Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    Szerintem ez az óra tökéletesen illeszkedik az Apple ökoszisztémába és valamelyest betölti az űrt az Apple fanok számára a korábbi Apple watchok és a kifejezetten sport órák között.

    Mindenkinek azt az eszközt érdemes választania, ami a leginkább fedi az igényeit. Ha valakinek az Apple ökoszisztéma és az okosóra funkciók előnyben vannak a sport funkciók és az üzemidő felett, akkor az ezzel a termékkel boldogabb lesz, mint bármelyik Garminnal és ugyanez fordítva is igaz... hiába Apple mindened, ha agyvérzést kapsz tőle, hogy minden nap végén rinyál a töltőért.

    Én pl. szívesen vettem volna Garminból Fenix 7-est vagy EPIX-et a mérete miatt, de korábban mindig X-es szériám volt és nincs azaz Isten, hogy egy fancy OLED kijelzőért beáldozzam az üzemidőt. Napi 15-20 km-t futok, multiband GPS + GNSS, három ANT külső szenzor, folyamatos Spotify zene BT fülesre és kb. 2 hetente töltöm az órát (Fenix 7X Solar Sapphire).

    Az árazás szokásosan Apple-ös (Mintha a Garmin nem lenne nevetségesen túlárazott :P ), ezen szerintem nincs semmi meglepő, de amúgy az óra korrekt és ahogy Gáben81 is írta a csuklós pulzusmérésbe, valóban az Apple megoldása az egyik (nem a) legjobb.

    Számomra továbbra is az üzemidő a gyenge pontja az Apple Watchoknak, hiába bírnak ki egy napot és majd "lezuhanyozom addig töltöm és az a következő napig elég"... nekem 400K-ért nincs kedvem minden nap azon matekolni, hogy hány százalékot kéne az órába lapátolni, hogy kibírja a következőt is. ;]

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz jilian #92 üzenetére

    Ja nyilván 400K-ért épp arra vágyik mindenki, hogy az életritmusát a fancy órájához igazítsa. :N

    Pont ezt írtam pár posttal ezelőtt, hogy mindenkinek el kell döntenie, hogy számára mi az elsődleges prioritás. Én is szívesebben néznék egy csilli-villi OLED kijelzőt az órámon, de ezért az összegért nem fogok két naponta 20 percet se rászánni a töltésére, mert ez így ebben a formában nem "Ultra". Nekem az sokkal fontosabb, hogy két hetente felrakom 2 órára tölteni az órát és napi 1-1,5 óra sport, valamint minden funkció maximális kihasználása mellett nem kell azon matekoznom, hogy kibírja-e a következő napot vagy melyik este válasszam az alvás rögzítés helyett a töltést...

    Ha az Ultra-val valaki elmegy egy hosszú hétvégére túrázni (ami azért nem egy extrém szélsőség), aztán majd a második nap közepén matekozik, hogy mikor is kellene 1 óra 20 perc alatt feltölteni. :U

    Szóval egy eszköznél, amit Ultraként promóznak és a sportóra gyártók versenytársának szánják igenis kiemelten fontos az üzemidő. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

  • Agony

    aktív tag

    válasz jilian #98 üzenetére

    Nekem inkább úgy tűnik te nem tudod elfogadni, hogy mindenki preferenciái szerint válasszon eszközt a céljaihoz. Én egy szóval nem mondtam, hogy Garmint, Corost vagy bármi más kell venni, mert azon kívül nem létezik sportóra. :U

    Ahogy azt sem állítottam, hogy nem tudok megválni az órától a töltés idejére.. de azt hogy nem fogok naponta, két naponta azzal bohódkockodni hogy töltögessem, az egészen biztos. Ezzel az erővel okostelefonoknak is elég lenne ha 8 órát kibírna így-úgy az akksi, a legtöbb ember úgyis folyamatosan konnektor közelben van, hát be kell dugni. De lehet mobilnet se kéne, úgyis mindenhol van wifi, aztán 1 órát meg csak kibírsz már net nélkül..

    Ugyanazt tudom mondani, mint a #74 -es hozzászólásban, hogy aki Apple ökoszisztémába gondolkozik annak ez a legjobb választás, amúgy meg mindenkinek az alapján kell választania, hogy mik a számára fontos paraméterek.

    Te mindenesetre kiváló érveket hoztál fel az Ultra mellett, minden válaszodban. :R

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák