Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz section9 #27 üzenetére

    csináljuk már azt, hogy ti nem találgattok folyamatosan arról, hogy én mit láttam vagy mit nem.

    másrészt az irreális elvárás, hogy az ms féle biliből ne lögyböljék ki folyton a córeszt?

    egyébként nekem nincsenek irreális elvárásaim. az persze más kérdés, hogy a felhasználóknak lehet elvárása... kinek mi az irreális.

    egyébként pedig de: ms filozófia. ők úgy járnak jól, ha ótvar szoftvert csinálnak, mert akkor egy csomó mindent is el lehet mellé adni. kevesebb költség a tesztelés, a programozó, cserébe el lehet adni az ilyenolyan védelmi cuccokat, teret hagynak más cégeknek is jelentős bevétel termelésére olyan szoftverekkel, amire semmi szükség, stb. plusz el lehet adni rakás oktatást, oktatási licenszet, certet, vizsgáztatási lehetőséget és mindenki, aki ki bírja mondani az exchange szót úgy, hogy a nyálát nem köpi rá a monitorra, már gurunak érezheti magát.

    miközben az ms 2021-ben még mindig ott tart (lásd ebben a threadben is leírtak), hogy gyorsan és biztonságosan úgy lehet szoftvert telepíteni, hogy gyalu, nulláról, backup visszatölt.

    egy tisztességes világban, ahol a lobbierők megfelelő korlátozások közé vannak szorítva, az ms-t már régen beszántotta volna a bíróság azért, amit csinál. nonszensz. horror.

    de nyilván én nem láttam semmit, én nem ismerek semmit, hiszen harminc éve üzemeltetek kisebb-nagyobb szervezeteknek levelező rendszert (is).

    különben meg komolyan hiszek benne, hogy az a 30 ezer usa meg többtízezer eu-s vállalat, akiket most felborítottak, valami eszement rohadt módon nem érdeklődik afelől, hogy én láttam-e már enterspájz vállalati specifikációt. ha találgatnom kellene, akkor azokban a cégekben most afelől érdeklődik pár fejes az it-tól, hogy mi van és mi az, amitől nem lesz megint ugyanez jövő héten is és valami félelmetes módon nem érdekli őket bambano@mucsajpuszta.isp.co.hu ...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz section9 #33 üzenetére

    az, hogy profitmaximalizálók, az nem összeesküvés, ne keverj ilyeneket abba, amit nem is mondtam.

    jelenleg úgy néz ki, hogy mivel az ms monopol helyzetben van, desktop területen irányítja a piacot, és lehet, hogy nem tévedés ugyanezt kijelenteni a szerverpiac egyes szegmenseire sem. következésképp a cégeknek, akik ms terméket vesznek, nem nagyon van választási lehetőségük, csak az az egy, hogy kifizetik a vételárat.

    ráadásul az sem világos, hogy milyen "security költségekről" beszélsz akkor, amikor a cég, ahol melózom 114 rugóért vette (tréfálkozás előtt) a ws 2012r2 essentialst, itt meg évi pár dodóról ír annulu. szerinted van olyan cég, amelyik sírva tépné össze az ms site licenszét, ha az évi 5 dodó felmenne évi 7 dodóra attól, hogy rendes security van? ha az ms hajlandó 90-95%-os árengedményt is adni, akkor a security költségek/szerver 5%-a enterspájz szinten mennyi? megmondom neked: NULLA. egy NAGY BÜDÖS NULLA! excel kerekítési hiba.

    tehát az az állítás, hogy a cégek nem fizetnék ki, pontosan ugyanennyi: nulla. nem igaz.

    másik oldal: az ms-nek mennyibe kerül (lerombolt hírnév, goodwill vesztés, belefeccölt marketing költségvetés) visszamászni onnan, hogy az idén a média folyton attól volt hangos, hogy az ms egy átjáróház? ja, nem tudjuk, mert nem csak az idén dőltek a csontvázak az ms-ből.

    "Ha ilyenek az elvarasok, akkor gazdasagi ongyilkossag a minimalisnal tobb security engineer-t alkalmazni es komolyabb biztonsagi kovetelmenyeket tamasztani, mint a konkurencia.": egyrészt szerintem nem. másrészt nincs konkurencia. pontosan ezért szemtelenedett el az ms egyes piacokon. viszont ha egyszer véletlenül lesz, akkor abban a piaci szegmensben csúnyán felmossák velük a padlót, mert az user nem felejt. lást: win mobile. Visszatérve: miután monopol és miután irányítja a piacot, nem követi, akkor azt is ő szabja meg, hogy mennyi security engineer kell. pont. nem más, az ms.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák