Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUfantom

    őstag

    válasz telefonfulke #9066 üzenetére

    szelesjanos
    Kéne lenni valaminek hozzá amiben leírják, hogy lehet diszket cserélni.
    Sajnos otthoni rendszerekkel nincs gyakorlati tapasztalatom, így nem akarok hülyeséget mondani.

    Ipariban a működő gépből tépem ki a pirosan világító winyót kazistúl ami megy az égetőbe és jön helyette az új.
    Némely IBM-nél szólni kell a szoftvernek, hogy ez fog következni, de általában automata az egész.
    Látja, hogy új azonosítós winyó van és már csak órák kérdése míg amőbaszerűen magába olvasztja az új diszket...

    larryking
    Számítógép indulásakor, kéne lennie egy + képernyőnek vagy + soroknak amikben benne lesz, hogy XY gombot nyomkodd meg és belép a kártya bios-ába. Ott miután létrehoztál valamilyen konfigurációt akkor meg fog jelenni a oprendszer alatt.

    és végül de nem utolsósorban:
    telefonfulke
    Ha legózni is hajlandó vagy akkor igazán olcsón is ki lehet hozni, más kérdés mennyire fog tetszeni a végeredmény. Két darab X nagyságú winyot be lehet kötni bármibe. A kérdés inkább ár/érték/design oldalon jelentkezik.

    ----Most veszel egy akármilyen NAS-t. Kerül 35-50 forintba diszkek nélkül. Kicsi, designos, általában tud több funkciót, veszel bele 2db 2TB winyót összesen kb 75-100.000 Forintnál állsz van egy 2TB os RAID 1es tömböd.
    Nagyobb NAS-nak én személy szerint nem látom értelmét, mert egy 4 fiókos már 75 körül lesz +4 diszk kell bele... Igaz tud RAID 5 öt amivel 3/4 lemez tárhelyét tudod használni / 4*2TB ból lesz 6TBos lemezed /...

    ----Építesz egyet magadnak. Ekkor veszel egy bármilyet használt gépet és annyi winyót raksz bele amennyit akarsz / azért a gigabit Lan-ra ügyeljünk /. Ez olcsóbb lehet mint a kis NAS vagy árban hasonlóra kijöhet több funkcióval / nagyobb tárhelyel. Viszont ugye nagy batár mérete a NAShoz képest, hangosabb is. Ha van speiz/padlás akkor csak kábelezni kell... /220V és UTP / Van netem jópár next-next-finish NASszerver rengeteg funkcióval....

    Persze lehet rá windows-t is tenni, de szerintem azzal csak magadat szopatod, mert egy osztott meghajtónál sokkal többre jó lehet egy kis otthoni szerver ami egyébként a fotóidnak tárhely.

    Példa funkciók a teljesség igénye nélkül:
    zenestream
    filmnézés/képnézegetés okostv-n --Persze tudom, megy USB stickről is, de mondjuk egy 18GB os film mennyi idő alatt is mászik fel egy nyomorék USBre ??? Home serverről, meg kb csak tallózni kell
    Seed-leech a torrentjeid akár távolról
    digiális képkeretekre kitolhatsz képeket
    backupolhatsz rá -- végül is ezért kérdezted meg...
    térfigyelő rendszert rá lehet rakni / szomszédfigyelés :D / -- nem vicc kollégához betörtek azóta mindent figyel kültérikkel......
    Belső big brother: Fiam ugyan én dolgozok, de hagyd abba a TV-zést és állj neki leckét írni...
    meg amit ki tudsz találni.......... :D

    [ Szerkesztve ]

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

  • larryking

    senior tag

    válasz telefonfulke #9071 üzenetére

    Használtam Zyxel NSA320-at kiváló ár/érték arányú nas.

    "We'll meet you where the lights are...."

  • HUfantom

    őstag

    válasz telefonfulke #9071 üzenetére

    Ha nem bánod inkább nem ajánlanék, mert nekem sosem volt. Én az építek egyet elvet vallom...
    Cégeknél is ahol dolgoztam általában valami kidobni való gépből lettek a kis linuxos RAID 1-el felszerelet backup gépek.

    szelesjanos
    Ment visszapm

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

  • HUfantom

    őstag

    válasz telefonfulke #9111 üzenetére

    Alap kérdés:
    Teljesen mindegy a gyártó, a lényeg, hogy kb ugyanolyan értékekkel rendelkezzenek. Gondolom te sem szeretnél egy piszok-gyors mellé berakni egy nagyon lassút. Ekkor a rendszer az lassú diszkhez igazodik ami nem jó. Ha két azonosat raksz bele akkor azok valószínű pont ugyanazt fogják tudni.

    Más kérdés:
    Én jelenleg nem hiszek az SSHD-kben, sem a laptopos videószerkesztésben. Sajnos rohadt pici bennük az a 8GBos chip. Persze a legegyszerűbb egy jó 128-as vagy 256-os SSD beszerzése. Kb ennyit tudsz tenni az ügy érdekében.
    Persze ha a tárhely kevés mert sok az anyag akkor lehet külső USB3-as driveot venni amin a kész és a feldolgozásra váró anyagokat tartod. Ha meg olyan a laptop akkor mehet mindkét drive a gépbe ez csak pénz kérdése. Persze ha pénzt kapsz érte akkor mindkettő kell.... Az ügyfelet nemigazán érdekli ha valaki előadja neki, hogy nincs videó mert a nagy terhelés és megfelelő szellőzés nélkül megfőtt a gép és elveszett minden...

    bootolási idő: Ez egy totál feleslegesen "túlhájpolt" baromság. Ha valakinek az élete múlna rajta akkor is hülyeség, nem életszerű... Most a +30 sec az kb annyi, hogy +1-et kortyolsz a kávédba/teába vagy van időd rendesen arcot/fogat mosni...
    Aki úgy érzi ezen múlik valami az tanuljon meg időbeosztást készíteni.

    CsikiRoli
    Valamennyi biztosan lesz, de szerintem csalódni fogsz. A Windows és a játékok sokkal jobban honorálják az SSD-t, mint a RAID 0-t. A raid 0 igazán a nagy fájlok másolása közben működik jól. A Windowsban és a játékokban meg rendszerint kis fájlok tucatjait kell betölteni és itt a rendszer csúnyán elvérzik...

    A másik meg nem tudom miért kéne betenni egy működő merevlemez mellé egy hibásat ? :F
    Lehet nincs baja, de majd ha a belső chip egyszer azt mondja, hogy a merevlemez nem OK és nem indul el akkor majd átkozni fogod magad, hogy a fenének raktad be. Persze mindent meg lehet wooodoooozni, van sok orákulum és varázsló is csak egy ponton túl nem éri meg.

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

  • *Ropi*

    félisten

    válasz telefonfulke #9115 üzenetére

    Ha gyorsulni akarsz, akkor a rendszer is meg a nyersanyagok is SSD-n kellene legyenek, de nem is az a leggyorsabb a rendszerben, hanem a RAMdisk (és azon is kell dolgozzál, tehát legalább 32-64 GB memória kellene). ;) Ha mindezt mobil megoldásban akarod, az nagyon vákuum... :N

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák