Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    Kellemes Ünnepeket, szükségem van némi segítségre:

    Zyxel NSA325 v2-t használok filmek tárolására, és csekély mennyiségű torrentre. Már régóta probléma volt, hogy időnként a nagyobb filmek lejátszás során fagyasztották a lejátszó PC médialejátszóját (MPCHC, Kodi, tök mindegy). Azóta felderítettem, hogy valószínűleg ez a NAS gyenge, és ha komolyabb bitsűrűségű filmet játszok le és emellet valaki épp letölt rólam, azt már együtt nem bírja. Ezt kijátszottam úgy, hogy a fel-letöltést tiltottam este 8-12-ig.
    Viszont mostanában már így is fagyogatnak bizonyos nagyobb filmek, a lejátszóprogi ki is írja, hogy a forrás sebessége nem elegendő a lejátszáshoz. Sőt ha át akarom másolni a HTPC-re (hogy majd onnét lejátszom akkor), az nem lehetséges, mert egy idő után megszakad adatkapcsolati hiba miatt.

    - Ez a NAS ennyit tud, így cserélnem kell komolyabbra? Ha igen, milyenre, mennyiért? A benne lévő 2 TB-os HDD úgy emlékszem valami zyxel által használt formátumra van formázva, egy más típusú NAS-sal hogy lehet ezt megoldani?

    - Ha maga a NAS-nak ezt bírnia kéne, akkor ilyen problémát okozhat-e:
    * A benne lévő HDD full tele van.
    (* Az adatkapcsolat egy UPC által biztosított modem-routeren keresztül jön, esetleg lehet szűk keresztmetszet. Bár amikor direkt a HTPC-re kötöttem, akkor is fordult elő hasonló dolog)
    * Esetleg előfordulhat nálam valami más hálózati hiba, rossz beállítás is, de semennyire sem értek hozzá, ha a nasnak bírnia kéne és a teli vinyó sem lehet gond, akkor hívok egy informatikust, hogy nézze át a rendszert.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Dorian

    félisten

    válasz Alex91 #7701 üzenetére

    Közben megnéztem egy laptopról, és tévedtem: a fájlrendszert a nas-ban lévő vinyón NTFS-nek írja.

    A HTPC-vel mi gond lehetne? Amúgy a kliens laptopon is csomószor előfordul, hogy egyszer látja, egyszer nemlátja a nast.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Dorian

    félisten

    válasz Alex91 #7703 üzenetére

    Lehet, hogy nem NTFS, mert amikor vettem, rémlik, h vmi saját formátumot használ, de most egy kliens gépről ránéztem, ez írja.

    Kábeles kapcsolat van, az emeleten van a NAS, onnan CAT6 jön a PC melletti (10/100) swich-be, onnan CAT5E a PC-be. De próbáltam hogy a NAS-t lehozom a PC mellé (így nyilván más volt a kábel is), és másik swich-csel is, akkor is előfordultak a korában írtak.

    Azért keresed itt a hibát mert szerinted ennek a NAS-nak kellene bírnia egy átlag 30 MB/s-os bitrátájú anyag továbbítását úgy, hogy tele van a HDD és közben esetleg töltenek le róla?

    Közben próbáltam egy nagy fájlt átmásolni róla egy másik gépre wifin. Épp most szakadt meg a másolás (olyan 18 % környékén): Total C: "Nincs ilyen meghajtó" Win fájkezelő: "a Win nem tud kapcsolatot létesíteni a nass-sal"

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Dorian

    félisten

    válasz peti85 #7706 üzenetére

    "megpróbálnám leállítani az összes szolgáltatást (Torrent, DLNA,...) ami nem feltétlenül szükséges a fájlmegosztáshoz, gondolom SMB-t használsz. Vagy esetleg DLNA-n transzkódolva próbálkozol"

    Na itt már erősen érzem, hogy boomer vagyok, mert ebből semmit sem értek :DDD (azon kívül, hogy a torrentet le tudom állítani, ezt csináltam is ahogy korában írtam.)
    Azt hiszem jobb, ha hívok egy informatikust, hogy szakértse meg.

    Ha az jön ki valóban a NAS a gyenge, akkor milyen NAS-t javasoltok, amibe legalább 2 HDD-t bele lehet tenni, erősebb és ha esetleg hülyék (mint én) is be tudják állítani (nem mint a Zyxelt) az még jobb lenne.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Dorian

    félisten

    válasz peti85 #7708 üzenetére

    és bandigyerek:

    Mire használnám:
    Full HD BD remuxuk (és a jövőben valószínűleg 4K filmek), zenék streamelése, fotók archiválása, torrent (5-6 db filmnél egyszerre nem szokott lenni több fel-letöltés, mert nem nagyüzemben csinálom).
    Esetleg jó lenne, ha távoli eszközről is lehetne képeket nézegetni, adatfájlokat megnyitni, torrentet indítani, de film, zene csakis az itthoni hálózaton.

    Az elvárás:
    A filmek zökkenőmentesen menjenek, és ha lehet, ezt a pár darab torrentet ehhez ne kelljen előtte kikapcsolgatni. Minimum 2 HDD hely legyen benne, ha több az nem feltétel, de erős plusz pont.
    A helye a vendégszobában egy beépített szekrényben van (van helye szellőzni és ott 20 foknál nem több a hőmérséklet), nem kell totál csendesnek lennie, de a Zyxelnél sokkal hangosabb azért ne legyen ha lehet. Minél felhasználó-barátabb a beállítási felület annál jobb.

    DLNA, SMB és hasonló számomra varázsszavakról finn gomb sincs.
    Nem tudom, hogy szükséges-e gigabitesre fejleszteni a hálózatot, ha jól tudom a behúzott CAT 6 erre alkalmas, a UPC-s router nem tudom, de max veszek egyet, meg egy ilyen swich-t is.

    Árakról fogalmam sincs, de mivel a filmezés a fő hobbim, hajlandó vagyok 150-et is rászánni HDD-kel együtt, persze csak ha tényleg szükséges ennyit.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Dorian

    félisten

    válasz Alex91 #7712 üzenetére

    és bandigyerek:

    Köszönöm a javaslatokat! Számomra amúgy most esett le, hogy ez a topik egy NAS márka topikja. Eddig azt gondoltam, hogy a címben a QNAP az biztos a hálózatokkal kapcsolatos informatikai betűszó :DDD Mondtam, h teljes homály nekem ez a téma :)

    Valójában "Milyen NAS-t vegyek" topikot kerestem, de úgy látom ilyen nincs. Ez a márka mondjuk a Synology-hoz hogyan viszonyul? Olcsóbb, de nem olyan jó? Ugyanolyan jó csak más márka?

    (Természetesen a lejátszást nem a NAS fogja végezni, az csak az adatot küldi a HTPC-nek. Főleg, hogy a NAS a ház túloldalán van az emeleten, egy 25-30 m-es CAT 6-os kábellel csatlakozik.)

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Dorian

    félisten

    válasz Csorbi #7719 üzenetére

    Még csak fel sem merült, hogy nem a szerveres és nas-os témacsoportban van.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák