- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Yettel topik
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Jolla és SailfishOS tapasztalatcsere
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- MIUI / HyperOS topik
- iPhone topik
- Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
s3toraph
senior tag
válasz
Soderes
#14217
üzenetére

(#14218) Mr Dini: Köszi.
(#14228) vérfolt:
Tőlük megrendeltem. Ők is adnak 1 év garit a termékre és a töltőre.Sk8erPeter + inf3rno:
Hmm, nem is olyan egyszerű, jól át kell gondolni. Erre az adatbázis megvalósításra még visszatérünk.
Most el akarnám valahogy kezdeni a munkát az eszközzel. Szóval kérdezek lentebb.
(#14274) BeriJan:
A 1wire-röl meg adatbázis megvalósításról majd kérdezek akkor tőled, ha odáig eljutottam.
Most azon gondolkodtam, hogy lehet érdemesebb lenne szobánként külön-külön vonalat létrehozni. Nem tudom mennyivel lenne komplikáltabb. Így viszont - mivel 3-3 szenzor lenne szobánként - könnyebb lenne a kezelésük, hiszen ami értékek jönnek a kábelen egymás után, azt rögtön lehetne menteni a szobához tartozónak, nem kellene még azt is figyelni, hogy az adott érték éppen vajon melyik szobában lévő hőmérőtől származik, és akkor még azt is kezelni hogy majd adatbázisnál jó helyre mentsem el.
Szóval, elsőként megcsinálnék 4 db vonalat, és minden vonalon/kábelen 1-1 szenzor lenne. Ezek értékeit monitoroznám valahogy, PC-n, a webes felület az egy következő lépés lenne. Ha ez működik, bővíteném 3-3 szenzorra.Mindenkihez:
Megrendeltem ezeket, tegnap érkezett meg:
LINK
LINK
LINK
LINKNagyon nem vagyok még képben, ezért nézzétek el hogy lámaságokat is fogok kérdezni.
Az világos, hogy a PI egy komplett mini gép. Azt is tudom már, hogy gyakorlatilag üres, memória kártya kell a működéséhez, és erre kell valami kód/szoftver, különben nem csinál semmit.Ami nekem nem tiszta, hogy mit kell rá felrakni, és hogyan? Az MSP430-nak pl. van egy IDE-je PC oldalon, amiben amit megírtam, és rátoltam a kontrollerre USB-n, akkor futott rajta a kód.
A PI-nél is elég egy IDE, amivel rátolom a kódot, és szintén USB-n keresztüli virtuális soros portos megoldással mondjuk puttyval rá tudok kapcsolódni, monitorozni a futó kód kimenetét? Vagy ez hogy működik? Totál képzavarban vagyok.Valamint, láttam java szerű, és pythonos kódrészleteket is. Milyen nyelven lehet programozni? Hogyan, mi kell hozzá, mit hogyan kell telepítenem? Java vagy C szerű lenne jó nekem. Másban még nem programoztam.
Valamint, raktak rá elvileg a boltban openelec/kodi-t. A kodirol annyit tudok, hogy médialejátszó. Az openelec az mi is lenne?
Továbbá, hogy kell beüzemelnem a PI-t? MicroSD-t beteszem, monitort HDMI-be, USB-be egér, bill., tápot bedugom, és kész? Elindul a kodi? Leállítani le lehet szoftverböl, vagy csak ki kell húznom a tápbol? Ez a helyes használat? Nincs rajta se power, se reset gomb, azért kérdezem.
Új hozzászólás Aktív témák
- OLED TV topic
- Tavasszal végleg leállnak a Call of Duty Warzone Mobile szerverei
- E-roller topik
- Beleremegett Hollywood Brad Pitt és Tom Cruise AI harcába
- OLED monitor topic
- LG LCD és LED TV-k
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Szombathely és környéke adok-veszek-beszélgetek
- PC-k milliói kerülhetnek veszélybe idén
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- !AKCIÓ+GARI! GAMER PC Intel Core i9-14900K/ASRock Z690 PG Riptide/RTX 3080 10GB/32 GB DDR4 3200 MHz
- Asztali PC , R7 5700 , RX 6600 XT , 16GB DDR4 , 512GB NVME , 500GB HDD
- Asztali PC , i7 8520K , RX 6600 , 16GB DDR4 , 960GB NVME
- GAMER PC : i7-4790 / 16GB RAM / RX 570 8GB / 512GB SSD
- GAMER PC! i7-10700F / RTX 3070 / B460-Plus / 16GB DDR4 / SSD 512GB / BeszámítOK!
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- Apple iPhone 13 /128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100% Után gyártott Kijelző
- Samsung Galaxy A05 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ!! 100/100! - 0 Perc! WD BLACK SN850P 2 TB! Playstation 5
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 8-16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann

