Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fkenny

    senior tag

    válasz Chal #1524 üzenetére

    Igen, nem jól kezdtem a kérdésem. A teljes anyagi keret az ~3millió Ft. A cégnél 10-15 kliens pc található. Főbb felhasználási területek, SAP, fájl szerver és még pár szóra sem érdemes apróság. Jelenleg egy asztali pc(egy lemezzel) látja el a kiszolgálói feladatot. Viszont a cég eléggé érzékeny és fontos adatokkal dolgozik ahhoz hogy ennél a szintnél feljebb lépjen. Az ötletem az alábbi:

    Két teljesen egyforma "szerverszoba" létrehozása különböző tűzszakasz határokon. Egy-egy szerverszoba tartalmazna egy SAN/NAS-t és egy szerver gépet. (Valószínűleg Fujitsu lesz, mert árban és garanciában az a legjobb ami belefér a keretbe.) Mind a szerverek és a NAS-ok is failover clusterben lennének, ha netán elszállna valami akkor ők ne nagyon vegyék észre a kiesést. Hogy tovább legyen "növelve" a biztonság lenne egy off site backup is egy másik földrajzi területen, melyre a vm-ek és az adatok éjszakánként VPN kapcsolaton keresztül szinkronizálnak.

    Ezért néztem én Synology-Qnap párost, mert nem feltétlen kell a redundás táp és egyéb alkatrész, mivel a teljes rendszer az lenne. Fizikai lemez hely igény a jövőre nézvést is elég a 8db

    Plusz őszintén megvallva a lustaság is vezérelt egy kész megoldás keresésében. Magamnak még meg is csinálnám(meg meg is tettem pár éve) de nem szeretnék most "barkácsolni" ezért néztem out of the box megoldást.

    Persze lehetne mindenből egy és jobb is, de mivel volt már a cégnél kisebb tűz jobbnak látom ezt a megoldást.

    Remélem sikerült érthetően megfogalmazni az igényeket és a miérteket.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Új hozzászólás Aktív témák