Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz gabancs #33 üzenetére

    Mi benne a bonyolult? Egyszer kell csak a GUI-jával megbarátkozni, onnantól kezdve eléggé kézenfekvő minden tranzakciójának a kezelése. A kezeléssel semmi gond nincs. Hacsak a bőség zavarától nem szédülsz meg, mert itt a lehetőség tárháza szinte kifogyhatatlan, power usereknek optimális, olyan dolgokat meg lehet oldani, be lehet áll0tani, amihez más rendszerekben fejlesztés szükséges, vagy még fejlesztéssel sem lehetséges. Persze egy word használata is bonyolult egy notepad-hez képest, meg egy Adobe Photoshop is a pain-hez képest :)

  • azbest

    félisten

    válasz gabancs #46 üzenetére

    ha jól emlékszem, akkor is kemény bírság van, ha nem fogyasztja el a megrendelt mennyiséget. Ezért van, hogy munkaidőn kívül is üzemeltetnek fogyasztókat. Persze lehet azóta, hogy erről olvastam már valami jobb megoldást találtak rá.

  • azopi74

    addikt

    válasz gabancs #40 üzenetére

    "Én nem használom szerencsére, de azt látom, hogy a különböző kódokat egy könyvből lesik ki. "

    kódokat? Milyen kódokat? milyen könyvből?
    Az még az SAP R/1 lehetett talán :) Nem kell semmiféle kódokat kilesni, minden ott van az ember előtt, akár standard SAP menüből, akár user menüből, akár Favorites-ból.. Persze előbb utóbb ugyis az ember fejében lesz egy halom tranzakciókód, mert azért még mindig az e leggyorsabb elérése a tranzakcióknak, de a kevésbé "virtuóz felhasználóknak is rengeteg lehetősége van.

    Az ilyen könyvből kódlesős dolog nem feltétlenül a SAP hibája :) Persze sokféle felhasználóval hozott engem is össze a sors az évek során, tudnék mesélni én is sokat, de nem offolom szét a topicot...

    "Az SAP-hoz bele se tudnék kezdeni."

    Akkor más ERP-hez sem. Ha semmi közöd a vállalatirányításhoz, ügyvitelhez, logisztikához, számvitelhez, kontrollinghoz, adatbázisokhoz, stb..., akkor ez természetes. De ez nem a szoftver problémája, csak épp valszleg távoli terület a szakmádtól Én is sűrűn pislognék, ha azt mondaná valaki, hogy tervezzek meg autocad-ben mondjuk egy kuplungot , vagy egy hétvégi házat, de nem azért mert a adott szoftver túl bonyolult számomra, hiszen azt sem tudom, hogy mit és hogyan kéne vele csinálni, és hogy hogy fogjak hozzá :) Felőlem rakhatnak elém akármilyen szoftvert...

Új hozzászólás Aktív témák