Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) geezer

geezer
(fanatikus tag)

Csinos az új rendszer, kíváncsi leszek a gépekre, amik majd jönnek vele!
Mindenesetre nájsz! :R

(#2) z0d1AK

z0d1AK
(PH! nagyúr)

A Voda nem árulta el, mikor is dobja piacra a Galaxy Tab 10.1-et?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) Rotate

Rotate
(PH! kedvence)

a rendszer nekem is bejön, szép, jól ki van találva, de sajna még mindig nem én vagyok a tablet célközönség :S

Nexus 5x

(#4) dr. Kind válasza z0d1AK (#2) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

Még nem, de holnapra kiderítjük.

(#5) AS

AS
(PH! félisten)

Azért lol hogy Gaalxy Tab 10.1 gyorsabb meg nem szaggat anyira be mint a Motorola Xcom, pedig 2 szinte ugyan az.... Moto valamit elbaltázott....

Ezért is lesz jó a nyári vékonyabb tab mert a TW UX UI miatt lesz már fájlkezelő meg normális videolátszó is:)

Samsung Galaxy Tab S 8.4, Samsung Galaxy S8

(#6) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Szuper, épp pár napja hiányoltam egy ilyen cikket, erre már meg is érkezett ;)

(#7) Karma

Ezt a "nem felnagyított telefon OS, hanem tabletre tervezett..." blablát többször láttam már az iPaddel szemben is felhozva, ami a szombati tesztelgetés meg most a cikk után határozottan poén szerintem.

Végy egy tucat almát (lásd GMail kliens, YouTube panoráma nézet <- desktop safari), keverd az androidos inkonzisztens alkalmazásokat meg UI-t, tegyél bele Windows Flipet, ronts el mindent amit az eddigi felhasználók megszokhattak, külön ügyelve az intuíció hiányára, és kész is a Chocapic szuper 3.0-ás Android.

De persze lehet csak én vagyok vallásos. (nem)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#8) EmThor

EmThor
(őstag)

Köszi szépen! :R

X360, X1: Gardan De Thor

(#9) Dave1984

Dave1984
(őstag)

Nos franko a rendszer,de meg minding nem ertem miben jobb egy tablet,mint egy laptop?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#10) stevve

stevve
(PH! nagyúr)

Mivel Android hype van és a rendszer maga is az egekig lett magasztalva, úgy fogják vinni mint a cukrot, ha jól be lesz árazva (bár a cukor manapság igencsak drága :DDD ). Az új verzió pedig simán elvisz a hátán bármilyen értelmes tabletet, szóval nagy gyártók, hajrá! :)

Viszont: nem nagyon látok benne a felületen sok újat. elég sok a kihasználatlan hely (vagyis inkább sokszor az az érzésem, hogy bizonyos helyekről valami hiányzik vagy rossz az elrendezés). Ha nincs rá csillió alkalmazás, ez sem köt le tömegeket sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#11) z0d1AK válasza dr. Kind (#4) üzenetére

z0d1AK
(PH! nagyúr)

Mondjuk ami átjött, hogy nem véletlenül nem lehetett fotózni az LG Optimus Padot. Sokkal jobban futott a 10.1-en, mint azon a honeycomb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12) Grande Ale

Grande Ale
(őstag)

Magyar nyelv ebben sincs, mint a Nexus S-ben? Érdekes, akkor miért van benne hivatalosan az androidban?

Galaxy S8+

(#13) dr. Kind válasza z0d1AK (#11) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

Na igen, de az optimus pad megjeleneseig meg par honap hatra van, az alatt pedig sok mindent fognak rajta javitani es optimalizalni.

(#14) dr. Kind válasza Grande Ale (#12) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

A tesztkeszuleken nem volt, a boltokban kaphaton termeszetesen lesz majd.

(#15) utomi válasza Karma (#7) üzenetére

utomi
(senior tag)

+1

Pont ugyanezek jutottak nekem is az eszembe. Nem nagyon értem most mégis mitől annyira állat a 3.0. Plussz nagyjából zero az értelmes programok száma ami a tabletekre lenne optimalizálva. E felett persze nagyvonalúan elsíklik a cikk. Pedig ugye pont ez a lényege ez tablet OS-nel. Na mindegy.

(#16) Konflikt

Konflikt
(PH! addikt)

nekem bejon a felulet, pont ezt hianyolom az ipad-rol, a homescreen testreszabhatosagat, a widgeteket, a szabad pakolgatast. jolenne ha az iOS5-be ezt belepakolnak.

a szombati proba utan is okes, a samu padjat kicsit gyorsabnak ereztem az LG padjanal, mondjuk az utobbinak a merete sem tetszett (8,9") jobb 10".
sebessegben okes volt a samu, bongeszoben gyors, akadasmentes volt a multitouch, es a gorgetes is.

erre a meretre optimalizalt programok nyilvan el vannak maradva mennyisegben az iOS-es ipad appoktol.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV

(#17) AS válasza dr. Kind (#13) üzenetére

AS
(PH! félisten)

De pont ezt írtam a kapható Xcom (amcsiban)is lassabb mint Galaxy Tab 10.1 :))

(#18) frenetik

frenetik
(kvázi-tag)

nekem bejön ez az android meg talán a tab is. bár nem sok mindenre tudnám használni. :D
ipad is jó lenne, csak sajnos a felbontással megpecsételték a sorsát. kíváncsi vagyok, hogy a következő kiadásban meg tudják-e duplázni a felbontást: 2048x1536 :D

(#19) frenetik válasza AS (#17) üzenetére

frenetik
(kvázi-tag)

Xoom, bazze!
[link]

(#20) bwoay válasza AS (#17) üzenetére

bwoay
(PH! nagyúr)

mi a frász az az Xcom???

[ bárcsak ne nekem fájna más emberek ostobasága ]

(#21) frenetik válasza bwoay (#20) üzenetére

frenetik
(kvázi-tag)

igen, az elsőt még elírásnak vettem. :)

(#22) AS válasza frenetik (#19) üzenetére

AS
(PH! félisten)

Végül is mindegy a lényeg ugyan az , túl korán dobták piacra....

(#23) Angel1981 válasza geezer (#1) üzenetére

Angel1981
(PH! nagyúr)

Igen, valóban!
Nincs mese, a Google az esetek nagy részében érti a dolgát...

(#24) dr. Kind válasza utomi (#15) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

Írtam hogy a jelenleg a Marketes alkalmazások nem illenek bele,és nem kell aggódni, hamarosan rengeteg, kimondottan tabletre készült cucc lesz elérhető.

(#25) frenetik válasza AS (#22) üzenetére

frenetik
(kvázi-tag)

igen, meg is szívta vele a motorola. de a samsung is pofára esett, mikor kijött az ipad2 és újratervezték a 10.1-et. :D
igaz, az nem rossz mérnöki teljesítmény, hogy vékonyabbra csinálták 1-2 hónap alatt. ezen dolgozott az apple 1 évig.

(#26) Barthezz2

Barthezz2
(PH! nagyúr)

A képernyő elforgatásakor bekövetkező orientáció-váltás kétfajta animációt kapott: állítottból fektetett nézetre kapcsoláskor (és persze fordítva is) , 180°-os forgatás esetén pedig egy áttűnéssel jutalmaz minket a felület.

Itt hiányzik valami nem? :U

(#27) dr. Kind: Nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#27) dr. Kind válasza Barthezz2 (#26) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

De:)
Kijavítottam, köszi, hogy szóltál :R

(#28) crey válasza dr. Kind (#24) üzenetére

crey
(MODERÁTOR)

Már amelyik országnak....

Meg ugye nagyon jó ez a tablet világ, de még iOS-nél is telepíteni akartam egyszerű FB klienst iPad-re, de valószínűleg én voltam a béna, és nem találtam gyári FB-t iPad-re optimalizálva (nem a hobbiból megírt kliensekre gondolok, hanem a FB által gyártottra).

Főleg, hogy a gyártók egy része képes 2.3/2.4 alapú tablettel előrukkolni (valószínűleg a szoftver ellátottság miatt) - bár a felbontással nem tudom mit kezdenek....

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#29) Krisz82

Krisz82
(lelkes újonc)

Köszi a cikket.
Egy jóindulatú észrevétel vele kapcsolatban, azért lehet nem ártott volna a felkerülés előtt visszaolvasni, mert akad egy-két értelmetlen szó, ill. mondat. :)

A videónak nincs hangja, vagy csak nálam nincs?

(#30) kolosanyi

kolosanyi
(PH! kedvence)

Nagyon szép lett ez a felület. Igaz még mindig nem én vagyok a célközönség. Inkább a noti + smartphone kombo. Mindenesetre jó kis írás, szépen bemutatja a rendszert. Szerintem abszolút versenyképes az almával, főleg értelmes árazással. Alkalmazások jönnek hamar dögivel, a rendszer jó, látványos, ha sikerül belőni az árakat normálisan, vinni fogják, mint a cukrot...

(#31) ezek válasza Karma (#7) üzenetére

ezek
(tag)

+1

[ Szerkesztve ]

(#32) Karma válasza kolosanyi (#30) üzenetére

Jobb lenne holnap egy veréb, mint ma egy túzok?

“All nothings are not equal.”

(#33) dr. Kind válasza Krisz82 (#29) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

Lesz új videó délután

(#34) rep3at

rep3at
(őstag)

A rendszer egyenesen gyönyörű és úgy tűnik hogy használni is egy élmény, már alig várom hogy hasonló rendszerű tabletem lehessen. Azért a saját felületek hozzáadását megengedhették volna..

Forward thinking. كرر

(#35) JR.CSé válasza rep3at (#34) üzenetére

JR.CSé
(senior tag)

Engem meggyőzött. Szépséges és jól kezelhető. Ezt így kell csinálni.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#36) AkosL válasza crey (#28) üzenetére

AkosL
(fanatikus tag)

ipad-ra ott a friendly.
natív fb pedig nem kell, böngészőben tökéletesen megy. annál natívabb facebook klienst nem találsz. :) És ez igaz an adroidos táblákra is.

[ Szerkesztve ]

(#37) tabu3x

tabu3x
(tag)

Szép, szép, és szép. Ez leszámítva, kezd vindózos fílingem lenni, annyi mindent lehet és kell is barkácsolni. Továbbá, a videót elnézve túl sok apró „gombocska” van, amit el kell találni a hüvelyujjunkkal. Kissé olyannak tűnik a felület, mintha egérrel terveztek meg, és nem olyan, mint amit ujjal.
Szerintem azt is meg kéne érteni a guglinál (elnézve az eladási statisztikákat), hogy a táblagép vásárlók döntő többsége nem akar állítgatni, testreszabni, bütykölni.
Aztán, mi alapján döntsön a nagyérdemű, ha már tudja, h androidos gépet akar? Xoom, Galaxy, netán várjon a Sony gépére? Mitől jobb az egyik, mint a másik? Szuper, hogy van választék, de ha nincsenek kapaszkodók, akkor ez elbizonytalanodáshoz vezethet.

(#38) hito

hito
(PH! nagyúr)

Mi a rendszerkövetelmény? Kizárt, hogy okostelefonokra (pl. Samsung Galaxy S, Dell Streak) rá lehet heggeszteni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39) Tim82

Tim82
(PH! nagyúr)

Várható, hogy "régebbi" tabletek (pl. a 7" Galaxy Tab) is megkapja a Honeycomb-ot?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - http://hardverapro.hu/tag/tim82.html

(#40) crey válasza AkosL (#36) üzenetére

crey
(MODERÁTOR)

Igen, valószínűleg a smartphone-okból indultam ki, ott is általában a desktop oldalt használom, de azért néha jó a kliens szoftver. . .

Ebbe bele sem gondoltam hogy ott a Safari... köszi :)

Azért Androidon az a tapasztalatom a böngészőjével, hogy mióta átszabták ezt a szerencsétlen FB-t, az új profiloldalakkal meg üzenőfallal, nehezebben eszi meg a telefon.

Most is működik, csak macerás.... a touch oldalt meg nem komáltam annyira régebben, most már sokkal használhatóbb, de még mindig nem az igazi.

hito:

minek? A felbontása sokkal alacsonyabb a telefonoknak, innentől nem is lenne sok értelme az 1200x800 - vagy nagyobb - felbontásra optimalizált rendszert ráerőltetni 800x480-ra,

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#41) hito válasza crey (#40) üzenetére

hito
(PH! nagyúr)

Mert marhára tetszik a felület, de külön tabletet nem szeretnék. Számomra eddig egy Galaxy S mellé fölösleges volt. Ha meg rávarrnák mondjuk a Dell Streak-re akkor végképp meglenne az ideális tablet/telefon gadget-em :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42) Xaels válasza hito (#38) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Hát voltak kezdetben pletykák, hogy a HTC-nél próbálkoznak egy telefonra ráültetni, de hogy mi igaz belőle azt csak ők tudják. Nem látok rá sok esélyt...

Amúgy a felület nekem is tetszik és nem lenne hülyeség, ha a mobilfronton is elmennének ebbe az irányba. Tablet nem kell, de telefonon szívesen látnék valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X ///

(#43) Keldor papa válasza Tim82 (#39) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Egy mag es felbontas miatt nem.

Say "NO" to Epic Games Store!

(#44) Xaels válasza Keldor papa (#43) üzenetére

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

1 mag nem mérvadó. Tudtommal a HTC Flyer is megkapja(legalább is ezt mondták) és ott egy mag van 1,5Ghz-en.

PSN ID: Lord_Machine_X ///

(#45) Hennet

Hennet
(fanatikus tag)

hogy lehet egy ekkora vacakkal fényképezni? :DDD
ha meglátnék valakit az utcán (vagy akárhol) ezzel fényképezni lehet fetrengenék a röhögéstől :DD

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#46) Teasüti

Teasüti
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Még mindig szaggat.

(#47) Dotcom válasza Hennet (#45) üzenetére

Dotcom
(senior tag)

ne viccelj, ezzel lehet a legjobb állóképeket, csendéleteket, portrékat fotózni.
először leütöd vele a modellt, aztán tuti nem fog mocorogni...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#48) olbaidhun

olbaidhun
(őstag)

bejövős!

Nincs törékeny küldemény, max gondatlan csomagolás ☎ 7O 638 9O93 ★ ¹⁰⁺ ᵉ́ᵛᵉ ʰᵃʳᵈᵛᵉʳᵃᵖʳᵒ́

(#49) Phami

Phami
(tag)

Jézusom igazi Eye-Candy. Kinézetre nagyon odavág, remélem a mobilephone vörzsön is hasonló lesz:P

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#50) Daffchy

Daffchy
(őstag)

Nagyon szép és modern, letisztult ez a dizájn... :DD
De szerintem hiába mondják sokani, hogy a 10.1-en röccenés mentesen megy, azért néha meg-meg akad, nem nagyon zavaró, de azért illene két maggal (és ilyen ár ellenében) folyamatosnak lennie egy képernyőváltásnak...
Ezt nem fikázásból mondom, de szerintem is akadozik még.
A Xoom-ról nem is beszélve... :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.