Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    ...én személy szerint úgy érzem,"elfogyott" az alma a mobil szegmensben....
    Az "elején" sikerült jó nagyot harapni Jobs-nak ebből az almából,aztán minden egyes harapás szépen fogyasztotta, mostanra pedig egy csutka maradt belőle...
    Nem vagyok sem troll, sem pedig almaellenes, egyszerűen csak így látom a piacot...

    Hiába profik marketing terén, ha nem változtatnak gyökeresen, csúnyán le fognak maradni...
    A melóhelyemen pár éve orrba szájba vásárolták az "fiatalok" az almás mobil eszközöket,,phone,pad,pod,,,,
    Pár hónapja ezek az emberek(egyszerű halandók, nem "kockák") sírnak, és cserélik le egyéb lejátszókra, illetve Droidra a telefonjaikat... :U
    Ez körülöttem tény....nem akarom egyesével elmagyarázni, ki milyen indokkal,,,de ezt látom és hallom... :K

  • twine

    addikt

    válasz zshal #58 üzenetére

    "Tessék csak használni az android szarokat, ha arra tellik."
    :DDD :C

    ...csak az a kerítés miért olyan alacsony "abban" az állatkertben :(((

  • twine

    addikt

    válasz Touch-ko #176 üzenetére

    Egyikőnknek sem lesz igaza ;)
    A te környezetedben azt látod, én a sajátomban ezt amit leírtam...
    A piacot, pedig nem gazdaságilag értettem, hanem fejlettségi szinten...
    Sok olyan ember vesz körül (oktatási intézmény, felnőttképzés) akik eddig Iphone-t használtak,de közük nincs a számítástechnikához, vagy a geek világhoz...hozzászoktak hogy okos készüléket használnak, de kötöttségekbe ütköztek...és az Androidban látják a "továbblépés" lehetőségét...(hangsúlyozom egyszerű halandók akik a pc-t is csak "internetre " használják...nem Jailbreak-elnek, nem Root-olnak, csak használják ahogy megvették...)
    Én nem javaslok senkinek semmit, csak "csendben" figyelem mi folyik körülöttem az elmúlt pár évben...
    Nem is akarok erről vitatkozni,,,te is leírtad amit látsz a környezetedben,, én is...pont ;)

    Az, hogy most előrendelésben mennyi fogyott, iphone-ból hidegen hagy...lehet félre érthető voltam...
    Amire én gondoltam, az az, ami már olyan sokszor elhangzott! Véleményem szerint egyre kevesebbet rak le az alma az asztalra, ami az én véleményem szerint a jövőben ahhoz vezethet, hogy csökkenni fog a felhasználói tábor...
    Ez nem tény,,pusztán fikció...amiben benne van az a lehetőség is,,hogy jön a jövőben egy Iphone6-7-8-9 bármi,,,ami olyat mutat majd, hogy mindenkinek földig koppan az álla....De a múltból, a mobil szegmenst(a laptopokat rakjuk félre, bár jogosan soroltad a mobil eszközök közé) nem fogják tudni fenntartani....csak ha változtatnak...
    Hogy miben,,,ahhoz nem vagyok elég okos, mert akkor én is ott ülnék a mérnökök között.... :))
    Nyitottabb, testre szabhatóbb, itunes-t nélkülöző,,,tudom is én,,,persze felvetődik a kérdés/probléma, hogy akkor már nem az lesz ami volt... :))
    Na ezt oldják meg azok, akiket ezért fizetnek, én felhasználó vagyok, nem mérnök :U
    Peace :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Touch-ko #208 üzenetére

    csak az első bekezdést reagálnám le...
    Részben igaz amit mondasz, de azok az emberek akikkel dolgozok, Prada, Gucci,Louis Vuitton táskákban hordják a telefonjaikat...(jelzem,,nem én,hanem ők) :)) (amit fentebb írtam hogy oktatás,,,az alatt ne "történelem szakos pedagógusokat" érts :DDD ;) /sajnos,,,bár őket fizetnék meg ennyire/ :U
    Nem akartam erre eddig kitérni, és véleményt alkotni..."Mindegyik" (enyhe túlzással) kezében hamarabb jelent meg az Iphone aktuális új verziója,mint a szolgáltatóknál(külföldi munkákból,turnékból,,etc hozták haza őket)
    Ezért is meglepő számomra, és ezért tartottam "reprezentatívnak az általam látott/hallottakat",,,hogy "ők"(akik eddig divatból, és nem kimondottan tudatosan,felhasználás függvényében vásároltak) nem "5-ös almát" vesznek,vagy terveznek venni, hanem felső kategóriás Droidot mostanság...
    na mindegy is....ettől még nem szentírás amit mondok

    Az összes többiben(fejlettségi szint) egyetértünk... :K :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz Youri #214 üzenetére

    Egyszer régen, még a Win3.1 és Win95 váltás környékén olvastam egy cikket amiben a számítástechnika jövőjét boncolgatták..
    Ott írták,(sajnos nem tudom szó szerint idézni ennyi év távlatából), hogy akkor mondhatjuk, hogy elértük a fejlődés csúcsát, amikor "természetes" lesz használni bármely eszközt/felületet "előképzettség" nélkül....
    Sokszor eszembe jutnak ezek a sorok mostanság....úgy érzem alakul...pár év és megvalósul.... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák