- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Magisk
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Külföldi SIM-ek itthon
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- iPhone topik
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Abban a cikkben van egy kép. De ezen is látszik, hogy az Intel a 14 nm-ét a Samsung/GloFo 14 nm-je elé rakta a tranyósűrűség szempontjából. Ezzel szemben ismertettem a nyers adatokat a ténylegesen kiadott lapkákról.
Ezek biztos igaz adatok, amiket az Intel mért, bármit is mértek bárhogy, mert ezeket nem árulták el. De egy komplex lapka esetében ez messze nem ilyen egyszerű. Ott azért nagyon sok rendkívül eltérő logikai áramkor van, és például mondjuk a density lib sem ugyanaz az egyes fejlesztéseknél, akár még a lapka egyes egységeit figyelembe véve sem. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Hogy jobb? A te képeden az Intel szerint rosszabb.
Na most az eredeti Otellini terv szerint most készítenék elő az első 7 nm-es lapka megjelenését. Ehhez képest még az első 10 nm-est sem hozták. Elcsúsztak, nagyon sokat, míg a TSMC, a Samsung, a GlobalFoudnries, stb. nem csúszott annyit. Ezután én is azon lennék, hogy eladjam, hogy mostantól nem a kisebb, hanem a nagyobb szám a jobb.
Akkora különbség azért nem lehet köztük. Ha lenne, akkor az ISTR más kategóriába sorolta volna be az egyiket.
Láthatod a képeden a konkurencia helyzetét a 14 nm-es tranyósűrűségen az Intel szerint. És adtam pár valós adatot az AMD és az Intel első 14 nm-es lapkáiról. Valószínűleg az a kép is igaz, amit az Intel közölt, bármit is mértek ott, de a komplex lapkákra nem lehet levetíteni, azoknál bejön rengeteg egyéb tényező.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az valóban igaz, hogy a szám a nanométer előtt önmagában nem sokat jelent, de azért nem is gyűjtőfogalom. Olyannyira nem, hogy nem is az adott gyártó határozza meg ezt a számot, hanem egy független szervezet (ISTR), méghozzá az adott gyártástechnológia összes leadott jellemzője és paramétere alapján.
A másik, hogy az Intel ilyeneket már a 14 nm-nél is mondott, és a rögvalóság az, hogy 8 MB-nyi L3 a Ryzenben 16 mm2, míg ugyanennyi L3 a Skylake-ben 19,1 mm2. Vagy számításba vehető az Intel első 14 nm-es szerverprocijának a tranyósűrűsége, ami 15,7 millió tranyó/mm2, míg az AMD-nél ugyanez 25 millió tranyó/mm2.
Az a helyzet, hogy egy tényleges komplex lapkánál rengeteg egyéb tényező meghatározza ezt az értéket. A megadott adatokat nem lehet annyira egyszerűen átültetni a komplex logikai áramkörökre. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
#85552128 #17 üzenetére
Igen, idővel minden megkapja, ahogy az Enhanced Sync funkciót is. A tesztelés a probléma, mert ott az idő korlátozott, így elsőre mindig az újabb hardvereket veszik elő. Ezért van ma Enhanced Sync csak Polarisre és Vegára, de ez ki lesz terjesztve. És mondjuk az Enhanced Sync és a Wattman load/save tesztigénye messze nem ugyanannyi.
A fentebb linkelt listából a VSR és a FreeSync, ami hardverfüggő. A többi mind szoftver.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
(#15) Szaby59: Az OSD nem egy hardverspecifikus fícsőr. Az injector sem, de azt nagyon nehéz tesztelni, mert eléggé általános kódokat rá tudsz ereszteni bármelyik játékra. Itt azért a bevezetés többlépcsős lehet.
A load/save wattman csak egy fájlból töltés és fájlba mentés. Nem nagy kunszt maga a modul.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest