Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz fkenny #1518 üzenetére

    Virtuális gépeket fizikailag a nason akarod futtatni, vagy csak scsi lun-ként felcsatolni háttértárként, és a vm egy másik vason menne? Ezeket jó lenne pontosítani.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz fkenny #1520 üzenetére

    Ha teljes nas failover kell, akkor Synology. Qnap tudtommal nem képes rá. A drágábbak is úgy hogy redundáns cpu ram táppal os-el és tárolóvezérlővel. (1 házban 2 gép) De az már a 2+ millás rackserveres kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz fkenny #1520 üzenetére

    Az általad küldött doksi alapján tud, de én erősen átgondolnám, hogy ilyen kategóriás eszközt tegyek e cluster alá. Maga a Synology és a QNAP jó nevű cégek, irodába és otthonra magasabbra pozicionált termékekkel, de adatközpontba storage-nak én egyiket sem használnám. rackelhető verziók ide vagy oda.... Mezei PC hw van bennük, és az árukból kijöhet az enterprise kategória alja is (pl. Fujitsu Eternus belépő modelljei), ami már más világ, támogatás, hardware, és stabilitás tekintetében is.

    Szóval _szerintem_ inkább 1db két kontrolleres Fujitsu SAN (de meg lehet nézni a HP, EMC (Dell) belepő cuccait is), mint 2db HA-ba kötött Synology NAS.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz fkenny #1523 üzenetére

    Először is ki kéne találni az igényeket. Csak vaktába lőttem a fenti hsz-emmel, mert gondoltam hogy ha már HA kell, akkor alap a redundáns táp is. Ami ezt minimum tudja és a legolcsóbb Synologyban, az a RS2416RP+, amiből 2db 1.3-1.4mFt. De ezzel még mindig csak 2db dual tápos linux PC-t vettél rohadt drágán.

    E helyett a megoldás helyett én pl. egy Fujitsu Eternus DX60 S4-re kérnék árat valamelyik hazai disztribútortól, esetleg külföldről, 2db contorllerrel. Ebben tisztességes cél hw van, ASIC-okkal, realtime OS-el, nem pedig x86-al és Linux-al. A cache-t pedig nem akkuról táplálja, hanem hatalmas kondenzátorokról, amik tapasztalataim alapján simán bírnak 10 évet (igazából még egyet sem láttam megdögleni, és voltak a kezem alatt 10 évnél öregebbek is).

    Perpill nem vagyok képben annyira az árakkal, de 1.4m -ből szerintem kijöhet, 2x4 porttal iscsi-val, ami akár lehet 10G-s is portonként. Ha belefér a pénzbe akkor pedig fibre channel kontrollerrel kérném, ha csak 2db host lesz rákötve, akkor FC switch sem kell, így nem lesz drágább nagyon mint az iscsi. Persze Biztosan nem lesz olyan csillivilli felületet mint a DSM-nek, de ez nem is arról szól.

    Ez persze csak egy gondolatébresztől, vannak más gyártók is, DELL/EMC, HP, vagy az általad említett Netapp. Tisztázni kell az igényeket, meg a keretet, aztán érdemes nézelődni. A fenti megoldások kapcsán azért figyelni kell arra is, hogy a diskek drágábbak lesznek, mert ezekbe nem tudsz argepről összevadászott SATA WD-ket tenni, csak gyárit.

    Szerintem a Synology és a QNAP rackelhető megoldásai pont a legrosszabb ponton helyezkednek el. Ugyanis sokszorosan drágábbak az épített storagenél (és itt nem a Pistike által összerakott HP Microserverre meg Xpenologyra gondolok, hanem pl. szakember által összerakott és üzemeltetett 24 fiókos, dual tápos szerveralaplapos megoldásra, mint pl. Supermicro), de még sincs egy enterprise SAN megoldás közelébe, pedig nagyságrendileg annyit kell letenni érte a végén. Szóval olcsónak drágák, drágának meg szarok (már bocsánat) :)

    Egyébként ha teljesen másban gondolkodtál mint az elején említett RS2416RP+ (olcsóbb, akár nem rackelhető Synologyban), akkor opció lehet az épített szerver, de persze ahhoz szakember is kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák