Hirdetés
- Samsung Galaxy S26 - szeret, nem szeret
- Így lehet kiszúrni, ha kamu AirPods fülest akarnak eladni neked
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Magisk
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- iPhone topik
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Google Pixel topik
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Piedon
tag
válasz
artiny
#24217
üzenetére
Közben megtaláltam a kapcsolási rajzát:[link]
Szóval mérés alapján is, nincs táp felé húzva, hanem föld felé van. Én egy 1kOhmos ellenálláson keresztül kötném rá a Pi 3.3V-os tápjára (csak a biztonságképp, hogy ne folyjon át rajta nagy áram még legrosszabb esetben sem). Vagy programból (a PInek az egyik GPIO lábát) vezérelném magas szintre és azt kötném rá az A0-ra. Az első fixen beállítja 0x69 címre, a másik meg csak akkor ha te akarod programból választani.
-
Piedon
tag
válasz
artiny
#24213
üzenetére
Pardon, mondom mit mérjél:
Multiméter ellenállásmérésbe kapcsolni, ha pontosan ugyanez a nyákod van amit a képen látni akkor egy 1megaohmos ellenállás van bent a felhúzó ellenállás helyén, szóval akkor legnagyobb méréhatár (az én multiméteremen 2M), majd multiméter egyik vezetéke A0-ra, a másik vezeték pedig a sárga színű kondenzátor csíkkal jelölt részére (ITG MPU felirat melletti) és mit mutat? Persze a PI ne legyen beüzemelve (tápot se kapjon)! Aztán a multiméter egyik vezetéke marad A0-n és a másik megy GND-re, mit mutat?
Update: Most nézem, hogy ebből többféle nyák van, és van ahol bent van a felhúzó ellenállás, van ahol meg nincs, mea culpa. Szóval mindenképp ki kell mérni.
-
Piedon
tag
válasz
artiny
#24211
üzenetére
Nem kell felkötnöd 3,3V-ra, mert már (ha jól láttam a nyákon) alapból egy felhúzó ellenálláson át fel van kötve VCC-re. Így normál esetben (azaz akkor ha A0 pont nincs GND-re kötve) 0x69 lesz a címe. Ha A0 GND-re van kötve akkor 0x68 a címe.
De miután csak neked van egy ilyen nyákod, miért nem méred ki? -
Piedon
tag
válasz
artiny
#24209
üzenetére
Ha jól látom a nyákon egy 4,7kOhmos ellenállással alapból magas szintre van húzva az A0 lába, a kivezetett A0 lábat földre húzva lesz 0x68 az I2C címe.
De nézd meg a nyákon, a kilences láb ki van vezetve az A0 forrpontra és egy ellenállásra is, ami viszont VCC-re van kötve. Abban az eseben ha ilyen nyákod van. Amúgy itt is erről írnak (multiple sensors rész, Trick-nél).
Új hozzászólás Aktív témák
- Sorozatok
- PlayStation 5
- Okos otthon - gyári appok, ökoszisztémák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Bestbuy játékok
- Windows 11: miért nem vált mindenki?
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Autós kamerák
- Samsung Galaxy S26 - szeret, nem szeret
- További aktív témák...
- riello UPS SDH 3000 - Szünetmentes tápegység - 3000 VA -2U
- 2TB - 2,5" SAS - HDD - HP MM2000JEFRC 2Tb HDD - új dobozos
- HP UPS R5500 XR intl (326528-002) - Szünetmentes tápegység
- ÚJ HP All in One 24-cr1234na PC - 24"FHD IPS - Ultra 5 125U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- Asztali PC , i7 6700K , 1660 Ti , 16GB DDR4 , 512GB SSD
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- ÚJ Acer Nitro V 17 AI - 17.3"QHD 165Hz - Ryzen 7 260 - 16GB - 1TB - Win11 - RTX 5060 - 3 év Gar - HU
- iPhone 11 Pro 64GB 100% (3 hónap garancia)
- Intel Core i5-9500 / i7-8700T / i7-8700 / i7-9700 /i5-10500T processzorok- számla, garancia
- KÜLÖNLEGES RITKASÁG! VADIÚJ Microsoft Surface Pro 12 12" Snapdragon X Plus 16GB 512GB LEVENDULA 686g
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann
