Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz Mr.Silkó #18 üzenetére

    Igen, az "utcakép" feature, meg úgy általában a Térkép jól sikerült szoftver. Sokat használom különböző szitukban és nagyon hasznos segítségnek tartom. Nemrég úgy alakult, hogy Németországban, hétvégi leállás előtt nem jutottam közérthez. Leparkoltam a kamionnal egy terminálban, előkaptam a kemping bringámat, bepötyögtem a Térképbe, hogy Lidl, átváltottam bringa módra és hajrá. De, az az "ostoba" Térkép be akart fordítani egy cég melletti zsákutcába. Felülbíráltam, arra mentem, amerre bejöttem a kamionnal. Visszafelé elindultam a bicikli úton. Kiderült, hogy annak a zsákutcának a vége oszlopokkal van lezárva az autók elől és mögötte vezet el a bicikli út. Ezt tudta a Térkép. Hmmm....
    Egyszer, egy autópályás parkolóból gyalogoltunk egy kollégával a közértbe. Ő (hogy is fogalmazzak) nem épp egy technokrata. :) Azt hitte, hogy viccelek, amikor a Térkép alapján azt mondtam, hogy tudok egy rövidebb utat az erdőn keresztül. Szóval, a Térkép nagyon hasznos program.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Mr.Silkó #18 üzenetére

    Az tényleg a Google hibája, hogy hiába kötelező lassan 30 éve általános iskolában elkezdeni idegen nyelvet tanulni (és gimnáziumban második idegen nyelvet), de mégis a lakosság töredéke képes csak megszólalni egyáltalán tőmondatokban, és akkor is általában olyan kiejtéssel, hogy egy ilyen szövegfelismerő nem tud vele mit kezdeni. És akkor kinevetjük az ázsiaiakat, hogy nem tudnak rendesen angolul (pedig nekik még a latin betűs írást is általában külön meg kell mellé tanulni).
    Manapság annyira egyszerű lett nyelvi szempontból a világ, hogy az angol lett a de facto világnyelv, elég lenne ezt az egyet megtanulni elégséges szintre, és lám, még ez sem megy :(

    Elvileg nem állandóan figyelni fog, hanem csak annyit csináltak, hogy nem kell minden egyes mondat előtt odatenni, hogy "Hey, Google", hanem ha egyszer ezt megtetted (a párbeszéd nyitásakor), utána már a további mondatokat felismeri magától, gondolom addig, amíg be nem zártad az asszisztenst. Bár ennél egy fokkal jobban örültem volna, ha lenne valami normális neve, nem csak "Google" :U Értem én, hogy náluk menő a "googliness", de ennél még a Bixby is jobban cseng, Alexáról és Cortanáról nem is beszélve.

    Amúgy amennyire unalmas volt az asszisztensről szóló része a keynote-nak, annyira tetszettek az appok és az Android frissítései. Jók lettek a kamera lencsék, a Fotók újításai sem rosszak, a térkép végre kapott valami értelmes újítást évek után (még olyannak örülnék, ha egy mentett helyhez tudnék személyes kommenteket írni, amit esetleg meg is lehetne osztani másokkal).
    A P-ben kifejezetten tetszik az új navigációs gomb. Remélem a vissza funkcionalitását is megkapja majd, mondjuk a jobbra-balra húzással, érintésre home, felfelé húzásra pedig alkalmazás váltó (aminél ha nem engeded fel az ujjad, akkor maradhat a jobbra-balra görgetés, amit bemutattak). Tetszik az új hangerő szabályzó, a DND és még több más apróság.
    Szívesen kipróbálnám összességében :K Lehet kellene venni egy olyan telefont, amire feltehető.

Új hozzászólás Aktív témák