Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lmisi

    senior tag

    válasz tariattila #4 üzenetére

    Lehet aggódni, de lehet fölösleges. Miért is?
    Pl. az Android nyílt rendszer. Deklaráltan szabadon módosítható. A márkanév market használata van feltételekhez kötve, az is inkább hardwarehez van kötve.
    Fut a 37 000Ft. ZTE Blade-től a 170 000 Ft. HTC HD csúcsmodellig.
    Ezért ne várjuk azt, hogy minden program 100%-ig ugyanúgy fusson az alsó kategóriás cuccon mint a kézi szuperszámítógépen.
    Ha ez lenne a helyzet akkor senki sem venne 4X annyiért telefont, mint az alap.
    (Mindenki szereti ha gyorsabban futnak a programok, szebb képernyőt... )

    Amit el lehet várni az a kompatibilitás, /játékprogramok esetén érthetően korlátozottan/
    abban az esetben ha a gyártó nem nyúl bele a rendszerbe mélyébe. (Hivatalos SDK szint alatt)
    Ki nyúl bele,
    pl. a Samsung, a sokat kárhoztatott RFS filesystem-ével. Gondoljátok el a nyílt és sokat bizonyított iszonyatosan kitesztelt ext4 kicseréli ezzel az RFS izével ami ráadásul nem is nyílt. A filesystem az oprendszerek egyik szívkomponense, nem szabad nagyon berhelni.
    Na emiatt olyan az SGS amilyen. De megteheti a gyártó, igen. Ha akarja tegye meg, a vásárlók majd eldöntik akarják, vagy nem. Nem véletlen, hogy a Samsung is kihozta az SGS turbósított, de módosítatlan androidos változatát.
    Ha nem is ilyen súlyos eset a HTC, de azért elgondolkoztató miért lassab egy csúcskategóriás vas Sense-el mint nélküle?

    Nyilván, ha a gyártó linux szinten berhel, tényleg nem triviális az újabb android verzió portolása, úgy hogy az egyedi felület is megmaradjon.
    Lehet hatalmi szóval előírni dolgokat, de ez könnyen a wp7 sorsára vezethet. A legolcsóbb is 150 000 Ft. függetlenül? Az emberek egy része nyíg a szigorú felület miatt....

    Az Android kettős(hármas) szoritásban leledzik. Userek, kombatibilitást, egységességet akarnak. Gyártók, Telefon társaságok széles testreszabhatóságot, laza liszenszeket, azaz bárhol módosítható berhelhető rendszert. No a kettő között kell megtalálni az egyensúlyt. Gugli óvatósan áll a dologhoz, inkább fejleszt, mint reguláz. Bizik abban, hogy a gyártók maguktól feladják a berhelést a vásárlói kényszer hatása alatt. Egyfajta természetes evolúció részeként.

    Talán a Gugli kitalálhatna kompabilitási kategóriákat, amikbe bele kéne sorolni a telefonokat. Módosítatlan kapná a legjobbat, aki linux kernel szinten belebabrál, vagy nem állítja pl. a képernyő gyorsító drivert az a legrosszabbat. Erre nem nagyon gerjednének a gyártók szerintem, de talán elfogadnák.

    Mindenesetre ezzel a nyíltsággal lett a platform ilyen hihetetlenül népszerű, nyílván ez együtt jár a fregmentációval. Ez van, de pl. az egyedi szolgáltati változatokat hozzádvágják egy butatelefon áráért. Más kérdés sokszor némi erőfeszítéssel és Garanciavesztéssel, rátolhatsz eredeti androidot.

Új hozzászólás Aktív témák