Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tittipecci

    csendes tag

    Szerintem azt, hogy egy telefon kompakt, vagy nagy nem az dönti el, hogy a gyártók milyen trendeket erőltetnek rá a fogyasztókra, meg hogy 2014-et írunk, hanem hogy mi a felhasználó igénye.

    Számomra pl a 4,7 coll konkrétan kizáró ok. A napi telefon használatomhoz, tárolásomhoz, magammal cipelésemhez teljesen elfogadhatatlan, kezelhetetlen méret. Picivel ugyan, de pont annyival lesz nagyobb a 720-nál, ami - nekem - már nem jó.

    De ezzel én vagyok így, vannak, akiknek már a Phabletek is kicsik, ők büszkén fotóznak a sportrendezvényeken is tablettel - bármilyen szánalmasan is néz ki. Nem vagyunk egyformák.

    Most vagyok készülék váltásban, és bár a 730 technikai újításai (RAM proci, stb) több, mint imponálóak, sőt, hajlamos az ember azt mondani, hogy "Na végre, ez az", sajnos méret miatt inkább felhajtok egy elfekvő új 720-at.

  • tittipecci

    csendes tag

    válasz azopi74 #70 üzenetére

    Ezt megelőzően Nokia E7-esem volt, az is okostelefon tudomásom szerint, a maga korában méghozzá az egyik legjobb, és a méretével tökéletesen elégedett voltam. Számomra a 4, max 4,5" közötti telefonok a kompaktok. Másnak meg ezek a kis telók, és 5" alatt kézbe sem vesz semmit.

    Természetesen egyetértek azzal, hogy minden valamirevaló cégnél dolgoznak piackutatók, akik a fogyasztói igényeket fürkészik, és -ideális esetben - az alapján állítják össze termék portfóliójukat, és nem is állítom, hogy a 730-al a Nokia mellényúlna, sőt, ellenkezőleg.
    Ezzel együtt tartom a véleményem, hogy egy olyan fogalom, hogy "kompakt" nem általános egyenértékes, hanem mindenki számára mást jelent. Már csak egy olyan egyszerű dologból kiindulva, hogy pl kinek mekkora a keze :)
    Kicsit olyan ez, mint az autók világa: van, akinek Opel Astra Kombi egy böhöm nagy kocsi, míg másoknak az autó ott kezdődik, hogy Dodge RAM Pick up.

Új hozzászólás Aktív témák