Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayanlith

    tag

    Sokan írják, hogy olcsóbbra számítottak. Szerintem, ha ennél olcsóbb lenne, akkor nem Apple-ről beszélnénk. Az új generációs iPod touch miatt (100 ezer Ft), én úgy gondoltam, hogy ennek a készüléknek a nyitóára 110 ezer körül fog alakulni. Reménykedtem viszont a retina kijelzőben és az A6-os processzorban, magyarán a csúcskategóriás hardware-ben. Egyiket sem kapta meg a készülék sajnos. Ami igazából kevésbé lenne probléma, ha nem vonták volna ki forgalomból az iPad 3-at és dobták volna piacra helyette a 4-et, amiben a háromhoz képest kétszer jobb grafikus mag van. Az iPad minibe belekerült A5 nagyjából összemérhető volt az A5X-szel, mivel az csak grafikában volt erősebb az elődjénél, pont annyival volt erősebb, hogy elbírja a retina kijelzőt, így az A5 nem tűnt annyira elavultnak. Viszont így az iPad mini sajnos megkapta a másodhegedűs szerepét, nem azt érezheti a vásárló, hogy a csúcskategóriát kapja meg, csak kicsiben.

  • Ayanlith

    tag

    Nem olyan rossz érv pedig szerintem. A kisebb méret és az ezáltali alacsonyabb tömeg miatt könnyebb huzamosabb ideig kézben fogni, ezáltal például játszani is lényegesen jobb vele.
    Én megpróbáltam anno iPaddel komolyabb, 3D-s játékokat játszani, de egyszerűen kényelmetlen volt, nagyrészt azért, mert nehéz volt tartani a készüléket. Persze akkor jöhet az ellenérv, hogy játszani nem tablettel kell, van jobb alternatíva. Én most itt inkább azt szerettem volna megmutatni, hogy azért nem olyan súlytalan a "mert kisebb" érv.

    *A válasz Hivatalnok hozzászólására ment, csak valamiért másik gombot nyomtam meg, legalábbis nekem nem jelzi felül, hogy valakire reflektáltam volna.

    [ Szerkesztve ]

  • Ayanlith

    tag

    válasz erdoke #47 üzenetére

    Az iPhone 5-nek még kevesebb pixelt kell megjelenítenie, mint az iPad mininek, mégis megkapta az A6-ot. Jó tudom, azért lényegesen más árkategória. Én csak arra céloztam, hogy míg az A5X tényleg pont annyival volt erősebb az A5-nél, hogy a retina kijelzőnél is azt a felhasználói élményt nyújtsa, mint az A5 a simánál, addig a mostani A6X kétszer olyan erős grafikailag, mint az A5X, tehát arányaiban, az iPad mini felbontásához mérve is kétszer erősebb. Az iPad mininek ehhez a felbontáshoz, hogy csúcskategóriás eszközről beszélhessünk az A6-ot kellett volna megkapnia (az A5-nél kétszer erősebb).

    Nekem egyébként már az sem tetszett igazán, hogy az iPod touch is csak az A5-öt kapta meg. Régebben inkább az volt a jellemző, hogy a touch-ba is ugyanazt a processzort építették, mint az iPhone-ba és csak egyéb más, többnyire kisebb dolgokban voltak különbségek.

    Nem azt mondom, hogy az iPad mini lassú lesz, csak nem csúcskategória kicsiben, pedig igazából valahol az lenne az igazi. Ezek a különbségek pedig pillanatok alatt ki fognak jönni szerintem (főleg, ami a grafikát illeti). Anno az iPod touch negyedik generáció is nyögvenyelősebb volt, csak ott épp az aktuális iPhone-hoz képesti fele annyi RAM volt elsősorban a probléma forrása (személyes tapasztalat); de az legalább megkapta az aktuális processzort.

    *A rivális Nexus 7 pont attól vált igazán sikeressé, hogy az aktuális (androidos) csúcskategóriát hozta kisebb méretben.

    [ Szerkesztve ]

  • Ayanlith

    tag

    Igazából szerintem az lett volna az igazi (vásárlói szempontból), ha már az iPad 3 megkapta volna az A6X-et még márciusban, így most nem kellett volna alig fél éven belül piacra dobni az iPad 4-et sokak bosszúságára. Most szépen megjelent volna az iPad mini A6-tal, a költség minimalizálás érdekében esetleg iPad 2 színtű kamerákkal (ez is versenyképes a Nexus 7-tel) és/vagy a profit érdekében 20 dollárral magasabb áron (350USD). Ezzel együtt pedig lekerült volna a polcról az iPad 2.
    Az iPod touch új generációját kisebb kapacitással, de lényegesen alacsonyabb áron, szintén A6-tal illet volna piacra dobni (ha már két évet kellett várni rá, a szokásos egy helyett). Így követék volna az eddigi üzleti modelljüket és mindegyik új termékük igazán korszerű hardware-t kapott volna.

    Sajnos sok egy kicsit a "volna".

    Az a helyzet, hogy én személyes tapasztalat alapján jobban kedvelem az Apple termékeit, mint az androidos eszközöket, de az Apple új üzletpolitikája nem igazán tetszik, többek között azért szimpatizáltam ezzel a céggel, mert kiszámítható időközönként mutatta be a termékek új generációját, rendszerint csúcskategóriás hardware-elemekkel, így lehetett előre spekulálni; illetve a hosszú ideig tartó, gyors szoftveres támogatás tetszett még ( ez sajnos Android-platformon a Nexus családon kívül nem mondható el, a tavaly év végén megjelent Samsung Galaxy Tab 7.0 Plusomon még mindig Honeycomb rendszer fut és rejtély mikor jelenik meg rá frissebb verzió).

    *erdoke: iPad 2-ből csak 16 GB-os verzió van.

    [ Szerkesztve ]

  • Ayanlith

    tag

    válasz dani3l #55 üzenetére

    Igen, ez a karácsonyi átpakolás valószínű, csak most ez az időpont áthelyezés kivitelezése nem sikerült annyira elegánsan/korrekten szerintem.

    A 8 GB-os tárhely szerintem is kevés, de a 16GB-tal már valamelyest el lehet lenni. Nyilván a 32GB-tól kezdődik igazán az ideális, viszont a kezdőár, amit hozzá társítottak szerintem nem épp a legjobb, annak ellenére, hogy eddig is hasonló áron adták a 32GB-os touch-okat. Eddig azért nagyjából lehetett csúcskategóriás iPodot kapni hivatalosan 60-70 ezer Ft-tól (máshol még olcsóbban), még ha a tárhely szűk keresztmetszet is volt.

    Szerintem valamelyest kapcsolódik az iPadhez a touch, mert árát és funkcióit tekintve "nano iPadnek" is lehetne mondani. :P Persze ezzel lehetne vitatkozni, de például a Samsungnál már ezt a méretet is tablet kategóriába sorolják. Én igazából az eddigi trendek miatt hivatkoztam rá, nem elsősorban azért, mert az iPad vonalhoz szerettem volna kapcsolni.

Új hozzászólás Aktív témák