Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Mr.Silkó #18 üzenetére

    Az tényleg a Google hibája, hogy hiába kötelező lassan 30 éve általános iskolában elkezdeni idegen nyelvet tanulni (és gimnáziumban második idegen nyelvet), de mégis a lakosság töredéke képes csak megszólalni egyáltalán tőmondatokban, és akkor is általában olyan kiejtéssel, hogy egy ilyen szövegfelismerő nem tud vele mit kezdeni. És akkor kinevetjük az ázsiaiakat, hogy nem tudnak rendesen angolul (pedig nekik még a latin betűs írást is általában külön meg kell mellé tanulni).
    Manapság annyira egyszerű lett nyelvi szempontból a világ, hogy az angol lett a de facto világnyelv, elég lenne ezt az egyet megtanulni elégséges szintre, és lám, még ez sem megy :(

    Elvileg nem állandóan figyelni fog, hanem csak annyit csináltak, hogy nem kell minden egyes mondat előtt odatenni, hogy "Hey, Google", hanem ha egyszer ezt megtetted (a párbeszéd nyitásakor), utána már a további mondatokat felismeri magától, gondolom addig, amíg be nem zártad az asszisztenst. Bár ennél egy fokkal jobban örültem volna, ha lenne valami normális neve, nem csak "Google" :U Értem én, hogy náluk menő a "googliness", de ennél még a Bixby is jobban cseng, Alexáról és Cortanáról nem is beszélve.

    Amúgy amennyire unalmas volt az asszisztensről szóló része a keynote-nak, annyira tetszettek az appok és az Android frissítései. Jók lettek a kamera lencsék, a Fotók újításai sem rosszak, a térkép végre kapott valami értelmes újítást évek után (még olyannak örülnék, ha egy mentett helyhez tudnék személyes kommenteket írni, amit esetleg meg is lehetne osztani másokkal).
    A P-ben kifejezetten tetszik az új navigációs gomb. Remélem a vissza funkcionalitását is megkapja majd, mondjuk a jobbra-balra húzással, érintésre home, felfelé húzásra pedig alkalmazás váltó (aminél ha nem engeded fel az ujjad, akkor maradhat a jobbra-balra görgetés, amit bemutattak). Tetszik az új hangerő szabályzó, a DND és még több más apróság.
    Szívesen kipróbálnám összességében :K Lehet kellene venni egy olyan telefont, amire feltehető.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Mr.Silkó #40 üzenetére

    Annyira nehéz nyelveket azért nem tanítottak meg neki szerintem, bár nem néztem meg a teljes listát. De a latin nyelvek általában elég egyszerűek (a szabályok és kvázi fonetikus kiejtés miatt), az angol nem kimondottan nehéz, a német talán kicsit inkább, de ott is viszonylag jól leprogramozható a nyelvtan szerinte. Ha például a kínaira gondolsz, akkor az igazából egy nagyon nagyon egyszerű nyelv. Nyelvtanilag szinte nulla nehézsége van (nincs ragozás, szám-személy-nem egyeztetés, igeidők, semmi ilyesmi), ami az embereknek nehezebb, az az írásjegyek megtanulása és a kiejtés, de ezek egy gépnek könnyen tanulhatók. Nem hiába demózták mindig a fordító appokban is a kamerával élőben felismert és lefordított kínai szöveget, mert ez a szoftver számára tök könnyen megvalósítható, csak az embereknek tűnik elképzelhetetlenül nehéznek. Ellenben a magyar-finn és hasonló nyelvek esetében a nyelvtan iszonyatosan komplex, rengeteg kivétel van, mondatszerkesztés sem egyszerű (ha nem akarsz kínai piacos eladó hangú asszisztenst :D ). És ráadásul kis piac nagyon.

    Az lehet, hogy majd javulhat a következő generációkban, de ha megnézed a mostani helyzetet, a 40 alattiaknak már volt angol oktatás, általában egészen kis koruktól kezdve. Szóval már nekik is kellene folyékonyan beszélni. De az igazság az, hogy annyira ki vagyunk tömve magyar tartalommal és szolgáltatásokkal, hogy mindenki lusta megtanulni és használni. Nézd meg a moziban például nálunk úgy kell keresni az eredeti nyelvű filmeket, sok filmből nincs is egyáltalán (vagy csak 1-2 moziban országszerte). Ehhez képest mondjuk Japán, Hongkong, Kínai pont fordítva, nagyítóval kell keresni a szinkronizált filmeket, minden csak feliratos (most azért ezt a példát hozom, mert ezeket a helyeket láttam már). Ott a Netflix is, az összes kapcsolódó hír alatt mennek a kommentek, hogy "tetszene, de amíg nincs magyar szinkron, nem kell". És így tovább :)

    Én is nézegettem nagyon a Pixeleket, de egyszerűen nincs szívem annyit kiadni egy telefonért, iszonyat drágák, és nem esik az áruk túl sokat. Pixel 2 XL tetszene, de 200 alatt nem lehet egyszerűen kapni, még használtan is alig van belőle 180-190 körül. Na majd talán az a középkategóriás Pixel, amit a nyárra jósoltak...

    darvinya: A "label" hozzáadásra gondolsz? Az jó lenne, de valamiért nem minden helynél érhető el, legalább is mobilon volt olyan, ahol nem tudtam hozzáadni.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz darvinya #54 üzenetére

    Ezt ismerem, de én nem arra gondoltam, hogy nyilvános véleményt írok egy helyről, hanem saját magamnak jegyzetelek a térképre dolgokat, amit csak én látok, esetleg ismerősöknek tudom megosztani.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Mr.Silkó #60 üzenetére

    Hát igen, mondjuk nem túl bizalomgerjesztő sajna az LG munkássága :N (koreai ismerőseim néztek, hogy miért használok LG telefont, náluk az kb a gagyi szemét kategória). De mondjuk az biztató, hogy az ilyen revisited tesztekben (amik idén jöttek ki) már arról beszélnek, hogy kijavították a hibákat, és mintha kijelzőből is jobbat kapott volna azóta, mint amit az early adoptereknek el kellett szenvedniük.

    Viszont most mindenképpen olyan telefonra akarok újítani, amire kiadták a P bétát. Oppo és Vivo csak Kínából rendelhető, vámmal és áfával már 200 felett lenne az áruk, Pixelek ugye szintén ilyen árkategória, Essential alig kapható, és szintén nem olcsó, XZ2 most jött ki és drága, Mix 2S 160 körüli árával még az egyik olcsóbb megoldás lenne, csak ott a szívás az unlock meg flash miatt nem szimpi, illetve Nokia 7 Plus, tűrhető áron van, viszont ez inkább közép kategória már (és külsőre nem annyira tetszik). Vagy várakozás az OP6-ra, amire szintén jön a béta.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aelod #70 üzenetére

    Nekem ott kezdődik a szívás, hogy Windows kell hozz :D Csináltam már Mi5-ön, nem megoldhatatlan, de értelmetlenül bonyolult a fastboot oem unlock parancshoz képest.

    glugi: Alapveten igazad van, de ez szerintem nem magának a rendszernek a hibája. A kis népsűrűség előnyei mellett hátrányok is vannak, például az, hogy nem nagyon akarnak ilyen helyen dolgozni emberek, mert aki megszokta a nagyváros kényelmét, az nehezen megy vissza egy faluba.
    Nekem is voltak nagyon gyenge angol tanáraim (Bp. külvárosi iskola), de mellette jártam heti egyszer magántanárhoz, pedig nem voltunk nagyon eleresztve anyagilag, illetve néztem sok tévét angolul (Cartoon Network például).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aelod #73 üzenetére

    Nekem az unlock kód hamar megjött, igaz én kínai telefonszámmal kértem le. Viszont nem bírom ezeket a gagyi programokat, amiket a flasheléshez kell használni, tisztára 20 évvel ezelőtti hangulat :N

    Még úgy vagyok vele, hogy megvárom az OP6-ot, ha már csak egy hetet kell rá várni, aztán kiderül mennyire tetszik. Arra is lesz az IO szerint P béta ugye.

    Seoulban elnézve az embereket olyan 95%-ban Samsung és Apple volt mindenkinél, a maradék LG, mást nem is nagyon látni, csak külföldinél. Japánban meg hasonló mintára 95%-ban Sony és Apple, a maradék meg szolgáltatós egyedi (Docomo például) vagy kagylótelefon. Kínait egyik országban sem láttam sem boltokban, sem embereknél nagyon :N De egyébként még Hongkongban is úgy van a sorrend, hogy Samsung, Apple, Sony, és utána jönnek a többiek.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aelod #75 üzenetére

    Mix 2S-nél is az lenne az első, hogy felteszem a P bétát, az is tiszta droid, szóval nem sokat látnék MIUI-ból :)

Új hozzászólás Aktív témák