Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Csapoati #15 üzenetére

    Ezt magyarázzuk már évek óta... a gyártók meg le se szarják. :)
    Szvsz az akkumulátorok fejlődése egy olyan falnak ütközött amit nem tudnak áttörni. Ezért mással próbálkoznak, mert valamit muszáj.

    Ez a vergődés abból is látszik, hogy évről-évre próbálnak kisebb fogyasztású socokat, kijelzőket készíteni... holott már most is csak pár wattos fogyasztásról beszélünk, standby módban meg még ennyiről se. Ezt hova akarják már csökkenteni tovább?

    Mennyivel "egyszerűbb" lenne egy dupla, tripla kapacitású akksi, azonos méretben és súlyban. És akkor nem kéne ilyenekkel szarakodni, hogy egy telefonban 150 féle energiagazdálkodási opció van meg millió battery saver program, csakhogy valahogy kibírja a telefon 1,5 esetleg 2 napig. De az egész semmit nem ér ha "használni" is akarom, mert akkor nap végén ígyis-úgyis töltőre kell tenni.
    Szóval szörnyű látni ezt a folyamatos vergődést, ahogy próbálnak milliwattonként spórolni a fogyasztással... De ebből is csak az látszik tisztán, hogy az akksifejlődés brutálnagy falba ütközött. És nincs itt semmi összeesküvés-elmélet. Ha valaki tudná a megoldást, megcsinálná, piacra dobná és keresne vele egy valag pénzt. Mert a mai mobiltechnológia legnagyobb rákfenéje szűkös üzemidő.

  • Dany007

    veterán

    válasz Remus389 #48 üzenetére

    Ezt a baromságot már ne is haragudj... :) Optimális ha naponta lemerül... atya ég...
    Tudod mi lenne optimális? Ha 4-5 napot bírna aktív(!) használat mellett! Na az lenne optimális! Amikor nem kell azt nézni, ha esetleg elutazol valahová, hogy hol egy ki...ott konnektor.

    "ez nem 1-ről a kettőre megy, hanem lassan, és lassan kúszik felfelé az akksikapacitás is"

    jajaja, csakhogy az elmúlt 6 évben a telefonok teljesítménye sokszorosára nőtt. nem 2-3. Ahogy a kijelzőfelbontás meg minden egyéb más. Üzemidő viszont kb pont ugyanaz maradt. Ez a probléma!

    A 3500mha-s akkumulátor meg nem számít, ha így is csak 2 napig bírja! Mondom, ez ló...ar!
    Biztos te se vagy már fiatal és emlékszel még a régebbi időkre, mikor 1-1,5 hétig is bírták a telefonok egy töltéssel, aktív telefonálással. Akkor még mikor elmentem nyaralni pár napra, eszembe nem jutott töltőt vinni magammal... Most van olyan rokonom, aki aktív iPhone használó és ha csak elugrik a Tescoba már az az első dolga, amint beül a kocsiba hogy dugja rá a telefont töltőre...
    Szóval röhej és vicc ami itt megy. Kínálják a mobilitást meg minden anyám kínját ezekkel a miniszámítógépekkel csak épp az egyik leglényegesebb pontot felejtik ki. Az üzemidőt.

    De mondok mást. Ha a gyerek épp nagyon rákattan a telefonra, akkor volt már olyan, hogy 4x dugtam rá tölteni a telefont egy nap alatt!
    Aztán nesze neked konzol grafikájú játék meg 128 magos proci, meg 4K-s kijelző ha terhelés alatt pár óránál többet egyik se bír... És erre mondod, hogy ez optimális.

    Elmegy az ember egy városnéző kirándulásra mondjuk Párizsba, ahol használná a GPS-t, a 3G-t, AR alkalmazásokat, a fényképezőt meg a 1080p-s videófelvételt aztán azon kapod magad, hogy a kávézóban töltőt meg konnektort kunyerálsz mert mindjárt lemerül az a szar. És szerinted ez az optimális...

    Az okostelefonoknak épp az a lényege, hogy ezt a sok multimédiás, közösségi, internetes feladatot egy pici készülék tudja önmagában bárhol, bármikor. De b...hato az egészet, ha igazi kihasználtság mellett 3-4 óránként fel kell tenned 1-2 órára tölteni a telefont. Ott bukott meg a dolog.

    "akinek kell az hogy 2 napot bírjon ki töltés nélkül oldja meg : tartalék akksi, powerbank, vagy olyan telefont vesz ami bírja, van olyan"

    De nem két nap kell baszki, nem érted meg? :) Hanem minimum 4-5 nap! És ha plusz akksit meg powerbankot kell magaddal vinned akkor megint ott bukott el az a hűde nagy mobilitás... Mért nem mindjárt a 220-as kábelt húzod magad után?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz vicze #59 üzenetére

    Ezt mondtam én is. Ha nem vetted észre, olvasd újra.

    Idézek magamtól:
    "Szvsz az akkumulátorok fejlődése egy olyan falnak ütközött amit nem tudnak áttörni. Ezért mással próbálkoznak, mert valamit muszáj."
    " De ebből is csak az látszik tisztán, hogy az akksifejlődés brutálnagy falba ütközött. És nincs itt semmi összeesküvés-elmélet. Ha valaki tudná a megoldást, megcsinálná, piacra dobná és keresne vele egy valag pénzt. "

    A különbség az, hogy én nem a beletörődés pártjára állok, hanem arra, hogy ez igenis fontosabb lenne, mint a 400ppi-s 4K-s kijelzők meg a 8 magos processzor meg a konzol grafikájú játék egy szaros 5 colos kijelzőn... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz ricsi0307 #68 üzenetére

    "Pár hsz-el feljebb felsoroltad mire használnád a telefont egy párizsi túrán.Azt azért megnézném, hogy az AR-t meg a full hd videót hogy játszod be egy egymagos 3 colos vackon ami a kis fogyasztás miatt neked megfelelne."

    Ki beszélt itt egymagos 3 colos vacakról ember? Ne haragudj, de ha nem tudod értelmezni amiket leírtam akkor ne reagálj rá!

    Arról van szó, hogy egy mai(!) modern telefon bírjon ki több napot is aktív használat mellett. Gy.k.: több nap = 3 vagy több nap.
    Ki beszélt itt egymagos vacakról? Épp az a lényeg baszki, hogy egy modern telefon, ami lazán képes 1080p-ben felvenni nagykijelző az igenis bírjon ki 3-4 napot minimum! Oldják meg, pont leszarom hogyan. De pont az ilyenek miatt nem oldják meg, nem fektetnek bele mégtöbb pénzt a kutatásba, mert rengeteg olyan van, mint te, aki inkább pótakkut meg powerbankot vásárol és cipel magával mert nem tud mást csinálni. Ez a szomorú. Hogy kifejlesztik a 4K kijelzőt mobilba, de az akksihoz nem tudnak hozzányúlni.
    És ha végigolvasod a hszeket látszik, hogy mocskosul nem vagyok vele egyedül.

    Ha az autódban is csak 20km-nyi benzin férne el, akkor mennél tankolni naponta kétszer mit? Vagy 20km-enként ha messzire mész, ugye? Esetleg vinnéd magaddal a benzines kannát külön utánfutón, ugye?

    De ha elolvastad volna amit írtam és sikerült volna értelmezni is akkor rájönnél, hogy nem csak az 1-2 napos üzemidővel van gond. Hanem azzal, hogy az ember tényleg kihasználja a telefon képességeit - ahogy írtam a párizsi példában - akkor nemhogy 1 napot, de 5 órát nem bírnak ki a mai telefonok! És ez rosszabb, mint a maximum 1-2 napos üzemidő.
    Nyomatják itt a komolyabbnál komolyabb játékokat telefonra, de ha egy izmosabb gépet igénylő játékkal akarsz játszani, azza kezdheted hogy bedugod a telefont a töltőbe! Kérdezz csak körbe. Mert egy erősebb gépigényű játék 3-4 óra alatt csutkára leszívja az akksit! Szal ha épp nem 100%-on voltál, akkor kezdheted azzal, hogy rádugod töltőre. Ha meg már úgyis a kábelen függesz vele akkor hova a mobilitás? Vicc az egész az a probléma. A sok hülye meg beveszi a marketing dumát, hogy húh milyen jó telefonkijelzőn játszani...

  • Dany007

    veterán

    válasz smkb #78 üzenetére

    Oh én nem mondtam, hogy nincs rá megoldás, vagy lehetetlen lenne.
    Csupán az a lényeg, hogy ez így akkor sem jó hosszútávon és hogy inkább ezt próbálnák fejleszteni mint egy 4k-s kijelzőt vagy 8 magos procit stb... Szóval csak kifejeztem hogy nekem ez így ebben a formában nem tetszik.
    Ők meg azt, hogy igen, ez így fasza, sőt az 1 napos üzemidő meg mégjobb és hogy cipelj magaddal akksikat ha nem tetszik. :D

  • Dany007

    veterán

    válasz Remus389 #83 üzenetére

    Mondom, nem az a probléma, hogy nincs rá alternatív megoldás, hanem magában az, hogy a probléma fennáll. Rendben van az is, hogy technika még nem tart ott. De ettől még nem kell, hogy tetsszen.
    A másik meg amit a kollega is írt korábban, hogy 15 éve is bírták egy hétig a telefonok.

  • Dany007

    veterán

    válasz Remus389 #86 üzenetére

    Az rendben van, hogy van fejlődés csak szerintem ez nincs egyenes arányban a hardverek és egyéb új technológiák fejlődésével.
    Ugye szépen "rászoktatták" az embereket, hogy okostelefonon intézzenek mindent. És mindenki örült mint majom a farkának hogy nem kell laptop külön gps külön kamera külön fényképező stb...
    Csak aztán, mikor eleinte ezek az okostelefonok bírtak 3-4 napot is, mára már ott tartunk, hogy örülj hogy egy napig bírja.
    Az alternatív megoldások tényleg jók, de a nevükben is benne van, hogy alternatív. Standard megoldásként kéne kitalálni valamit, csakugye szintén lenyomták az emberek torkán, hogy a minél vékonyabb telefon a jobb telefon... így meg már nehéz visszahátrálni. :)

    Szóval ez pont az az eset amit ugyan meglehet oldani, de jobb lenne ha nem kéne alternatív megoldásokhoz meg trükközésekhez folyamodni. Csak ennyi az egész. Én inkább fizetnék többet egy 1-1,3cm vastag telefonért ami bírja 4-5 napig is, mint 4K-s kijelzőért vagy konzolgrafikára képes mobilért.
    Persze ettől még kell bele a technológia. Mert net / gps, videó stb folyamatos használatban vannak. De épp a játékok része pont nem érdekel.
    Ultra off, de épp a napokban vettem egy R9 270x-et a gépbe. BF4 1080p-n Ultra grafikán, mint a kés a vajban úgy fut. Ezek után ránézve a legjobb telefonos grafikára is mosolyra kerekedik a szám... És az bizony nem kárpótol érte, hogy épp a buszmegállóban is tudok azon játszani.

  • Dany007

    veterán

    válasz Lomha 8V #103 üzenetére

    Magában az akksikapacitás minimálisan nőtt! A legfőbb indok amiért még nem nulla az üzemidő az az, hogy a nagyobb teljesítményű hardverek fogyasztása majdnem arányosan csökkent a fejlődésükkel. Méretileg is csökkent valamelyest. Na ezért lehet az, hogy önmagában az akksitechnológia minimálisat fejlődött, miközben a hardverek 5-6x-osára és mégis közel azonos az üzemidő most is. (egyébként nem azonos)
    De ha visszaemlékszel 2006-2007 környékén egy ilyesmi okostelefon még simán bírta 2-3 napig aktív használat mellett. Hagyományos telefon meg 1 hétig!
    Most ott tartunk, hogy itt a Mobilarénán már kiemelkedőnek tekintik azt amelyik 1,5 napig húzza. Ezt nem fejlődésnek szokás hívni, hanem legjobb esetben is szinten tartásnak! De ez már inkább kis visszaesés.
    És mint mondtam ez a szintentartás sem az akksitechnológiának köszönhető elsősorban, hanem az új hardverek egyre alacsonyabb fogyasztásának nagyobb teljesítmény mellett.
    Nem ugyanaz. Amit akksiban érdemit csináltak az a méret. De manapság egy 4-5 colos telefon esetében ez is relatív. Valószínűleg térfogatban még így is minimális a különbség egy 1200-es 3210-es akksi meg egy mostani 1600-1900mah-s akksi között. iPhone kapcsán lehet látni gyakran ilyen "robbantott" képeket a telefon alkatrészeiről.. érdemes megnézni, hogy abban mekkora helyet foglal el az akksi (kb a telefon térfogatának 3/4-ét, 2/3-át).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák