Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz moonman #77 üzenetére

    Voh! Akkor mit segít rajta a WP7? :Y

    Persze nem gondolom azt, hogy a bevételük jelentős részét ilyen telefonok adják ki, de azért a SE mutatóit is feljebb húzta jelentősen, hogy az Xperia család X10 modelljei versenyképesre sikerültek.

    És nem mellesleg az okostelefonok a cég image termékei. Mivel a zászlóshajói a cégnek mindig nagy névre tettek szert, az alsóbb kategóriában is jobban fogytak a termékei. Ez kb ugyanaz, mint PC-n a hardverek. Nem azért hoznak ki a gyártók ultragigaszuperfenomenális termékeket, mert a piac nagy része azt veszi, hanem mert jobban beépül a köztudatba, mint a fejlesztés összegének megfelelő reklám.

  • leviske

    veterán

    válasz moonman #71 üzenetére

    Azzal egyetértek, hogy a választható rendszerek közül a WP7 jobb választás és tényleg amiatt, mert kevésbé lerágott csont, de abba azért belekötnék, hogy a Nokia eddigi mélyrepülése csak és kizárólag a Symbian szereplésével ment végbe és meg lett fűszerezve a piactól évekkel lemaradt hardverrel.

    Ha az N900-at 10Q1-ben követte volna az N8, hasonló rendszerrel (600MHz Cortex-A, Maemo) a 12Mpx kamerájával megspékelve, akkor szerintem olyan szemmelláthatóan kezdtek volna kirepülni a gödörből, mint a Xperia sorozattal a SE. (Ha még erre az iPhone 4 megjelenésére még rá tettek volna egy lapáttal a N9 képében, akkor biztosították volna a pozíciójukat egy jó időre a piacon.)

    A MeeGo meg max annyiban vett részt a mélyrepülésben, hogy kihúzta a Maemo lába alól a talajt.

  • leviske

    veterán

    válasz moonman #59 üzenetére

    Szóval a Maemo/MeeGo a tipikusan "te jó ég, nem tudjuk merre haladjunk" lépés volt a Symbian felvásárlásával együtt, de szerencsére megjelent a Microsoft egy újnak számító rendszerrel a piacon, amire nem mellesleg kevés gyártó mer érdemben építeni és DURR az ötlet, váltsunk arra és ajándékozzuk nekik az összes fejlesztésünket, hogy összehozzanak valamit amivel már tényleg képesek lesznek felmutatni valamit a piacon? :DDD

    Félreértés ne essék, ha a Google-el társultak volna és Androidot pakolnának a telefonjaikra, azért is mérges volnék, de azért azt lássuk be, hogy a Windows Phone-ra úgy tekinteni, mint megváltás a Nokia számára... enyhe túlzás. De ezt már említettem egy párszor.

    MOD: Visszatérve az igazgatótanácsokra: Szerencsés az a cég, ahol azok az emberek tudják is, hogy mit csinálnak. Nem egy nagy név hullott már porba az évek során, mert tehetségtelen, korlátolt emberek ültek a volánnál...

Új hozzászólás Aktív témák