Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkdesign

    senior tag

    válasz repvez #9686 üzenetére

    Üdv,

    Én magamra vetítve írok neked választ. Javaslom, hogy kezdj C#-al konzolos felülettel. Írd be google-ba hogy c# jegyzet reiter, egy nagyon jó könyvet fogsz találni az első találatnál.

    Nézz utána ezeknek:
    változó,
    ciklus,
    elágazás,
    kiíratás.

    majd ezek típusait, ezekből írj pici programokat. Pl: Irasd ki a neved 10szer a képernyőre. vagy. Írasd ki 13x ha az óra később jár mint 17:29. Ha nem akkor irasd ki hogy nyasgem.

    Én javaslom a C#-os kezdést, barátságosabb mint a C++ :) Én speciel tanultam a C-t is, de ha már ezek a fent felsorolt dolgok sem mennek, akkor a mutatóknál eleveznél mint kishableány a korallzátony mellett :D

    Úgy talán könnyebben tudod rávetíteni a dolgokat a programozásra, hogy párhuzamot vonsz az élethelyzetekkel.

    pl. ciklus: tesióra. 20 iskolakör. ott te vagy az i változó mindig egyel több köröd van kész. majd elérsz 20ig és befejezted, kész a 20 kör.

    vagy: elágazás : ha jóidő van mész futni, ha nem akkor nem mész futni.

    vagy: kiíratás: felemelsz egy táblát és kiírod hogy "imádod a programozást" :D

    jobban nemtom elmondani, de így este 10 és fél óra meló után ennyio jutott eszembe :D

Új hozzászólás Aktív témák