal lassabbak a szervizek is, ami elég költséges.

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #25 üzenetére

    "ha a vékony borítás többek között kritikán aluli hűtést is jelent"
    Nem igazán értem ennek a kettőnek mi a fene köze van egymáshoz?
    Itt van előttem egy 3cm vastag 3kg-s "p"-s 4gen-es modell kb. nagyobb hűtéssel mint bármelyik mai laptop. Tudod mit csinál? Throttling-ol... Teszi ezt i7-tel és tette ezt i5-tel.
    A régen minden jobb volt elég fárasztó egy idő után, főleg ha nem igaz.
    De előtte a 3cm vastag 3,5kg 15"-os is túlmelegedett, meg a csodás tiszta fém burkolat ripityára tört, portok fele nem működik, nem illeszkedik már egy csomó minden.

    Az nem a gyártók hibája(jó nyilván de), hogy ők az Intel TDP-jéhez tervezik a és nem sokat tehetnek róla, hogy a 5W az 15 a valóságban a 15W 30, a 35W meg 50. Intel 3éve képtelen ellépni a 14nm-ról.

    A felhasználók túlnyomó többsége a cégnél tudod mit akar? Minél könnyebb laptopot, ami minél tovább barja, ennyi minden más totál lényegtelen számukra, és kb. senkit se érdekel, hogy melegedik, mert észre se veszik az esetek 99%-ban. Az Ultrabook mint kategória nem véletlen olyan sikeres, mert ez kell az embereknek.
    15éve használok üzleti laptopokat, és 5éve szerelem karbantartok őket, de sose fordult meg a fejemben, hogy azt mondjam, hogy régen milyen jó volt 4kg-t cipelni. És hiába karja nekem bárki megmagyarázni, hogy nem ezt akarja, nem érti meg, hogy a jobb hűtés, merevebb ház = +súly hozzáadásával.
    Láttam zsír új gépet kőre esni 1,5m-ről, most is működik, láttam hogy pohár vizet öntenek bele, működik gond nélkül, konkrét darabok vannak kitörve a fedlapból, és működik, nem tört be. Egyáltalán nem igaz, hogy nem tartósak.

    A szigetes billentyűzet bevezetése TP-nél speciel a vékonyítás miatt volt elsősorban, már nem belső fém merevítés van, hanem a maga a palm rest és a gép alja a fém merevítés(korábban műanyag volt, a borítás), így a bill alatti rész lett az alaplap merevítése is, ezért meg kellett oldani, hogy cserélhető legyen a bill viszonylag egyszerűen, ezért lett a szigetes és később bevezették minden modellen, mert jól működött. Ahol nem felülről cserélhető a bill, mint a X1, egy kínszenvedés kioperálni, csontig kell bontani. A TP25(AE)-nél se éppen triviális a kiszedés, de ott a bill csak annyiban különbözik, hogy nagyobb a billentyűk és összeérnek, maga ami alatta van az változatlan.

    Az upgrade hiánya bosszantó(nekem mint karbantartónak) és problémás főleg a beszerzésnek, mert alapból időtállót kell venni és nem lehet később cserélgetni 1-1 elemet. Sajnos ennek gazdaságossági okai vannak a gyártók részéről. Egészen mellesleg, maga a javíthatóság és szerelhetőség jobb lett bizonyos pontokon, már az utolsó pöcköt is cserélni lehet és nem kell egy új vázat venni, ha letörnek, illetve nagyon sok minden úgy lett megcsinálva, hogy kicserélhető legyen.
    Sok minden a vékonyítás és a kicsinyítés miatt integrálódott, újabban elvesztettük a WiFi vezérlőt 9. generációval, és még sorolhatnám a nyűgjeimet, mert van bőven, de egyik se a tartóssághoz vagy a melegedéshez kapcsolódik.

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #23 üzenetére

    Továbbra is mindegyik magnézium/szénszálas ház.
    Te tankkal akarsz átmenni raja és azt hiszed ettől lesz tartós...

  • vicze

    félisten

    válasz Alchemist #21 üzenetére

    Nem, mini Ethernet(natív) van rajta és alapból kapod az átalakítót, X1-en sose volt más. (X390 és T490s-hez külön kell megvenni. :((( ) Ha választanom kéne a "fordított flap"(ála X280/T480s) és dungle között kell válasszak, a dungle-t választanám 1000x inkább.

  • vicze

    félisten

    válasz mmx233 #18 üzenetére

    Tx70 óta 2db USB-A van és 1 USB-C(TB3) van mindegyiken, 8-adik generációtól 2db USB-C(TB3).
    RJ45 hiányát kihagytad. :)

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #15 üzenetére

    Egész pontosan a 10éve a T400s óta megy a vékonyított külső, abból delirálódott 2év múlva az első X1, ami azóta igazán nem változott túl sokat. És azóta tart a folyamatos vékonyítás és hordozhatóság javítás.
    8éve van szigetes billentyűzet a T430s óta.

    Ez a gép egész pontosan a P51s deriváltja P52s -> P1 -> X1 extreme, csak ebben nem üzleti GPU és ECC memória van.

    A T490s már egy X1 Carbon 6gen derivált 100%-osan.

    Vastag modellt akarsz akkor ott a P52, a T-ben a T470p-volt az utolsó "vastag", mivel igény nincs rá így azt megszüntették.

  • vicze

    félisten

    válasz Apollyon #7 üzenetére

    0-n kívül sok köze nincs a Macbookhoz, és még a billentyűzete se hal meg pár hónap után 2 szem portól.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés