-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
wassermann
Topikgazda
válasz
SwissAirplan #45567 üzenetére
Megnéztem a videót: hát ott tényleg működik. Én kihagynám a drága multiplexert, négy külön pici, jóval könnyebb PI Zero 2W-vel csinálnám. Egyszerűbb, redundáns és a végén Wifin keresztül le lehet tölteni az adatokat
-
wassermann
Topikgazda
válasz
SwissAirplan #45565 üzenetére
Nem csináltam ilyet, de első ránézésre a 4db kamera látszik problematikusnak. Illetve minek 64 megapixel? Ha esetleg netre akarnád felrakni, oda ehhez képest icuri-picurik kellenek... nagy képeket a lassúság miatt nem használnak a neten.
-
jerry311
nagyúr
válasz
SwissAirplan #33670 üzenetére
Melyik Pi és milyen HDD?
De kb. mindegy is, inkább valami olyat köss rá, ami külső tápos, nem a Pi-tól szívja az áramot. -
válasz
SwissAirplan #30804 üzenetére
Elméletileg igen. Egy homályos része van a dolognak: VPN. Tuti kell az neked?
+Egy kis olvasni való. -
válasz
SwissAirplan #30802 üzenetére
Az attól függ hogyan állítod be. Ha már van ssh hozzáférésed, akkor akár azon keresztül is hozzáférsz a fájlokhoz, de telepíthetsz ftp, vagy samba kiszolgálót is.
-
válasz
SwissAirplan #30795 üzenetére
+ valami a távoli elérésnek??
Mit értesz ezalatt? A fenti leírás alapján bőven elég a transmission vezérlése WEB-es felületről. OpenVPN-el nincs tapasztalatom.
-
azbest
félisten
válasz
SwissAirplan #30753 üzenetére
A hp gép gondolom egy normál, kompakt pécé. A raspbian egy olyan debian, ami a raspberry pi-re lett optimalizálva. Szóval a megoldás, neked nem kell az arm boardra fordított, raspberry pi-hez módosított debian, hanem egyszerűen csak a normál debiant próbáld meg. Úgy látom a debian 32 bites x86-os procikat is támogatja még, szóval régebbi pécé hardverre is van. Ha újabb fajta, akkor meg 64 bites.
-
válasz
SwissAirplan #30753 üzenetére
Ez attól függ.
Milyen célokra használnád a gépet? Mindent szedj össze, akár mutlimédia lejátszást, fájlmegosztást is
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ASUS routerek
- Autós kamerák
- Path of Exile (ARPG)
- IGP nélküli processzorokkal készül az Intel és az AMD
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Kedvenc zene a mai napra
- Egyre csak fejlődik az AI, emberek tízezreit rúgja majd ki a BT
- Futás, futópályák
- iPhone topik
- További aktív témák...
- Újszerű Gamer Asztali PC Számítógép 2026-ig Garis ASUS H510M-K R2.0 i5 11400F RTX 4060 8GB Dobozába
- Lenovo M900 Mini PC - Core i5 6500T - 8Gb ram - 256GB SSD -több db - ÁFA-s számla is
- vadi új DELL 5090 Micro - Mini PC - Core i5 10500T- 16GB 256GB NVMe SSD -gyári WIFI - több db
- Komplett PC I7-12700KF RTX 4070 TI SUPER! FULL SETUP ASZTAL MINDEN!!
- i5-13600KF, RX 9070, DDR5 32GB, 1 TB M.2, Fractal North TG és sok garancia
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Csere-Beszámítás! RGB Számítógép PC játékra! R5 5600X / RTX 3060Ti 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! HP USB C G5 Essential (5TW10AA) dokkoló hibátlan működéssel garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest