Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz azbest #18224 üzenetére

    Sikerült egyébként az éjjel részben. Megcsináltam az Adafruit tutorial szerint Jessy Lite-al. Csak Windows 10-el volt egy kis bibi. Tévesen soros portnak ismeri fel, van egy ilyen bug, de leszedve ezt a driver-t és telepítve (az inf fájlra jobb gomb Telepítés) megjavul és megjelenik hálózati eszközként. Beteg hogy egyetlen dróttal lehet így üzemeltetni és használni SSH-n keresztül és még netet is lehet neki így osztani a host gépről. (igaz azt még nem próbáltam, mert fél 2 volt így is mire megcsináltam és le tudtam nyugodni hogy működik :DDD) Bár azt olvastam hogy az RNDIS gadget driver Linux-on elég bug-os, mert mindenki alapvetően a CDC ECM-et preferálja, csak azt Windows-on elég nehéz beüzemelni, főleg a digitális aláírással varázslás miatt.

    Meg fogom még nézni hogy a g_cdc driver-el mit kezd, elvileg akkor kompozit eszköznek kellene látszania és úgy soros portként és Ethernet kapcsolatként is elérhető, de szerintem ott megint a driver lesz a baj. Ezeket sose tudja a Windows rendesen magától telepíteni. Szóval lehet nem erőlködöm vele sokat, holnap lesz időm, felforrasztom a tűsort és úgy is van USB UART adapterem, azzal meg van oldva a soros port. Illetve az SPI LCD modulomat is szeretném most már beröffenteni amúgy is :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák