Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    Imádtam Legend kritikus, de reális iPhone tesztjeit (még ugrattam is amiatt, hogy copy-paste módszerrel is írhatta volna őket, mert ugyanazokat hozta fel hibaként minden telefonnál - nem mellesleg teljesen jogosan), de mégis üdítő volt némileg új hozzáállású cikket is olvasni.

    Két megjegyzés, ha lehet.

    1. Nem tudom, hogy a cikkíró(k?) hogy produkálták ezeket a képeket, de ennél egész biztos vagyok benne,hogy a telefon jobb képeket is tud lőni, szerintem ezt a szintet az i6S-em helyből megugorja, nemhogy a konkurencia fotókra kihegyezett modellei.
    Vagy lehet, hogy az alap szoftver gyengélkedett még, érdekes, hogy a 10.0.1-es verzió itt utólag tölthető volt még Nálatok, miközben a régebbi modellekre rögtön ez jött frissítéseként, a 10.0-t nem is láttuk :).

    2. Az Apple híresen pofátlan módon képes új és/vagy forradalmi cuccként eladni a telefonjait, de azért ez a mostani (sem) akkora ugrás talán, hogy megérdemeljen egy Ajánlott plecsnit. Szép-szép, nyilván szupergyors, és fejlődött is itt-ott, de inkább 6Sb-nek illene nevezni. Pletykák ide, vagy oda, ~vízállóság, A10, stb, Fő-modell frissítésnek ez elég harmatgyenge.

    Hogy mennyibe kerül újonnan függetlenül, az mindíg kivágja abiztosítékot picit nálam is, de szerintem a legtöbben am. is előfozetés mellé veszik valahol, és én gondolom hogy az igazán komoly olvasótábornak már elég hosszú ideje van valahol számlája, hogy tisztességes árréssel vehesse a telefont ahhoz képest, ha akarja.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    Egyszerűen képtelem vagyok megérteni, hogy miért kell minden évben tepepakolni az iPhone-teszt fórumát a konkurencia híveinek annak a bizonygatásával, hogy az android alapú csúcsgépek igenis sokkal jobbak és kész, és alapjába véve mindenki, aki neadjisten meg meri venni az eszközt, azzal a lendülettel vonulhatna is be az iSheep-ekkel foglalkozó elmeklinikára.

    Nem tudom, hány évesnek kell elmúlni ahhoz, hogy az ember egyszerűen toleranciából elfogadja, hogy még az egyébként lényegében pontosan ugyanazt hozni képes informatikai eszközök tekintetében is eltérő lehet az ízlés, és a tudást elváró igény is.
    Hályogos lesz az agyam attól, hogy - minden rossz indulat nélkül - láthatóan különböző generációk vitáznak arról, hogy ma egy telefonnak minimum hordozható zenestúdióként és átjátszóként, játékkonzolként, mobil adatközpontként, szerverként, mediaközpontként, meg a franc tudja még miként kell tökéletesen helyt állnia, elvégre 2016. van. Van ám bajotok, srácok. Komolyan.

    Az agyam eldobom, például - meg ne bántódj, bárki is vagy - azon nyávágoni, hogy a 60k-s fülessel hallgathasd a lossless zenét a telefonon... Tényleg nem rosszindulatból írom, de ahelyett, hogy örülnél neki, hogy ha Neked ez fontos, akár találsz olyan telefont, ami véletlenül még pont ezt is csont nélkkül, csípőből tudja, azon akadsz fenn, hogy merészelnek ma olyan telefont kiadni, ami nem...
    Én érzem csak ezt totál abszurdnak? Lehet én vagyok túl öreg már a magam harmincegy évével ezt megérteni.

    Ez a sok baromság - tisztelettel, nyilván annak fontos, aki megfeszítetten vitázik róla (és állítom, nagyrészt ugyanazok a nevek a szószólói a dolognak minden évben) - mindíg valahogy az iCucc fórumain jön ki, mert itt aztán meg lehet, bocsánat, kell mutatni, ki a legény a gáton. "Mert a droid akkor is jobban megéri, Gyökér, nem érted?"

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz ΞΔGLΞ #636 üzenetére

    Bocsánat az elírásért, az nyávogni akart lenni, de már nem lehetett szerkeszteni, mire észrevettem..

    Ötletem sincs hogy lett ebből az az amorf betűkollekció. Emelem kalapom azelőtt, aki megfejtette.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz aprokaroka87 #630 üzenetére

    A konkurensek egymáshoz mért fejlődése a kérdés a felsorolt területeken, nem pedig a technológia abszolút előrelépése.

    Mindegyiken bőven élvezhető minőségben játszik le zenét, bármelyiken lehet élvezhető minőségben filmet nézi (ezutóbbi mondjuk nekem magas, hogy miért akarna kifejezetten valaki 4.5-5.5 inchen filmet nézni, miközben az átlag monitor is már 24 inch körül van, nemhogy egy komoly TV, de mindegy, valakinek meg ez igény), mindegyik oszt meg internetet, mindegyik helyettesíti a szgépet, laptopot, adott esetben az egész irodát. Mindegyik lehet hordozható konferenciaközpont, vagy lehet egy hordozható mini-xbox/playstation, egészen tisztességes fényképezőgép (még akkor is, ha a tesztképek alapján a mostani i7 ilyen téren kicsit malőr lett, vagy alájátszik a nagyobbik tesónak) és teszik mindezt bőven élvezhető sebességgel és - bár már a kifejezésnél is kiakad a baromságmérő, de most írjuk le - felhasználói élménnyel.

    A gyártók más-más területre fektetnek kicsit nagyobb hangsúlyt a többinél, egy-egy rétegigényt meglovagolva, a többi pedig igyekszik ezt a képességet (is) elcsippenti a másiktól a következő frissítéskor. Legyen ez fotózás, valamilyen bizontsági funckió, és igen, pl. az igazán igényes zenehallgatás lehetősége. Lövésem sincs, miért nem egy komoly erősítővel megáldott hi-fi rendszeren műveli ezt az ilyen, de ilyen igény is van, és az ezt kielégitő eszköz is ismert.

    A biztosítékot az a hozzáállás csapja ki nálam, hogy ha az egyik ellépett a többitől picit, akkor a többinek is minimum kutyakötelessége lenne ugyanazt tudni, különben kötelező jelleggel szarnak kell titulálni azt. Akkor is, ha az adott funkció a vásárlót totál hidegen hagyja.

    Nem abszolút tudást akar az ember venni egy telefonban (a táblázatos összehasonlítgatásból egy idő után jó esetben kinő az ember), hanem a számára fontos fonkciókat a saját értéklete szerint (ez pedig baromi szubjektív) a legmegfelelő kütyüt. Éppen ezért szerintem nincs abszolút legjobb telefon a piacon, felhasználói szempontból. Számok alapján talán, de erről lsd pár sorral feljebb.

    Így érted?

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz Navaren #646 üzenetére

    *Nem abszolút tudást akar az ember venni egy telefonban (a táblázatos összehasonlítgatásból egy idő után jó esetben kinő az ember), hanem a számára fontos funkciókat tudó és a saját értéklete szerint (ez pedig baromi szubjektív) a legmegfelelőbb kütyüt. Éppen ezért szerintem nincs abszolút legjobb telefon a piacon, felhasználói szempontból. Számok alapján talán, de erről lsd pár sorral feljebb.

    - bocsánat, megint elírtam, és megint nem volt idő szerkeszteni.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz ΞΔGLΞ #649 üzenetére

    Értettem én, csak Nálad olvasva vettem észre a saját malőrömet, és ha már láttam, írtam is. Ne haragudj.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz B-L-A-C-K #658 üzenetére

    Ha szabad megjegyezni, az se sokkal jobb ám, hogy a Hozzád hasonlók pedig minden iCucc fórumon megjelennek, és úgy véditek a telefont, mint más a kedvese becsületét - bár ez a mostani fórumon talán kevésbé van jelen, mint eddig.

    Na és mi van akkor, ha a HTC-n 10%-kal jobban szól a zene, a Samsungon "N"-szer annyi a pixel, az LG-n lehelletnyivel szebbek a low-light képek, a Huaweii és társai klub meg lényegesen olcsóbb lényegében azonos tudás mellett?
    Attól Te még ugyanúgy szeretni fogod a telefonod, nyilván nem véletlen vetted pont az iPhone-t a konkurensei helyett. Ahogy én sem. Slussz.
    Nem kell adni a lovat alájuk, mert csak olaj a tűzre.

    Most nem kifejezetten csak pl. Rólad van szó, de Rád biztosan emlékszem mondjuk az elmúlt 2-3 iCucc fórumárol, és szerintem ugyanezt a kérdést azokon is feltetted már :).

    Tudom, mókás ezt így leírni persze, hogy pár hozzászólással feljebb egész kis monológot írtam én is, de ott igyekeztem általánosságban írni a dologról, mint jelenségről, ami a fórumon történik, teszek én rá, hogy az most iCucc vagy vmelyik alternatívája.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz Bossi #781 üzenetére

    A címsor bal szélén van egy piktogram, ami a Microsoft Office "balra sorkizárt" ikonjához hasonlít. Klikk.
    Olvasói módban pedig ugyanezen címsor jobb oldalán van a betűméretet, stb. beállításokat elérő gomb,

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz Bossi #787 üzenetére

    Safarin belül csak ott, de ha ha a gyári betűméretet kicsinyled, az egész telefonon echte felnagyíthatod a szöveget.

    Beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Nagyobb szöveg.

    Ott a csúszkával akkorára rakod, ahogy tetszik :).

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz #18001664 #890 üzenetére

    Lényegében korrekt, amit írsz, egy pici problémát vélek felfedezni.

    Idestova lassan 900 hozzászólást számlál a topic, istenbiza böcsülettel végigolvastam mindegyiket, de egyetlen amolyan vérbeli Apple fanboy-t sem láttam, aki egy, de csak egy fikázó szót mondott volna bármelyik android kütyüre.
    Olyanra volt példa, hogy azt merészelte mondani, hogy valamilyen szubjektív igényre neki jobban megfelelt neki a választott almás telefon, és érvelni is merészelt valamelyik androidos Jehova-tanú jellegű kommentelő úriember bizonygatósdijára, el is lett szegény pár adok-kapok után dózerolva lényegében a szemmellenzős Apple-fan titulus mögé. mer nem érti, hogy a droid akkor is jobban megéri, Gyökér!

    Még a mi derék Vértacskónk is csak a vélt kényszerképzeteket és sztereotípiákat próbálja javítgatni, amiket tényleg hajlamosak a konkurencia hívei pusztán a specifikációkat ismerve prognosztizálni (mert itt mindenki okleveles piackutató ám!), - mellesleg számokkal alátámasztva, az, hogy mennyire provokatív stílusban, az meg... hát az Ő dolga :).

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz CptAdamica #904 üzenetére

    Sok baromsága van az Apple-nek is, nincs ezen mit szépíteni, de ha van egy dolog, ami kifejezetten szimpatikus: a kütyüi nem a brosúravastagságról szólnak, hogy hány elméleti funkciót lehet a dobozra írni, hanem arra, hogy használni lehessen.

    Nevetni fogsz, az is egy abszolút bevált és régóta alkalmazott marketing-fogás, hogy a kevesbé bonyolult, jó minőségű, egyszerűen használjató eszköz nem bátortalanítja el a kevésbé műszaki érdeklődésű, műszaki érzékű potenciális vásárlókat is.
    Nem, nem lesz jobb az Almás pórázmentes füles attól, hogy tudásban valóban kevesebb, mielőtt kiforgatnád a szavaim, nem ezt mondom. Talán használhatóbb lesz, de ezt sem lehet mondani tényleges hosszútávú teszt nélkül. És mindezeltől függetlenül baromi jónak tűnik a Samsungos cucc is.
    Vagy megérted vagy nem. Valószínűleg totál baromságnak fogod tartani, amit írtam.

    Nem tudom, milyen lesz a minősége hangzásban, én ilyen tekintetben nem is vagyok tűlsűgosan kényes (kövezz meg, de szeretem a gyári apple fülest is, sőt, kiválóan tudok futni is vele, hoppá van), de azért meg merem előlegezni, hogy nagyjából legalább partiban lesznek használhatóságban, és legalább lesz olyan népszerű is, pláne így, hogy fájdalmas búcsút vett az Apple a Jack-től. Ez van, ezt köll szeretni.

    Egyébként halkan mondom, hogy Te is úgy reklámozod Vértacsinak a konkurenciát, ahogy Ő bálványozgatja az almás kütyüt. Lefanatikusozhatod, de látottak (olvasottak) alapján legjobb esetben is ugyanazon érem két oldala vagytok.

    -Tisztelettel.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák