- Honor 200 Pro - mobilportré
- Yettel topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Milyen okostelefont vegyek?
- Túl jól fogy az S26, túlóráznia kell a gyártósoroknak
- Így lehet kiszúrni, ha kamu AirPods fülest akarnak eladni neked
- Microsoft Lumia 640 és 640 XL - testvérek egymás között
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Mától Huawei okosórákkal is lehet érintésmentesen fizetni
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
itanczos
senior tag
A hétvégén megépítettem az "Ambilight-ot". Egy 55"-os Samu tv-hez.
Nos, ekkora méretben az 50 led, semmi!
Jelenleg alul nincs is! Pedig nagyon hiányzik, mivel nekem a falon van a tv.
Szóval, nálam kb 5 cm-re van a tv szélétől a led. Ezzel egy nagy gond van! A képtartalom a szélén annyival el van csúszva!
Illetve a sarkoknál, bár raktam oda 1-1 ledet a sarkoktól kifelé, mégsem elég a fény! A hyperion wiki-ben ajánlott villanyszerelők által használt berman csővel oldottam meg a led-ek felfogatását.
A sarkoknál íves könyökök vannak. Ezeken nálam 3 led van, kb 4 cm-es közzel. De a sarkokra nem elég az átlagos távolság! Legalább még 1 led kell!
Nem egyszerű megfelelően beállítani sem a led-ek fényvetési szögét!
Sok videóban az öntapadós led szalagokat mutatják, amelyekkel nekem az a gondom, hogy kb csak a fényük 50%-át látom, illetve még kevesebbet! A többi a tv mögött marad. Ezért én a normál 8mm-es átmérőjű rgb led-eket preferáltam.
Szintén több videóban láttam, hogy ezeket a tv hátlapjával párhuzamosan felerősítve (én is így tettem), a legtöbb fényt kivetíti a tv mögül. Nehéz megtalálni a megfelelő szöget, hogy ne a szoba 2 oldalfalán derengjen az oldalsó led-ek fénye...
Szóval, ha mind a 4 oldalt meg akarom világítani, még a 75 led is éppen elég, a 100 lenne 55"-nál ideális!Lejátszás:
Nekem a HTPC-n történik a film lejátszása, XBMC-vel. A telepített hyperion plugin gondoskodik a kép feldolgozásáról és hálózaton küldi a pi-n lévő hyperion szervernek az adatokat. A pi mindeközben 2 usb-s DVB-c tunerről rögzíti az SD adásokat Tvheadend-el.
Több órát használtam az elmúlt 2 napban és nem vettem észre az 50 led-del akadást.A led-ek elosztásánál ne feledkezzetek el az arányokról!
"46"colos TV-hez keszitem, igy elvileg 102 zonas lesz (32-32 ill. 19-19 led oldalankent.)"
Nem tudom, ez milyen képarányú tv, de ha 16:9, akkor nem stimmelnek a led számok!
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 27% - ASUS ROG Strix XG27UCG IPS Monitor! 3840x2160 / 160Hz / 1ms / FreeSync
- 245 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060 (ELKELT)
- 27% - LG UltraGear 32GS75QX-B Monitor! 2560x1440 / 180Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync
- AKCIÓ! Intel Core Ultra 5 235 14 mag 14 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann
