Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    válasz haxiboy #192 üzenetére

    Amikor a múltban felfedeztek egy-egy biztonsági rést, többnyire elolvastam, hogy miről is van szó (pl. távoli asztal) és az esetek zömében arra jutottam, hogy engem történetesen nem érintett volna amúgy sem, meert már a telepítéskor kiírtottam az adott szolgáltatást (megintcsak pl. távoli asztal). De pl. nem használok M$által készített internet böngészőt sem. A jelenleg használt Win7 alatt már többször is hardvert cseréltem, és még nem kellett újra telepítenem. Az internetet egy mikrotik routeren keresztül használom, aminek igen széleskörűen konfigurálható a tűzfala - amit ki is használok. Nagyjából ugyanazokat a szoftvereket használom évek óta (kevés kivétellel). Nagyjából ugyanazokat a weboldalakat látogatom mindíg. A reklámszűrővel, a reklámokon kívül az adatgyűjtő oldalakat, és azok beszúrt scriptjeit, és egyék dolgait is tiltom.
    Nem tudom, hogy a fentiek miatt van-e, de az utóbbi évek során nem került a PC-mre vírus, malware stb. Néha azért lefuttatok egy scannelést, de nem szokott találni semmit. A win10-et kénytelen vagyok használni pl. munkahlyen, de itthon köszönöm, de nem kérek belőle. Amíg a Win7-et ki nem nyírják valahogyan, addig használni fogom, bármekkora hisztit is csinálnak belőle, hogy milyen veszélyes. Ha pedig valahogy mégis ellehetetlenítik, akkor ott figyel egy másik partición egy feltelepített XUbuntu, beállítgatva, testreszabva, használatra készen, afféle vésztartalékként. Bootoláskor elég egy másik menüpontot választanom hozzá. Persze a Win7 néhány dologban jobb (néhányban meg rosszabb) de most még szívesebben használom azt...

    Ezt nem kifejezetten neked szántam - egyszerüen csak leírtam a véleményemet, illetve a saját szemszögemből nézve ezt a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák