Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moli.hu

    őstag

    válasz Hyperion #6669 üzenetére

    @Peter789: nem hardware-fejlesztoi eszkoz, hanem gyerekeknek szoftver-fejlesztoi. scratch, ahol egy macskat (! erted, macskat.) kell iranyitani, ilyesmi. a c64-et akartak ujraalkotni, ahol a gyerek eloszor csak jatszott, majd poke kodokkal orokeletezett, majd poke kodokkal elkezdte kicserelni a feliratokat a sajat nevere, majd a spriteokat, majd elkezdett sajat jatekot irni az alapbol, azonnal rendelkezesre allo basic nyelvben.
    ezert kell a sok memoria, hogy fussanak a jatekok, egy grafikus felulet. azert van flash helyett sdkartya, mert a kartyan egybol latszik a bios is, azt is atlatja a gyerek, hogyan mukodik. es konnyebb kezelni is. plusz eggyel kevesebb chip, olcsobb. okos. a fogyasztas meg ilyen szinten mar lenyegtelen, a szamitogepteremben ez is extrem alacsony. akkurol futo vezerlesi feladatokra van mas.

    szerk: elkestem

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz Hyperion #6669 üzenetére

    Az alkotók vmi olyasmit szerettek volna, mint amit Sir Sinclair robbantott a ZX81-el, a 80-as évek elején: minden diáknak legyen home computere, amit otthon programozhat.
    Azt pedig, hogy ilyen irányba (is) megy a Raspberry Pi felhasználása, nem tudják kontrollálni. Annak idején a ZX81 és a későbbi ZX Spectrum, C64 pl. teljesen elment játékgép-irányba, pedig nem ez volt az alapkoncepció.

  • Peter789

    senior tag

    válasz Hyperion #6669 üzenetére

    Ez tény, én nem is erre vettem annó... De ha nem desktop gép kiváltására találták ki, akkor minek rá ennyi RAM? Így is használhatatlanul lassú netezésre, bármi office célra raspbian-al. Minek tud 3D-t? Játékra szintén alkalmatlan a zéró támogatottsága és lassúsága miatt, erre sokkal jobb bármi kommersz Androidos vas. Ha devboard-nak szánták volna akkor elég lenne töredék RAM, de lehetne rajta több sorosport (a procinak lenne), lehetne hely opcionális SPI flash-nek az SD-s bohóckodás helyett. Ráraktak egy bugos HUB/LAN csippet, helyette inkább a belső adatbuszt kellett volna elérhetővé tenni amire kerülhetne gyors LAN, WiFi, stb stb... A sok felesleges belső modul és kiegészítő miatt a fogyasztása is elég nagy, így vezérlési feladatokra is korlátozottan alkalmas csak. Fejlesztői eszköznek sokkal részletesebb dokumentációval kellene rendelkeznie, egészen a proci legmélyebb bugyraiig, de a rosszul választott Broadcom-tól ilyenről álmodni sem lehet... Az Atheros és Ralink regisztereinek doksijai elérhetőek pl, így szoktam is játszani vele... Szóval egyedül az alapötlet jó, de a megvalósítás már egy tudathasadásos valami lett... :U

Új hozzászólás Aktív témák