Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Én akkor fektetek, és ajánlok bárkinek üzleti AMD processzorral szerelt gépet, ha majd nem csak egy operációs rendszerrel lesz kompatibilis. Bárhonnan hallom, nagyon jó, az AMD, meg nagyon szuper. Csak amit üzletinek titulálnak:
    - a kijelzője hulladék
    - a felszereltsége elvileg üzleti, gyakorlatilag Intel LAN, WiFi van hozzá heggeszttve, mert értelmesebb kártya nincs a piacon.
    - tetű lassú gyári ssd stb.
    - Csak Windows 10, és ennyi. Hát nálam már eleve nem játszik. Ja ja megy rajta a Linux, BSD, OSX csak 4 birkát kell áldozni hozzá, ja hát az AMD azt csinálja amit régen 5 Ft-ot fektet be 5,1 Ft helyett, és semmivel nem kompatibilis saját magán kívül.

    Ha majd tudja egy ilyen amit egy Inteles variáns, akkor majd.

    (#36) Startup:

    Nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    A processzor AMD, a VGA AMD, a Chipshet AMD, a memória vezérlő AMD. Ki nem gyárt hozzá drivert az Intel? Vagy a Via? Dehogynem az AMD hibája. Ameddig csak a szerver oldalon támogat mindent (ott kénytelen, mert hamar mehetne a levesbe az AMD szerver processzor részlege.)

    Az ASmedia ASUS termék, ami ugyan valamilyen szinten a ZEN2-höz is lett tervezve. Majd kiderül mivel lesz kompatibilis, amilyen komolyabb üzleti gépet láttam AMD alapokon, ott intel volt.

    Azt mond már meg mi az oka annak, hogy egy inteles business gépen, gyakorlatilag bármelyiken megy a Linux, ameddig az AMD-sen nem.

    Nálunk (kb 120 000 ügyfél) ahol nem megy a Linux nem támogatjuk, az ügyfélnek alá kell írnia, hogy ha AMD-s gépet akar (pont ilyen fellángolásokból, ami itt megy a fórumon), nem vállaljuk a kompatibilitás miatti hibákat. Ennyi, a gyártó oldja meg, na Ő nem fogja.
    Több alkalommal futottunk bele olyan esetekbe, hogy mi szívtuk meg, mert adott mérnök, csak Linux-al tudta megoldani a problémát, mert az kellett hozzá. Mire jöttek, hogy jaj de ez üzleti gép. Ja papíron az.

    (#41) Dr. Akula

    :DDD Teljesen jogos kérdések, pont emiatt, írtam a fentieket is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #52931072 #43 üzenetére

    Hát igen az AMD-nek is voltak gyárai, csak eladták.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #45 üzenetére

    Ja hát az intel ad drivert, ami ugyanolyan zárt, az AMD meg nem ennyi. A nagyvállalatokat ezzel el is veszítette az AMD.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #49 üzenetére

    Egy Red Hat Enterprise Desktop támogatással többe kerül ám mint a Windows. Konkrétan Kína gyakorlatilag egésze ilyen, nem véletlenül van az sem, hogy a Dell, HP, Lenovo olyan inteles gépeket tervez, amin megy az elavultnak tekinthető Kínai nemzeti Linux-ok többsége (ezek jó esetben is Ubuntu 14.04, 16.04 szinten állnak. De vannak olyan termékek, ahova a Windows nem megy, tipikusan ilyenek a Docker rendszerek nem nagyon fognak putty-val szenvedni, ha egész nap Linuxal dolgoznak, de épp ilyen a cloud, openstack automatizáció is, nem fognak Windows-al szenvedni, mert tényleg csak szenvedés.

    (#50) Dr. Akula

    Google, Amazon, Facebook, egy halom Kínai vállalat, IBM belső üzemeltetése. Vannak helyek, ahol a Windows nem kívánatos termék.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz dchard #114 üzenetére

    Igazából, én nem feltétlenül a VGA rendszereikre gondoltam. Mert oda kell adnia, mert az ATI híres volt arról, hogy kompatibilis, az is maradt. Én elsősorban a notebookokra értettem ezt, ott komoly gondok vannak vele.

    (#77) zetor2000

    Ezzel a példával az a baj, ha az AMD semmiről nem tehet soha, nem ad el annyi notebookot, mint az Intel, akkor csak valamiért az AMD nem tett eleget érte. Az Intel fektet a szoftver fejlesztésbe is ameddig az AMD csak amennyit kell.
    Én is örülnék, ha minden gépünkbe Samsung 8xx Pro SSD lenne, de ezt senki nem fogja kifizetni, az AMD-vel ellentétben az Intelnek van SSD-je, teljesen mindegy milyen de van. És nem elvetemült réteg termékként.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #139 üzenetére

    Na igen, azt senki nem állította, hogy az Intel kihoz mindent a szoftvereiből, de kompatibilis. Értem én hogy minden kellene, legyen ingyen, meg tökéletes, meg ingyen legyen, hát ilyen nincs. Nálam az fontosabb, hogy menjen vele minden rendszer, mint hogy az igp-ne fusson a krájzisz 6.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #156 üzenetére

    Ja Windows alatt. Ott a driver szar, de van értelmes ami nem fagy. Linux alatt nincs gond vele. ellentétben az AMD-s gépekkel, mert azok nem mennek. Nálam ez kizáró ok, mint ahogyan az is, hogy az MS frissítések több alkalommal AMD-s gépeket érintenek. Nem véletlenül vont vissza röpke több update-t az MS. Szóval ótvar, ótvar, de működik az AMD, meg annyira nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #159 üzenetére

    Próbáltál már Ryzenes notebookon Linuxot futtatni?

    Egyrészt arról volt szó, hogy az Intel szoftver oldalról sz...r. Nyilván, ha linuxon nem Intel által írt drivert használnak, hanem sajátot, működhet rendesen. De az a linux érdeme, nem az Intelé.

    Ezeket az Intel adja ki évek óta (kb 15 éve), mint az AMD esetében az AMD, már amire kiad, de inkább nem ad ki.

    Na most ezt "az MS frissítések több alkalommal AMD-s gépeket érintenek. Nem véletlenül vont vissza röpke több update-t az MS." dolgot nem értem. Ha arra gondolsz, hogy AMD-s gépekről visszavont biztonsági frissítéseket az MS, az azért lehetett, mert őket az Intel biztonsági rései nem érintették, de a frissítés az elején nem válogatott, hogy melyik gépre menjen fel, és melyikre ne. Ha meg nem erre gondoltál, akkor fejtsd ki légyszi.

    Meg arra, hogy amikor rátolták a Ryzen spectre bug frissítését, akkor egy halom ryzenes gép nem indult el. Mert ugye az érintette a Ryzeneket is operációs rendszer oldalon. Ennek utána tudsz nézni Te is. 3 hónapig próbálkoztak, aztán inkább nem adtak ki Ryzenre semmit.

    Szóval nem tudom, mi ez a nagy AMD ellenesség, de sztem erősen eltúlzod az ótvarozását. Régi E szériás AMD APU-kkal voltak sebesség gondjaim, de a maiak semmivel sem rosszabbak, mint az Intelesek, sőt, sok esetben jobbak is.

    Semmi AMD ellenesség ezek a tények. Annyival azért csak, hogy a Linuxok nem szeretik még mindig. A sebesség nem minden, ráadásul, ha a sebességnél tartunk Mobil fronton az AMD igencsak nem tolta le még az Intel-t. Ahogy olvasgattam, még a 4700u -sem éri utol a 1087g-t, vagy a 10810u-t. Egyetlen dologban igen, a VGA. Arra meg nekem nincs szükségem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #161 üzenetére

    És az Intel linuxra tud normális drivert kiadni, de windowsra meg egyet sem? Érdekes.

    Mondjuk az is tény, hogy a legtöbb Linuxos nem akar krájzisz 2000-et futtatni, nagyrészt jó is a driver arra amire kell. Meg stabil is. Nekem kb 15 éve vannak notebookjaim. Eddig kb soha nem volt Intellel bajom. AMD-ssel meg sem próbálkoztam jobb félni. Az AMD VGA-khoz legalább már van értelmesedd driver, nem is a Ryzennel szokott baj lenni, hanem a szutyok körítéssel amit hozzátesznek. Ezen meg nem az AMD fog segíteni...

    És az az AMD hibája, vagy a microsofté?

    Ez a usert mint engem érdekelni fogja? Engem sem érdekelne. Nem kockáztatok, nem veszek AMD-s notebookot.

    Az eddigiek valóban gyengébbek voltak az Inteles változatnál. Azt viszont vitatom, hogy a 4000-es széria ne érné be a konkurenciát. De ez majd akkor derül ki, ha kész termék is lesz belőlük.

    Van már. Egyelőre csak szintetikus teszteken nem tolta le. Persze a szintetikus teszteket semmire nem tartom, mert csak adott helyzeteket vizsgálnak. De eddig a 4000-es sem tűnik jobbnak. A kompatibilitás nem javul, akkor nem sokat ér majd számomra.
    Persze ez semmit nem jelent, még más boldog lesz vele.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #163 üzenetére

    Akkor nem tudom, honnan a konklúziók...

    Most komolyan? Te úgy veszel mindent, hogy megveszed, aztán ha nem jó akkor meg majd veszel olyat ami jó? Tudom ma otthon nem szokás, de erre felé mielőtt vesznek valamit utánanéznek én is. Tele fórum ezzel. Na nem a Prohardveren, de a HP, Dell, Lenovo, ITPro tele van vele. Miért én legyek aki beszívja?

    "Van már."
    Ezt majd akkor mondd, ha meg is lehet venni, és valós körülmények között mért teszteket lehet olvasni, nem mintapéldányokon mért laborteszteket.

    Szuper leírtad amit én is, de miért is példálozol azzal ami nem a te ötleted? Nem mintapéldány, de ezt megint te írtad, nem én.

    Ha a biztonságra játszol, ezerszer inkább vennék AMD-t, mint Intelt.

    Ha nem működik, akkor meg nézem majd, hogy mennyire jó az amd, csak nem tudom használni arra amire szeretném, de ezerszer jobb ám.

    UI.: Látod? Ha értelmes hangnemben írsz, értelmes hangnemben kapod a választ is.

    Úgy tűnik a saját szabályaid csak másra vonatkoznak. Szerintem itt a vége. Ha a saját szabályaid nem vonatkoznak rád, akkor szerintem itt hagyjuk abba. Szia.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #165 üzenetére

    Ha nem bírod az ellentétes véleményt, az már nem az én hibám.

    Őőőőőőőő Miből jött le? Eddig mire mondtál értelmes kritikát? Eddig Te voltál bármiért hibás? Csak kérdezem, mert eddig csak azt hallottam tőled ki és miért nem hibás, és miért szar amire Te azt mondod. Akkor most ki nem bírja a kritikát?

    Itt arról van szó, hogy az olyan embereket nehezen viselem, akik semmilyen megoldást nem adnak, de cserébe megmagyarázzák. Ezt hívják felesleges időhúzásnak. Mellébeszélésnek. Részemről nincs több mondanivalóm neked. Semmi köze a véleményhez. Én nem akarlak meggyőzni semmiről, miközben Te meg igen.

    Ha neked ez egy küldetésed, akkor hajrá, csak erre én nem szeretnék időt pazarolni. :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #167 üzenetére

    Bizony, megint semmi értelme amit írtál.... :K

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák