Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trk.Adam87

    aktív tag

    Nálatok sem jegyzi meg az akku használatot újraindítás után? Nálam mindig lenullázza és elölről számol... Esetleg tud valaki közületek valami megoldást erre a problémára?

    További hibák az általam birtokolt példányban:
    - Az alsó gombok alatti keret nincs megfelelően illesztve, ezt főleg abból látni, hogy a gombok háttérvilágítása picit kivilágít a keret szélének egy részén is.

    - A képernyő alján, az érintőgombok felett lévő kb 1 cm-es sávban pici foltosodás látható (ez inkább csak világos, fehér képernyőn vehető észre). Olyan, mintha nem lenne egységes a fényerő mindegyik képpontnál, hanem valahol minimálisan világosabb, illetve sötétebb lenne. (végül is ez is egyfajta pixelhiba lehet, csak ezek nem halott pixelek, mivel mindenféle színt képesek megjeleníteni, de nem egységes, összehangolt fényerővel.)

    - A képernyő sarkaiban enyhe fehér bevilágítást lehet felfedezni (főként fekete háttér esetén)

    Érdeklődnék, hogy mennyire gyakoriak az általam felsorolt hibák POP C7 tulajok körében? Ti találkoztatok hasonlókkal? Illetve van olyan ezek közül, ami az összes példányt érinti és ez betudható a készülék alacsony árából adódó gyenge összeszerelési minőségnek és kijelzőnek?

    Ami még furcsa, hogy a telefon gyorsabban merül, ha a menüben vagy a launcherben babrálok valamit, mint úgy, ha mondjuk filmet nézek vagy opera mini-n böngészek rajta.
    Kipróbáltam, hogy egy kisebb bitráttal rendelkező, de ezen a készüléken még így is megfelelő élességű képet biztosító MP4 formátumú film lejátszása esetén közepes hangerőn 1 óra alatt 16%-ot merült a készülék úgy, hogy a lejátszás folyamatosan ment, nem állítottam le, nem babráltam rajta semmit.
    Mindez nem mondható rossznak, tekintve, hogy ez alapján akár 3, esetleg 4 db alacsonyabb minőségű, de 5"on még egész nézhető minőségű másfél órás film is megtekinthető rajta egyetlen feltöltéssel (ezalatt persze mind a wi-fi, mind a 3g kikapcsolt állapotban volt).
    Azt viszont végképp nem értem, hogy a menüben való lépkedés miért eszik többet, mint a film lejátszás. Egyik nap fél órát állítgattam a launchert(smart launchert, ami egyébként az egyik legkisebb energiaforrást igénylő launcher) meg ezt azt és ezalatt vagy 15%ot merült, majdnem annyit, mint amennyit videolejátszással 1 óra alatt...
    Ti mivel magyaráznátok ezt? (a telefont egyébként kb 10% fényerőn használom)

    A leírtaktól eltekintve elégedett vagyok a telefonnal, annyira nem húzzák az agyamat ilyen apróságok, mivel amikre használom (böngészés, gmail, viber, telefonálás, néha játék) azok alatt úgysem figyelek ezekre, hibátlan terméket nem is vártam ennyi pénzért, csupán kíváncsiságból érdeklődöm a hibák(már ha ezek annak számítanak egy ilyen árkategóriájú készülék esetében) és azok esetleges megoldásának kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

  • Trk.Adam87

    aktív tag

    válasz draco31 #1029 üzenetére

    draco31: Találtam megoldást a téged is érintő leálló, indíthatatlan appok problémájára.

    Úgy esett, hogy nálam is megjelentek az említett fagyások bizonyos alkalmazásoknál, ezért vettem a fáradtságot és leellenőriztem, hogy az általad felsoroltakkal is ugyanez-e a helyzet az én készülékemen és igen, mindegyik ugyanazt produkálta... A legbizarrabb az egészben, hogy nálam mindez a firmware frissítés véghezvitele nélkül jelentkezett, ebből adódóan sejthető volt, hogy ez nem a firmware hibája.
    Következő lépésem egy gyári állapotba való visszaállítás volt, ahol az alapbeállítások elvégzése után első dolgom volt leellenőrizni, hogy a kérdéses appok közül valamelyik is hajlandó-e elindulni. A pofon egy nagy NEM-ként csattant az arcomon, amint láttam, hogy a szűziesített rendszer ellenére továbbra is fennáll a szóban forgó hiba. Innentől kezdve már csak egyetlen lépés maradt hátra, egy újabb factory reset, méghozzá úgy, hogy mindenféle net kapcsolatot lelövök, még Google fiókot sem regisztrálok (természetesen előtte SD kártyára mentettem az egyik problémás applikáció telepítőjét). Ebből a teljesen alap állapotból kiindulva, mindenféle beállítások, buherálgatások mellőzésével telepítettem, majd indítottam az appot, ami csodák csodájára végre hajlandó volt elindulni, persze ettől még nem nyugodtam meg, mert az előző visszaállításból okulva tudtam, hogy a problémát valamelyik kezdeti lépés okozza, így elhatároztam, hogy minden apró kis mozzanat végrehajtását követően újra és újra megvizsgálom az alkalmazás működőképességét, így is tettem, elvégeztem minden olyan személyre szabást az android beállítások menüpontban, ami Google fiók és Net kapcsolat nélkül elvégezhető. A program továbbra is működőképes maradt... Folytattam a vizsgálódást a Google fiók létrehozásával és az ahhoz kapcsolódó alkalmazások frissítésével (amit a rendszer alap esetben automatikusan elvégez az első Wi-Fi kapcsolat létrehozásakor), így esett, hogy végre megleltem a probléma forrását, ugyanis a már említett alkalmazások újra elkezdtek leállni, ezért egyértelművé vált, hogy valamelyik Google alkalmazás frissítése okozza a hibát.
    Elkezdtem sorra eltávolítani ezen alkalmazások frissítéseit, míg nem a Google Play Szolgáltatások frissítéseinek eltávolításával végre végérvényesen fellélegezhettem, örvendve a vitatott alkalmazások újbóli működésének.
    Végső dolgom az volt, hogy a Google Play Szolgáltatások frissítéseinek törlésén felül magát az alkalmazást teljesen letiltottam/fagyasztottam, hogy még véletlenül se legyen képes újra frissíteni magát. (ez az alkalmazás nem követelmény a Play Áruház és az Android rendszer megfelelő működéséhez, letiltása csakis azokat érinti, akik Google+-ot és annak meglétét igénylő alkalmazásokat használnak.)

    Remélem tudtam segíteni! Ha ezáltal hibátlanná válik a firmware frissített készüléked, akkor jómagam is elgondolkozom ez utóbbi lépés megtételén, mert a sokak szerint "gyorsabbá vált készülék" miatt igen nagy a kísértés.

  • Trk.Adam87

    aktív tag

    Eladásra került makulátlan, újszerű állapotú Alcatel Pop C7 7041X vodafone függő telefonom, akit érdekel privátban tehet árajánlatot. (Még 3 hónap gari van rá)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák