- Egy óra, két rendszer
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Telekom mobilszolgáltatások
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Leesett a kamionról több millió eurónyi Z Fold7
- iPhone topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hieronymus
veterán
válasz
#06658560 #34 üzenetére
(#34) Kopi31415: "A vinyó zárt tér,"
Nem igazán zárt. De a légnyomás kiegyenlítő nyílás porszűrővel van védve.
A mostani héliummal töltött meghajtók zártak.25 mikrométeren nincs örvényáramlás. Ott még határréteg van. Valamint eléggé kétlem, hogy ekkora pontossággal tudják kivitelezni, rezgéseket is kiküszöbölve.
A pontosság nem kérdés, ennél pontosabban is lehetne gyártani, csak drágábban.
Inkább a hirtelen bekövetkező hőmérséklet változással van gond. Egyszerűen megszorulna forgórész.(A 25 mikrométeren nagyjából olajfilm esetében nincs örvényáramlás.)
-
ukornel
aktív tag
válasz
#06658560 #36 üzenetére
"25 mikrométeren nincs örvényáramlás. Ott még határréteg van. Valamint eléggé kétlem, hogy ekkora pontossággal tudják kivitelezni, rezgéseket is kiküszöbölve. ami rezgés jöhet a házon belülről bárhonnan, vagy azon kívülről is, akár egy elsétáló embertől."
A légcsapágyazás önmagát szabályozó, stabil módszer. Nem kell hozzá rendkívüli pontosság. Le van írva az egyik doksiban amit korábban linkeltem. Azt kéne elolvasni, nem pedig hinteni az észt áramlástanból, a Sandia és a Thermaltake mérnökei ellenében
"Mint azt tudjuk, marketinggel mindent el lehet adni, szóval továbbra sem igazol semmit."
Rendben, akkor szurkoljunk, hogy a PH tesztelje a hűtőt.
"Probléma a gondolattal: az álló lamellasorhoz nem hóátadás van, hanem hővezetés. ami a hatékonyabb"
Te most szavakba akarsz belekötni??
A hőátadás és a hővezetés egymással nem ellentétes fogalmak, hanem ez utóbbi egy szűkebb kategóriája az előbbinek. Nézd meg a "Hőátadás" szót a Wikin:
A hőátadás, hőátvitel, hőközlés vagy hőcsere az a fizikai folyamat, melynek során egy fizikai rendszer belső energiája csökken, hő leadása közben, és azt a hőt belső energiájának növekedése közben egy másik rendszer felveszi. Hőátadás három alapvető fizikai jelenség útján történik: 1. hővezetés vagy kondukció, 2. hőáramlás vagy konvekció, 3. hősugárzás"A pdf tökéletes marketinganyag. Mindegy, hogy milyen cég készítette, az sem garancia arra, hogy tényleg igaz is."
Nem, nem marketinganyag, hanem egy 48 oldalas hivatalos jelentés a Sandia Lab-től az USA Energiaügyi Minisztériuma részére. Szerzőkkel, absztrakttal, hivatkozásokkal, képlet és levezetés hegyekkel, fizikai konstansokkal, és egy rakás mérés grafikonjával.
Az a benyomásom, hogy az a tény, hogy a hőátadás egy légrésen keresztül történik, olyan jellegű gondolati ellenállást vált ki némelyekből, mint 100+ éve a "Márpedig levegőnél nehezebb tárgyak nem képesek repülni" tézis.
-
Hieronymus
veterán
válasz
#06658560 #31 üzenetére
Akkor igaz az állítás, ha a levegő gyorsulását a nyomáseltérés okozza.
A merevlemezek I/O fejeit is légpárnán utaztatják. Hatalmas a sebesség eltérés a forgó lemez és az álló fej között, tehát folyamatosan gyorsul a levegő.
Ez esetben nem csak a levegő hővezetési képességével kell számolni. Ami alapesetben nem túl acélos érték.
A levegőre folyamatos centrifugális gyorsulás is hat, ezért a légmozgás is szállít hőt. Valószínűleg egy bonyolult örvényáramlás alakul ki az álló- és forgórész között.
A levegő hőszállítási képességét kihasználva számottevő hőmennyiséget tud felvenni (és leadni) a forgórész.
De az is tiszta ügy, hogy önmagában a forgórész nem lenne képes elszállítani az összes hőmennyiséget, ha a teljes hűtő csak forgórészből állna. -
TESCO-Zsömle
titán
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
#06658560 #26 üzenetére
Attól, hogy kevéssé alkalmas, még nem vákuum. Az áramló levegő igenis mozgatja a hőt (kinetikus úton). Ha nem így lenne, igen nehezen tudnánk bármit is hűteni... És nem kell anyagában jól vezetnie, mert áramlik. Pont ez a lényeg. Olyan ez, mint a vízhűtés.
Valóban rosszabb lesz a hőátadás, mintha közvetlenül fém a fémen érintkeznének, de a jelenlegi hasonló méretű hűtők ventilátoránál ez sokkal jobban teljesíthet, ha tényleg működik úgy, ahogy azt elképzelté.
Márpedig működnie kell, különben nem állna be mögéjük a Thermaltake.
Új hozzászólás Aktív témák
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Battlefield 6
- PlayStation 5
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Egy óra, két rendszer
- Építő/felújító topik
- Robotporszívók
- LEGO klub
- Gumi és felni topik
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Akció! Gigabyte Vision Z590 D Wi-Fi Alaplap! LGA 1200!
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W10 I CAM I Garancia!
- Akció! Újra Gamer EGEREK! Glorious , Endgamer XM1R , Nibio
- Xiaomi Redmi 10 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest