Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- Magisk
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Ez lehet az Apple hajlítható telefonjának formája, mérete
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
Új hozzászólás Aktív témák
-
shabbarulez
őstag
Az IbexPeak 65nm-rel készül, szóval e téren nincs előrelépés az ICH10-zel szemben. Az MP rendszerek 1 évvel mindig el vannak csúszva, gyanítom ezért van hogy ICH-ból is az egyel korábbit használják. E téren igazán léphetne valamit az Intel, szűkíthetné a DP és MP rendszerek megjelenése közötti szakadékot. Az AMD egyik nagy előnye hogy 1xre indítja el a 2 és 8 utas procijait.
A 8 magos Nehalem az úgy néz ki 45nm-es lesz. Ahogy előbb is írtam az MP vonal mindig le van maradva egy évvel, ami a gyártástechnológia váltás évében még inkább kiütközik. Tavaly novemberben már 45nm-es Xeon DP-k jelentek meg, de tavaly szeptemberben csak 65nm-es Xeon MP-k jöttek, ráadásul azok akkor váltották az előd még Netburst alapú Xeon MP-ket. Most ősszel jön csak a 45nm-es Xeon MP 6 maggal, míg ez a Core2 generációs DP fronton már tavaly novemberben elstartolt.
Jővő ősszel várható a Nehalem alapú 45nm-es 8 magos Xeon MP, utána meg év vége felé már a 32nm-es 6 magos Xeon DP. Sajnos úgy tűnik az Intel továbbra sem akarja ezt a 10 hónapnyi hátrányt ledolgozni a Xeon MP prociknál, pedig komoly tőkét kovácsolhatna belőle.
Úgy tűnik a jővőben 45nm-en elég batár nagy szerver chipekkel találkozhatunk majd. Ott lesz elsőnek a pár hónap múlva érkező Dunnington a 6 magjával és 1.9 milliárd tranyójával. A 8 magos Nehalem még nagyobb lesz, közel 3 milliárd tranzisztorral. De az AMD 2x6 magos Magny-Cours-ja nagy valószínűséggel méretben még azon is túl fog tenni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Patriot Viper Venom 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 - Gari 2035.10.08. -ig -
- Új, felbontott Kingston FURY 32GB (2x16GB) KIT DDR5 5600MHz CL40 Beast Black RGB XMP - 8 év gari! -
- Kingston FURY 32GB (2X16GB) KIT DDR5 5600MHz CL36 Beast Black XMP/EXPO - 1 év gari! -
- Új, felbontott Kingston FURY 64GB (2x32GB) KIT DDR5 6000MHz CL30 Beast Black XMP/EXPO - 10 év gari!
- Kingston FURY 64GB (2x32GB) KIT DDR5 6000MHz CL36 Beast Black XMP/EXPO - 1 év bolti garival! -
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3074
- iPhone 17 Pro Max Kozmosznarancs - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok !!
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
- iKing.Hu - Samsung Galaxy S25 Ultra - 12/256 GB Használt, karcmentes 6 hónap garancia
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


