Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz kispx #42 üzenetére

    Az megvan, hogy kiemelni valamit a kontextusból, majd reagálni rá nem egyenlő a mondandóra való reagálással? Megint csak ezt teszed. Például kiemeled a kliens alapot és azt mondod a Firefox OS-t az alá soroltam, eszerint reagálsz, miközben én azt egy nagy visszalépésnek neveztem a kliens alapú rendszerek felé.
    És most meg azt próbálod félremagyarázni, amit a programkód futtatásáról írtam. Senki nem beszélt azonos kód másképp futtatásáról (bár erre meg pont a webprogramozásban van példa, nem is olyan rég a HTML-t meg a CSS-t eléggé sajátos módon voltak képesek értelmezni a különböző böngészők, különböző megjelenítéseket produkálva ezzel - emellett ami az XML alapú fájlok megjelenítését és kezelését illeti a LibreOffice és a Microsoft Office szoftvercsomagokban, na az is az azonos kód másképp értelmezésére példa), viszont az IT rendszerek csak olyan kódot értenek, amire felkészítették őket és az közel sem egységes. De ha egy keretrendszer (webprogramozás esetében böngésző) ott van mindegyiken és fordítja tovább a kódot a gépnek, már elég a keretrendszerre írni.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz kispx #40 üzenetére

    Azért az offline mód webes programoknál elképesztően korlátozott a natívakhoz képest, ráadásul amikor online van, esélyed sincs megállapítani, hogy milyen kód fut, nemhogy védekezni ellene. Kliens alapú rendszereknél a biztonsági megoldások jóformán értelmüket vesztik, a Firefox OS és a Chrome OS pedig azok felé egy jó nagy visszalépés. Ráadásul könnyebb is kártékony kóddal megfertőzni olyan eszközöket, amik ugyanazt a kódot ugyanúgy futtatják, különösen ha mindez a weben keresztül, centralizáltan zajlik. Sőt, nem is kell megfertőzni az eszközt hozzá, legalábbis nem a hagyományos értelemben.
    Azt már csak te magyaráztad bele, hogy szerintem a ma elérhető webes szolgáltatásokkal nem kémkednek, ha értelmeznéd is az olvasottakat, nem kéne megismételnem, hogy minden rendszer által elérhető webes szolgáltatás része az online világnak és én utóbbiról írtam, nem kerültek összehasonlításra a Firefox OS és a többi rendszer által elérhető online szolgáltatások, csak a böngészőben és a natívan futó programok közti különbségről írtam. Inkább ne köss bele olyasmikbe, amikről senki sem beszélt, kiragadva a szövegből válogatott részeket, mert hamar trollnak leszel titulálva.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz kispx #35 üzenetére

    Szerintem a webes szolgáltatás is része az online világnak, szóval nem értem mire akarsz kilyukadni.

  • Rickazoid

    addikt

    Nem értem ezt a szabvány webes technológiák meghonosításának célját. Azok eddig is elérhetőek voltak bárki számára, nem kell őket honosítani. Csak az a böngésző nem támogatja őket, amelyek fejlesztői nem akarják. Az meg, hogy a webprogramozás nem váltotta fel a programozást, elég nyilvánvaló okkal bír. Keretrendszert (jelen esetben böngészőt) igénylő program vs. natív program. Egyértelmű, hogy utóbbi a győztes.
    Az meg, hogy a telefon csak egy böngésző legyen... hát megvan róla a véleményem. Majd ha 100%-os lefedettség, korlátlan és ingyenes internet-hozzáférés és kémkedésmentesség fogja jellemezni az online világot és kész lesz a kvantumszámítógép, akkor beszélhetünk a webes programokról, mint elsődleges alkalmazásokról és a böngészőről, mint potenciális op.rendszerről.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés