Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz redgreg #178 üzenetére

    1,4milliard emberbe lehet meg tartalek es perspektiva.
    A vilagkereskedelemben elfoglalt pozicioja es az eloallitott termekek mennyisege alapjan jelenleg a vilagelso, jelenleg a vilaggazdasag 1. szamu szereploje. A GDP-je mar evekkel ezelott magasan feluluberelte az USA-t.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz redgreg #180 üzenetére

    Itt nem a fegyverek és "tartozékaik" hanem a világot elárasztó fogyasztási cikkek mennyisége és annak pénzvonzata a domináló. Ebbe tartozik a témaindítóban szereplő hardver is. A szoftver az természetesen nem, az Google tulajdon, vagyis ha jól értelmeztem a cikket a PlayStore is terítéken volt.
    Viszont ebbe én nem tudok pártatlan vélemyényt mondani mert 2 éve Googlementesen élek, egyetlen egyet, a mail szolgáltatásukat használom valamint egy régebbi Google Mapsot aminek még nem követelmény a Google keretrendszer.
    Van élet a Google után is, természetesen aki igényli, megszokta annak ezek nélkül lehet hogy Nokia3110 feelingje lesz a legújabb okoseszközzel.


    Ezt a szoftvermizériát nem értem, az appokat nem a Google írja hanem a készülékgyártók, lelkes amatőrök, profik, cégek. Ő csak közzéteszi, akkor nem mindegy hogy én kitől töltöm le?
    Ami macerás és nehezen lenne pótolható vagy kiváltható az a google nagyon jól bevált módszere ami a fizetős applikációkra vonatkozik.
    Most esetleg a fejemhez vághatod hogy semmi nincs ingyen, ez így igaz, ezért is vettem eddig XP-t és W10-Professionalt meg pár appot meg támogattam olyan fejlesztőket akiket érdemesnek találtam rá, de a Gogle Android az ugye ingyenes.És ezért sokan, talán én is abba az illúzióba ringatom magam hogy akkor a hozzá tartozó szolgáltatások is és ezért használom pl. a Gmailt. Ezt azért hoztam fel mert egy fórumtárs írta hogy ha nincs megegyezés, akár IMEI alapján is tilthatják pl. a Gmail használatát bizonyos telefonokról.
    Ez hogyisvan, egy ingyenes szolgáltatást miért is, milyen alapon tiltanak le bármilyen eszközről?
    Ma ingyenebéd van a Gundelba, bárki ingyen ehet de Te nem mert Huawei telefon van a zsebedbe.

    Azt mindenesetre tartom, és Te sem mehetsz el mellette hogy Kína ha ezt a tempót tartja akkor domináló, esetleg vezető vagy piacvezető lesz sőt már most az.
    Ha ezzel sem értesz egyet, azzal egyet kell értened hogy az Usa-t , az oroszokat és az EU-t összeadva sem rúgnak ezek labdába Japán, Korea és Kína mellett.
    Az arab országokat szándékosan nem említem de ha belevesszük őket is a buliba akkor a "fehér ember" és az ő szép civilizációja lassan készülhet lehúzni a rolót. A sokat fennkölt hangoztatott usába is.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz redgreg #187 üzenetére

    "Hát ha neked ez a vágyad. "
    Nem, egyáltalán nem ez a vágyam, félrértettél. Vagy én fogalmazok rosszul.
    Nem ez a vágyam csak errefelé haladnak a dolgok.

  • judas13

    addikt

    válasz redgreg #187 üzenetére

    De tényleg egy olyan ország cégei maradjanak erőteljes csalással talpon, akik a picsafüstnyi orosz gazdaság fejlesztő képességével sincsenek pariban?

    Ez minden értelemben hazugság.
    Kína tavaly 1,76 ezer milliárd jüant (279 milliárd dollárt) fordított kutatás-fejlesztési kiadásokra, (GDP 2,1%-a) MTIeco.
    Oroszország a GDP-jének 1,1%-át - nagy részét katonai kiadásokra ment el - de a GDP-jük amúgy sincs még köszönőviszonyban sem a kînaiéval.

    Ma már több MI-témájú kutatási publikáció jelenik meg Kínában dolgozó szakemberek tollából, mint amerikaiakéból. A legtöbb kínai techcég nemcsak otthon aktív: nagyjából minden jelentősebb kínai vállalat ott van a Szilícium-völgyben, 2014 és 2017 között 13 milliárd dollárt fektettek be Amerikában. Persze van lenyúlás ezt kár lenne tagadni nem kicsit, de hol nincs amúgy. Különben is a nyugati kutatások eredménye nagy részben publikus, szabadon felhasználható a kînai szakemberek számára mindenféle lenyúlás nélkül, továbbá a trend mostanában az, hogy haza mennek v vissza csábîtják pld a Szilîcium völgybôl mondjuk az MI kutatókat a hazai cégek,egyetemek.

    [ Szerkesztve ]

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Új hozzászólás Aktív témák