Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sulu1701 #9985 üzenetére

    Idézném a honlapon szereplő szöveget:
    "Ismerje meg a HTML, a CSS, a PHP, a JAVA, és a MYSQL lehetőségeit!"
    Java. Komolyan? :W Nyilván a JavaScriptre gondoltak (szerveroldali nyelvnek kiválasztották a PHP-t, a JavaScript pedig nem szerepelt sehol a listában, miközben az kihagyhatatlan általános webfejlesztés-oktatás esetén, ergo nyilvánvalóan elkúrták), de ezt sikerült leírniuk. (A JavaScript nem egyenlő a Javával, utóbbit szerveroldali nyelvként lehet csak elképzelni, míg előbbiből kliensoldali és szerveroldali változat egyaránt használható, ilyen képzések esetén a böngészőben futtatható, tehát kliensoldali JS-t szokták (elsősorban) oktatni.)
    Tanulság: kapásból kuka az egész. Ha ilyen szinten igénytelenek és dilettánsok, hogy még ezt is képtelenek helyesen leírni, akkor semmilyen szinten nem lehet őket komolyan venni.

    Előrebocsátom, nem ismerek megbízható, legalább OKJ-s képzést adó képzéseket, ahogy eddig hallottam/olvastam, a legtöbb szemétre való, biztos van kivétel, de szerintem tisztességesen ilyen gyorstalpaló jellegű valamiken nem lehet megtanulni programozni, szükségesek a matematikai, algoritmuselméleti és egyéb kapcsolódó ismeretek is, hogy ráérezz, meg egy szemlélet, amit hosszas programozási gyakorlat után sajátít el az ember (lehet ez akár sok-sok otthoni projekt vagy munkatapasztalat is, de ez nem két perc alatt jön). A komoly önszorgalom és elhivatottság az elsődleges kulcs, meg hát nyilván némi érzék sem árt (de ez is alakítható, ha komolyan veszi az ember).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák