Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CptAdamica

    veterán

    válasz #82729984 #76 üzenetére

    Azért egy stock Android nem béta tesztet jelent, és alkalmazás gondok sincsenek, viszont ha a béta programra gondoltál, ami fakultatív, akkor igen ott előfordulnak, hogy bizonyos appok nem működnek.

    Megyen!

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz #82729984 #76 üzenetére

    Ez sem feltétlen igaz ebben a formában. Nexuson is csak akkor vagy "ingyenes béta teszter", ha direkt jelentkezel rá, különben a stabil romot kaod csak security patchakkel.

    Akinek Nexus-a van, az több, mint valószínű, hogy pont azért vett Nexus-t, mert tele lett a töke a gyártói elbaszarintásokkal, és épp egy stabil, gördülékenyen működő eszközt szeretne, ahol egyébként tényleg ritkán van szükség bárminemű újraindításra... És mindezt úgy, hogy van a készüléknek jövője, foglalkozik vele a "gyártó". Volt előtte nekem is ma már legendásnak számító okostelefonom: Samsung i900 Omnia, Samsung Galaxy S2 i9100 (talán még ma is kap unofficial friss rendszert, na de nem a samutól, aki Jelly Bean-nél megakadt), volt egy MTK-s kitérőm UMI eMax címen, és akkor telt be a pohár, amikor fél-1 éve vártunk arra, hogy a gyártó benyögje, hogy nem lesz 5.0 a telóra, az ígértekkel ellentétben. Be is döglött, egyből vettem egy Nexus 6ot, azóta meg akárhányszor körbenézek a piacon, egyszerűen nem találok olyan telefont ezen kívül, amit szívbaj nélkül ajánlanék bárkinek. Stabil működés, elég erő a mindennapokra, nagy kijelző, nekem elég nagy akksi, elegáns forma, egyetlen negatívum az az aptX hiánya (Bluetooth Audio "codec", licence köteles), az is csak azért, mert rengeteg zenét hallgatok (playről, kb 26GB zene offlineban elérhetőre letöltve az N6ra), és azért az alap codec nem épp a legtökéletesebb.

    Te még nem hallottál olyanról, hoyg követni kell a változásokat? A legtöbb appban, aminél ez probléma lesz, azért fog előjönni, mert a kedves fejlesztő baszik foglalkozni az alkalmazásával, csak várja a $/€ milliókat. Ez windowson/linuxon/osx-en is így van, ha valami megváltozik, és a kedves fejlesztő nem foglalkozik vele, akkor az alkalmazása esélyes, hogy nem fog működni.

    Egyébként meg már volt szó róla párszor, hogy a googlenek pont jobb lenne, ha megtiltaná, vagy erősen korlátozná a tiszta android megváltoztatását, mert csak a fragmentálódást segíti elő a mai "ügymenet". Ha mindenhol egyféleképpen működne, akkor azon a módon mindenhol azon az úton működne.

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz #82729984 #80 üzenetére

    Amikor kigördül egy új droid főverzió a Nexusokra, nem hinném, hogy átlagfelhasználónak több gondja lenne vele, mint egy random gyártó hasonló kategóriájú termékével.

    Az alap, hogy rendszert semmin nem érdemes első nap frissíteni, mint ahogy zsírújonnan megjelent telót sem venni.

    Power userként meg mindenhol futhatsz problémába, de valszeg meg is oldod őket. Bár nekem sose volt bétateszter érzésem hivatalos stock frissítés után. Alkalmazásfejlesztő nem vagyok, az tény.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • RaveForce

    veterán

    válasz #82729984 #87 üzenetére

    a hónapokkal előtte kiadott previewk nem erre lennének, hogy a fejlesztők arra is tudjanak optimalizálni, és ha élesedik a végleges verzió a felhasználók eszközein OTA, valamint kiadásra kerülnek a gyárilag új verziós eszközök, már ne legyen ilyen para?

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • RaveForce

    veterán

    válasz #82729984 #91 üzenetére

    3, Sok fejlesztő (és most tipikusan az indy fejlesztőkről beszélünk akik az appok kb. 90%-át gyártják) nem használ már nexust a teszteléshez. Mert mig régen ez egy olcsó fejlesztői telefon volt, addig mára eljutottak oda hogy egy drága, nem túl ár-érték barát konzumer telefon lett, cserébe tizedszázalékokban mérhető elterjedtséggel.
    Ami annyit jelent hogy nem erre fognak optimalizálni a fejlesztők és az ára miatt nem is kifejezetten éri meg csak úgy megvenni teszteléshez.

    ez mondjuk szomorú... adná magát hogy az android one átvegye ezt a funkciót, olcsó és elvileg friss, bár azt se tudom van-e még vmi a projektből..

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • CptAdamica

    veterán

    válasz #82729984 #95 üzenetére

    Talán az elején volt terv ez, hogy olcsó fejlesztői telefont hozzanak létre, de két éve már ezt az árazást követi, amiért megkapod az adott évi hardvert és friss szoftvert is egyaránt. Annyi pénzből meg vegyen samsungot az, akinek két anyja van, meg is érdemli. Gyanítom, hogy fejlesztőként, ha minden rendszer verzióra megvan csinálva az app, mondjuk android 5-től felfelé, akkor egy stock rendszeren nem lesz gond...

    Megyen!

  • hallerlaller

    addikt

    válasz #82729984 #76 üzenetére

    Faterom 60+ éves, ő képes még a kezdőoldali ikonokat is random átrendezni, hozzáér az arcával telefonálás közben vagy nem tudom, felesége telefonját is én raktam rendbe most kapott egy huawei liteot, azert mert előző telefonja valami samsung xcover volt android 2.2vel már használhatatlanra lassult, persze ragaszkodtam hogy nexus 5x legyen de sajnos akkor az nem volt fehér színben. Neki jellemzően a telefon memóriában, sim kártyán és gmailben is voltak névjegyek, használ viber messenger stb főleg kommunikációs appokat, fater főleg sakk, google maps, mindigtv stb. Huawei-en ki kellett kapcsolni még az értesítési ledet is mivel zavaró volt, majd ő megnézi ha akarja, ne villogjon az ott. Nos, nekik hidd el nem azért ragaszkodok nexusokhoz mert olyan hűdenagy nexus buzi lennék, hanem mert egyszerűen önző módon meg szeretném kímélni magamat az irányomba feltett naponta többszöri ez hogy van az miért villog ez már megint mit jelez most miért nem csörög amaz hova tűnt, kérdésektől. Elhiszem hogy létezik az általad felvázolt probléma, de ezt kis a kockázatot bevállalom a fentebbi említett előnyök mellett.

    Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

  • joey04

    titán

    válasz #82729984 #144 üzenetére

    ha összefossa magát, van lehetőség újraindítani mindent, nem kell a lehetőséget a user arcába nyomni, mert az rossz marketing. mi az, hogy nem fog semmit jelenteni? azért azt, hogy újraindítás, még a leghülyébb is megérti, és olyan helyen van, amivel akár egy véletlen/hosszabb gombnyomás során is találkoznak. Sokkal jobb megoldás a billkombináció, nem kell ezt az emberek arcába tolni.

    145: igaz.

Új hozzászólás Aktív témák