Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tick #10541 üzenetére

    "Kezdhet-e valaki használható tudással, ellenben tényleges programozói munkatapasztalat nélkül "nem juniorként"?"
    Olyan nem létezik, hogy valakinek nem junior tudása van, de nincs tényleges programozói tapasztalata. Programozni ugyanúgy nem lehet elméletben, mint gyereket csinálni.

    Amúgy a kispx-féle listába én beleírnám az értő olvasást is (nevezhetném "szöveges feladat megoldás"-nak is, döbbenet mennyien véreznek el rajta.

    DNReNTi
    Elsőre furán hangzik, de ha programozókról van szó, akkor én valahol megértem. Lehet amit akar az annyira nem fontos, viszont ha te benne vagy valamiben, akkor így nem szakít ki belőle, aztán majd ha ráérsz, válaszolsz neki (akár szóban).

  • kispx

    addikt

    válasz tick #10541 üzenetére

    > "Érdekelne hogy milyen jellegű feladatokra számíthat egy junior?"
    Leginkább cég válogatja. Nekem pl.: egy angol nyelvű ISO szabványba kellett az első pár napban belemerülni, majd a hozzá tartozó modult megtervezni, implementálni, majd tesztelni. Tervezésben és tesztelésben sokat segítettek, mert eléggé speciális területen mozgunk. Kicsi cég vagyunk és külön tesztelőnk sincs.

    Az egyik volt egyetemi csoporttársamnál. Egy távozó félben lévő kollégájától megörökölt egy androidos játékot ami hibásan futott. Azt kellett rendbe raknia. Ők is kicsit cég.

    Általában elmondható, hogy legelőször cégspecifikus dolgokba kell beletanulnod. Vagy "betanuló feladatokat" kell megoldanod a cégspecifikus rendszerben.

    > "Mennyi az általános betanulási időszak, mikortól dolgozhat önállóan részfeladatokon vagy projecteken?"
    Szerintem mindenhol önállóan fogsz megoldani részfalatokat vagy betanító feladatokat a kezdetektől fogva. Tapasztaltabb kollégák max besegítenek vagy átnézik.

    A listát még kiegészíteném, azzal, hogy
    - legalább tudj angol szöveget olvasni
    - hiba esetén tudj az IDE alapvető debug funkcióit használni (step into, step over, step return, variables watch, breakpoint) [találkoztam olyannal, akinek a printf volt az egyetlen debug eszköze]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák