Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecogame

    veterán

    Olcsó telefonálás interneten keresztül. Röviden VoIP (Voice over Internet Protocoll)

    A lényege, hogy okostelefonról vagy PC-ről hívást indítva másokat fel tudsz hívni rendkívül olcsón ( akár 1 Ft / perc alatt is ). Mindehhez a hívó oldalon internet hozzáférésnek kell lennie. A másik oldalon GSM ( normál ) hívásként cseng ki a telefon, így ugyanúgy fog látszani, mintha normál GSM hívást indítottál volna. Hangminőség elfogadható, de igazából ez az eszközöktől függ. Egy alap androidos készülék megfelelő a célra.

    Mobilinternet

    Blue Mobile: Ez a legegyszerűbb megoldás. Havi 490 Ft-ért ( első 2 hónapban havi 90 Ft-ért ) ad 33MB netet, amit elfogyása után korlátoz. Viszont ezzel a korlátozott nettel is vígan lehet VoIP-ozni.

    Tesco Mobile: Igazából nem alternatíva, mert csak 10MB-ot ad havonta ingyen és utána lelövik, szóval ez a változat nem nyerő. Kivéve callback esetén: [link]

    Telenor Klikk: Veszel egy ilyen SIM-et, beregisztrálod, majd 3 hónapig van ingyen neted ( amíg az akció tart ). Trükk hozzá, plusz 1 hónap net: [link]

    Digi: Ha van Digi-s előfizetésed, vagy egy ismerősödnek van, akkor igényelhetsz Digi-s adatkártyát, havi 1500 Ft 1GB net.

    Ha számot hordozol ( Blue Mobile esetén ), akkor nem szükséges kétkártyás telefon ( vagy SIM cserélgetés ) sem.

    Sávszélesség használata nagyjából 0,5 / 1MB percenként, ez a használt kodektől függ.

    Korlátozott mobilinternettel ( 32kbps/32kbps ) is lehet hívást indítani, így nem szükséges drága előfizetés csak VoIP miatt.

    Jó minőségű WiFi-ről indítva a hívást gyakorlatilag jobb hangminőséget kapunk, mint normál hívás esetén.

    Jelenleg ajánlott VoIP szolgáltatók:
    Browsercalls ( 1,2 Ft / perc mobilra és 0,2 Ft / perc vezetékesre )
    SipDiscount ( 4,2 Ft / perc mobilra és ingyenes vezetékesre )

    Regisztráció után PayPal vagy bankkártya segítségével feltöltheted az egyenleged ( általában min. $10 ).

    Az androidos telefonra a MobileVoIP alkalmazás telepítése javasolt. Indítás után a VoIP szolgáltatónál regisztrált felhasználónévvel és jelszóval lépj be. Ezt a klienst a szolgáltatók elvileg nem tudják korlátozni.

    Ennyi, már telefonálhatsz is :) Használd egészséggel.

    A kérdések nagy részére valószínűleg megtalálod a választ a topikban, használd a keresőt ( jobb fent találod meg ).

    Írta: Fecogame
    2014.06.25.

Új hozzászólás Aktív témák