Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    Üdv :)

    Jóváhagyásra várok :) Lassan meglesz a teljes F1 mezőny!

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Bermi #117 üzenetére

    Nem, teljesen jól.
    Úgy van kitalálva a játék (szerintem helyesen), hogy kezdetben képtelenség "tuti befutót" választani, egyszerűen nem jön ki a pénzből a Ferrari, Mclaren, Mercedes ill a top pilóták sem. Később ez változik majd, ha több pénzed lesz, akkor az 5-ből 1 igazi favoritot képes leszel betenni, de cserébe a többi pusztulatosan gyenge kell majd legyen (garantált Virgin-HRT-Lotus 3as pl az 5ben), mivel ha pl sorban nyer a Ferrari 3 versenyt, akkor az ára is felmegy 50%-kal...

    Szóval a pénz mindig szűkös lesz. Pont ezért izgi :) Ha mindenki megtenné a Ferrari-Mercedes-Red Bull-Hamilton-Sutil ötöst pl annak nem lenne sok értelme...

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz hunnylander #129 üzenetére

    Nekem is hasonló a felállásom. Szerintem nem olyan rossz a helyzet, a FI sok pontot hozhat holnap, míg azoknál akik erősebb versenyzőre építenek, kevesebb lesz a holnapi termés, mert a gyenge csapatok semmit sem érnek, a versenyző meg csak 1x számít és nem 2x annyit.
    Minél gyengébb eredményt ér el egy csapat, annál jobban "megérte" a csapatra fogadni nem pedig a versenyzőre ahogy látom. (Az első 5 helyen több mint 2x annyit ér egy jó versenyzői helyezés mint a csapatáé, a 12.-től lefele viszont már egyenlő...)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Tekintve, hogy ilyen kevés pontot lehetett most szerezni és az eladás 5% bukással jár, elég küzdelmes lesz jobb csapatokat összerakni... :(

    (Ha valaki játszott tavaly - én mondjuk nem -, ott a jó olcsó Brawn meg Red Bull mindenkinek rengeteg pénzt hozott, azaz az elejhén csak a bátraknak :) )

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz venember83 #157 üzenetére

    Igen, csak az a bökkenő, hogy a normálisabb pilóták/csapatok ára egyre csak emelkedni fog.
    Értsd pl a 4 topcsapat ára kb garantáltan gyorsabban fog nőni mint a mi pénzünk mennyisége :)

    (Alapból pl a pénzünkből kijött volna Alonso és Mclaren és még maradt volna 10 misi, most meg a 100 millióba nem fér bele Alonso és a Mclaren együtt, a játékosok pénzmennyisége meg 105 milliónál nem nagyon több.)

    Úgy kalkulálok, hogy arra lesz lehetőség 1-2-3 futam múlva, hogy a 8 élpilótából és 4 élcsapatból 1-et szerződtessen az ember, cserébe a maradék 4 helyen csak a L/V/H hármasra és egy borzasztóan teljesítő és ezért olcsó középcsapat számára jut majd pénz :)
    (Utóbbi 4 ugyanis egyre olcsóbb lesz, bár abszolút értelemben nem sokkal.)

    Egyébként ezen a hétvégén a kezdőpénzből a legjobb választásnak valószínűleg egy RBR/TR/Lotus/Glock/Senna ötös bizonyult, ez ugyanis 94 pontot, azaz 4.7 millió eurot eredményezett. Hozzáteszem, mindezt úgy, hogy Vettel hibája nélkül ez még 19 ponttal, azaz csaknek 1 millió euróval több lett volna.

    Hunny lesajnálta itt pár napja azt az illetőt aki bepréselte az RBRt a kezdőjébe, pedig igaza volt, én nagyon bánom, hogy nem kockáztattam meg :) Most felmegy az ára és nem fog kijönni a pénzből :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #159 üzenetére

    Igen. Most már másképp kell varázsolnunk :) A Red Bull mondjuk még akkor is kicsit necces ha van rá pénz, ezzel a Renault motorral a szezon végéig kellemetlen napokat okozhatnak a RBRes játékosoknak...

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Igen, tényleg 94 pont volt a max a hétvégére, leszámítva azokat, akik még az USF1et is be tudták illeszteni a csapatba így befért nekik a Ferrari amely egymaga hozott kb 100 pontot :D

    Jól kalkuláltam, az RBR így már nem fér bele, viszont kitaláltam a köv felállásomat és meglepődve látom, hogy talán még erősítést is jelent majd :D

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz hunnylander #163 üzenetére

    Egyetértek.
    Valószínű kétféle Ferraris / Mclarenes / Mercis játékos van. Az egyik aki direkt hagyta bent, mert érezte, hogy a Ferrari jó lesz és így előnyre tesz szert azzal, hogy az USF1et választhatta még anno, na ez nem sportszerű gondolkodás, olyan csapattal nem fair nevezni amely nem is indul és mások számára nem választható. A másik típus aki összerakta régebben a csapatát és azóta tojt bele, nem is figyelte esetleg a híreket, hogy az USF1 nem indul. Azt gondolom egyik típus büntetése sem nagy érvágás, az első megérdemli, a másodikat meg valószínű úgysem igazán érdekli.

    A kizárás túlzás, de talán pontok lefelezése és a 100 millió visszaállítása rendben lenne szvsz.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Igen, ez most elég jól jött ki, a Renault nekem is eléggé bejött :)
    Kubica még jobb lett volna, de arra nem volt elég cash :P

    Most legyek okos, hogy hogyan változtatok, bár már kezdem sejteni ;)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz hunnylander #215 üzenetére

    Ferrarit 100% hogy nem tudod bespórolni, ne is próbáld :) Mclaren sem megy, de még egy Mercedest sem fogsz tudni betenni (más kérdés, hogy nem is akarsz), esélytelen, túl drágák.

    Sztem nekünk kb 2 értelmes választásunk van (PH! liga élcsoportja):

    Vagy bespóroljuk a Red Bullt minden más kárára, vagy marad a Renault és a FI.
    Előbbi rizikós, ha megint elszáll valamelyik/mindkettő akkor nagy a bukta, de nagy nyereség is lehet belőle, utóbbi aránylag biztos jó közepes pontszám kicsi eséllyel egy komolyabbra (80pont felettire).

    Nem könnyű döntés.
    Egyébként sztem titkolózni azzal, hogy ki mit választ felesleges. Aki itt elöl van az már nem hülye, érti mi a dörgés és rá fog jönni, ha meg lehet venni valamit. A kérdés az, hogy ki hogyan dönt, mi éri meg, mi nem. Ez meg egyénfüggő, a nagy többség pl nem fog hirtelen Hülkenbergre rakni ha teszem azt hunny megveszi. Vagy rosszul gondolom? :)

    Hát igen, Oliverda, még neked sem fér be egyelőre Kubica mellé a Force India vagy a RBR mellé bármi értelmes, stb :)

    De nekem tetszik a mostani helyzet, azért látható, hogy mindenki fejlődgetett szépen, részben mert már látjuk az erőviszonyokat. Az első futamon még elég borzalom csapata volt a legtöbbeknek.

    A jutalomemelés azért elkell, most pl egy 'álomszerű'

    Hamilton,Vettel,Ferrari,Mercedes,Renault csapat ára 235 millió euró, míg a leggazdagabb játékosnak sincs 110 milliója sem (ha eladna mindent). Összehasonlításképp kezdéskor 206 ill 100 volt ez a két szám, tehát egyelőre kicsit jobban nő arányában nézve a legjobb csapatok/versenyzők ára mint a legjobb itteni tippelők pénze. Ez nem olyan jó, ennek az aránynak lassan, de csökkennie kellene, hogy idővel meg lehessen venni egyesével a jókat. :) Pici változtatás kell. Úgyis lesznek még káoszfutamok, amelyek most a játék elején még nekünk jók, mert gyengék vannak a csapatainkban akik ilyenkor sokat hoznak.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Jól döntöttem nem kicsit :) :D
    -> Élesedik a verseny a ligában, jó az élboly ;)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Qorthral #231 üzenetére

    149 pont ha minden igaz :K

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Oliverda #236 üzenetére

    Szerintem elszámoltad.

    RBR: 23 + 80 = 103 pont
    TR: 28 pont
    Lotus: 7 pont
    Chandhok: 1 + 5 = 6 pont
    Glock: 4 + 1 = 5 pont

    Összesen 149 pont

    Ugyanez a csapata van hunnynak és Attisxnek is. Meg madsternek, Nemtomnak és honeynak is hasonló.

    Érdekessé válik a liga, mert eléggé megközelítünk ill. ahogy nézem madster majdnem meg is előz. A Sauber valóban nem jött be Neked, első futamon én is ráfaragtam velük. De lehet, hogy hosszabb távon feljavulnak, bár erősen kétséges :)

    Egyébként látszik az, amit korábban írtam, nem olyan rossz ez a rendszer (hála a nagyok kisebb botladozásának is), a következő verseny után valószínűleg minden csapat megvehetővé válik a TOP500 számára. De PH! liga élvonala számára sem kell sok már most sem, hogy a Mclarent vagy a Ferrarit betegyük. De még nem tudjuk :)

    Btw összetett TOP1 még többet kaszál, a Kubica + Sutil párost ki tudta fizetni és ez olyan 160-170 pontot ért ezen a hétvégén... Valsz neki most be fog férni a Meki vagy a Ferrari is... (Ugye úgy, hogy Lopez + Ferrari kombóval kezdett aztán Oliverdához hasonlóan Kubivára váltott. Nem túl sportszerű továbbra sem, hogy ilyen, tisztességtelenül előnyt szerző játékos legyen az első.)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #239 üzenetére

    :C
    Most nincs nagyon min agyalni, 1-2 millió hiányzik több komolyabb fejlesztéshez is.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #244 üzenetére

    Okos gondolatmenet.
    De azért vegyük figyelembe, hogy nem feltétlenül 1 versenyen kell behoznia a cserének az árát. :)

    Pl ha lecseréled Di Grassit Glockra, azzal buksz félmilliót az eladásnál és másik 1et mert ennyivel drágább Glock. De a 30 pont ami ezt Neked kitermeli úgy is összejöhet, ha csak versenyenként 10et hoz pluszban Glock. Nyílván annak nem sok értelme van, hogy X->Y csere után a következő versenyen Y->Z cserét csinálj, mert folyton buksz az eladásokkal, ebben teljesen igazad van :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #246 üzenetére

    Félreértettél, Glock és a 10 pont mindössze példa volt, nem meggyőződés :)
    (Először oda is akartam írni, hogy természetesen tudom, hogy nem hoz futamonként +10 pontot Glock. Szemléltetés mindössze.)

    Nevek nélkül: Annyit akartam csak írni, hogy megérheti A-t B-re cserélni akkor is, ha a pillanatnyi különbséget (veszteséget) nem hozza vissza B egy verseny alatt, hanem csak 2-3 alatt.

    De azt hiszem egyetértünk egyébként. Ami viszint engem jobban foglalkoztat, az az, hogy vajon érdemes-e egy komolyabb pilótát venni középszerű/gyenge csapatokkal, vagy egy erősebb istálló mellett teljesen elhanyagolni a pilótapiacot :)

    Egyelőre utóbbi a taktikám, de láthatóan elég szépen szerepelnek azok is, akik a gyenge csapatok mellett jól választottak középerős versenyzőt. Bár ez mindenképp kockázatosabb játék...

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #249 üzenetére

    Nem érted amit írok? :D
    Felejtsd már el Glockot meg Di Grassit, vedd úgy, hogy nem írtam neveket! Eszembe nem volt senkinek azt javasolni, hogy egyiket a másikra cserélje. Értsd is amit olvasol. Csak példa volt, az elv a lényeg. Kösz :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #251 üzenetére

    :D

    Btw abban nagyon egyetértek amit a Red Bullról írtál. Valóban must have volt a hétvége előtt, sokan meg is húztuk, bejött. Mert bár a mezőny egyik legjobb csapata, azért tudjuk jól, hogy sok a technikai zűr náluk. Kérdés mi lesz a jövőben. Akinek még nincs, az vagy nagyon cirka 5-6 millát bukva megveszi most, vagy másképp kockáztat és nem veszi meg, remélve, hogy sokat fognak bukdácsolni és így végül ő jár jól, hogy elkerülte őket ilyen drágán. Nem célm tanácsokat adni, csak meditálok :)

    Aki úgy véli, hogy kiesések várhatóak, az el is adhatja, 1 futam alatt csinált kb 8-9% hasznot, majdnem 4 milliót :P Ki tudja, lehet, hogy utólag ez lesz a legokosabb húzás.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz hunnylander #260 üzenetére

    Jah, én is ezt a cserét vittem véghez. Most már bánom, mert az utolsó pillanatig hezitáltam. A másik alternatíva az lett volna, hogy most nem változtatok és a következő futamra egyből a Lotust cserélem le a Force Indiara. Valószínűleg jobb lett volna, de ez majd holnap, a futam után kiderül. Remélem Sutil jól szerepel és Liuzzi is utoléri a Torokat és akkor mégis megérte talán ez a variálás... :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz hunnylander #266 üzenetére

    Nem értek egyet veled, szvsz nem jól látod. A PH! ligán belül b-type érte el a legjobb eredményt, ha jól számoltam 99 pontot. De az élmezőny nagyja 90-100 között van, szóval minimálisak a különbségek.

    Ugyanakkor ha a teljes bajnokságot nézzük, ott sem veszítünk sokat. Csalóka, megtévesztő lehet az, hogy az előző versenyen 150 pont körül szereztünk. De gondolj bele, ehhez az kellett, hogy nálunk legyen egy csapat, amelyik majdnem a tökéleteset (Időmérő 1+3, verseny 1+2) hozta. Mellette alig maradt másra pénzünk. Ezzel mindenki így van, az élbolynak sincs sokkal több pénze, náluk is komoly kompromisszumok vannak és a 3 újoncból ők is 2-3at beraknak. Nem is nagyon láttam még olat, akinek csak 1 újonc csapatos komponense volt, de ha van is ilyen, annak 4közepes komponense van és nincs kiemelkedő.

    Szóval az jellemző, hogy 1, max 2 komolyabb komponensed van, ezzek hozzák a pontok 80-90%-át. De ezen a futamon nem volt olyan választható komponens, amely legalább közel annyira durván hozott volna, mint Malajziában a Red Bull. Legjobb még Rosberg (88) ill Button (115 pont) volt, de ők megvehetetlenül drágák mindenkinek. Kubica sokaknak van, de ő "csak" 62 pontot termelt, ugyanakkor drága és mellette apróságai vannak főleg az embernek.

    De a számok beszéljenek helyettem: A tabella legelső 30 játékosa közül csak 1 olyan van, aki 120 pont fölötti eredményt ért el, alonsofan97, aki megrizikózta a mekit, bejött és mellette még Sutilra is volt pénze és többé-kevésbé ez is bejött (pl Liuzzihoz képest).

    Mindenki más rosszabbul szerepelt az elején is, a tipikus a 95-110 közötti pontszám, szóval nem sokat vernek ránk ma. Nagyon gyakori a Sutil-Kubica versenyzőpáros, mellette meg vacok, de ez is csak kb 105-110 pontot hozhatott ma.

    Mindez persze könnyen látszik, mert vagy Kubica, vagy Red Bull vagy Renault lehet a húzóerő jelenleg mindenkinél, ők meg egyaránt 45-65 pont között voltak a hétvégén. Az aprólékok meg egyelőre nem hajtanak sok pontot senkinek, ill. azt a keveset is kb ugyanúgy mindenkinek.

    A legjobbak között egyébként már megy a vicceskedés, láttam a TOP30ban 2 helyen is Mclarent (mostani brutál drágulás után nem is hiszem, hogy bárki más megveheti majd őket július előtt...), találkoztam továbbá 1 sumival (nagy bukás) ill egy Vettellel is, ez meg is lepett. Az illető ráadásul USF1 nélkül kezdett, Kubicával, majd RBR+Sutilra váltott, most meg Vettel+TR-ra. Érdekes, hogy ennyi csere mellett is ilyen jól szerepel.

    Summa summarum: Nem rossz ez a 95 pont ma, nem (sokat) buktunk vele.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #273 üzenetére

    Minden verseny után hozol egy új elsőt? :D

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #275 üzenetére

    Igen ;]
    Azért annyira nem bánom ám az új jövevényeket, így egyre csak javul a pontátlagunk :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Érdekes verseny elé nézünk, a liga TOP 10-12 helyezettje szinte mind különböző taktikát (összeállítást) választott, végre! :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #289 üzenetére

    Hehe, hát sajnos Hamiltonra kevés volt még neki a zseton... :D
    Maradt MS - szegény ember vízzel főz, vagy hogy szokták mondani? :)

    Egyébként nagyon bátor húzás. Ahogy számolgattam Oliverdának belefért volna a Red Bull is, de gondolom nem akart ugyanarra menni, amerre a többiek szinte mind. Ami jó dolog, kockázat nélkül nincs siker ugye. Az más kérdés, hogy sajnos úgy fest, nem fog neki bejönni. Legalábbis ha holnap kb ugyanez lesz a sorrend mint ma, akkor nagy bukás.

    De szerintem is rizikózni kell kicsiket, más kérdés, hogy mennyit... Oliverda eddig sem a mainstream irányban haladt :) Most én is direkt máshogy döntöttem, mint ami racionális lett volna (Lotus -> TR) és húztam egy merészebbet. Eddig be is jött, de majd meglássuk :)

    Hunny is kockáztat, neki nem tűnik eddig bejövősnek (bár holnap jön a lényeg), de így az izgalmas a játék, ha különböznek a stratégiák :)

    Oliverda: Nem is éri meg a Red Bullra fogadni most, 1.2-es odsszal adják a győzelmüket :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Na nekem nem igazán jöttek be a merész húzások... :(
    Rosszul mentek a Sauberek (hiába gyorsak) és pechemre Buemi kiesett... Kár, hogy nem Algersuari mellett döntöttem...

    Azt tudja valaki, hogy az 5 helyes rajtbüntetéseket az időmérő eredményébe beszámítják-e az F1liga játékban vagy a pályán elért sorrend alapján adják a pontokat?

    Kicsit szétszakad ezzel a liga mezőnye, most eléggé sokféle pontszám született. Nekem pl kb 125. Nemtom Kubicára váltott Red Bullról, ő nagyon lemarad, AttisX Te viszont jó pár helyet előre fogsz lépni.

    Schumi jól ment, a 4. hely pedig a legtöbb amit elérhetett további kiesések nélkül. Oliverda ezzel együtt nem jár valami jól.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Oliverda #303 üzenetére

    Persze, nem volt rossz befektetés, de nem is erről volt szó, hanem arról, hogy minden bizonnyal nem a legjobb befektetés volt számodra. A Red Bull tuti belefért volna a keretedbe + Buemi, aki most nem volt jó, de az RBR többet hozott volna Neked MSCnél pontban is, meg az értéke is többet nőtt (6 milliót). Félre ne érts, nem azt mondom, hogy nem döntöttél jól, sőt, becsülöm, hogy be merted vállalni MSCt az előzmények után, csak azt mondom, hogy úgy fest, nem ez volt a legjobb döntés. Persze ha a Merci feljavul akkor akár még máshogy is lehet. De ha nem, akkor is benne lehetsz a PH Ligában a TOP3ban a végén :)

    Nekem is ez a célom, nincsenek összetettbeli illúzióim :)
    Ahhoz, hogy ott TOP10es legyél (ha nem indultál USF1el, azaz etikátlanul) az is kell, hogy szerencsés legyél és minden megérzésed bejöjjön kb. Nézd meg pl a legelsőt, Alonsofant. Az elején JÓL érezte meg, hogy Kubica jól fog szerepelni. Aztán az első 2 verseny után ÉPP JÓKOR váltott a Red Bullra akik a 3. versenyen kettősgyőzelmet zsebeltek be, majd ÉPP jókor váltott a 4. versenyen kettősgyőzelmet bezsebelő Mclarenre, majd ismét jókor váltott vissza a Red Bullra a mostani versenyre, ahol 100 pontot hoztak. Persze anyagilag kicsit rosszabbul járt annál, mintha meg sem veszi a mekit közben (bár nem bukott sokat), de PONTok szerint legalább 30-40 ponttal többje van emiatt és a verseny alapvetően pontra megy.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #339 üzenetére

    Nem égbekiáltó, de nagyobb, mint gondolod. Tény, hogy egyre többet nyer jó esetben az ember, de nem igazán számolsz a jó csapatok/pilóták állandó drágulásával. Alonso 50 millióról indult. Akkor talán 10 millió hiányozhatott ahhoz (max), hogy be lehessen tenni. A Te logikád alapján jó esetben akár 2 futam elteltével lehetett volna Alonsoja a szerencséseknek. (Anélkül, hogy rendre kiesik.) Persze nem lett, csak most jutottunk el idáig, mert közben Alonso már 82 millióba fáj!

    A példádon keresztül amit mondani akarok: Lehet, hogy 38 milka kell pluszban még Neked ahhoz, hoyg lecseréld mondjuk a Force Indiát a Mclarenre. MOST! Ez papíron jó esetben meg is van 4 futam alatt. Szép eddig minden :) Igen ám, de 4 futam múlva már nem ennyi lesz a 2 csapat közötti árkülönbség (várhatóan), hanem legalább 50 millió, mert a meki sokkal durvábban drágul mint az FI. Szal az a 4 futam lesz legalább 6 :)

    De tény, hogy szép lassan mindenki erősödik és fejlődik, ám lassabb ez a fejlődés, mint hiszed.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz attisx #343 üzenetére

    Ez egy játék, egy verseny.
    Mindig a többiekhez viszonyíts, mert lehet 10 millió pontod is, ha a többieknek 2x annyi van.
    Ha ezt átgondood máris boldog leszel mert ez a hétvégéd nagyon jól alakult. A Red Bull és a Renault is aránylag kevés pontot hozott, márpedig majdnem mindenkinek ezek, vagy ezek egyike a fő fegyvere. Mi még aránylag jól is jártunk, mert nincs Renault a csapatunkban, helyette viszont jól mentek a Sauberek :)

    Ha az élbolyt nézem, a TOP 20ban sem sok olyat látok aki (sokkal) több pontot szerzett volna nálunk (főleg Nálad) a hétvégén. Két olyan játékost láttam aki igen jól jött ki ebből most, az egyiknél RBR + Kubica, a másiknál RBR + Mclaren kombó van :)

    De összességében semmi okod a búslakodásra, temérdek helyet fogsz előrelépni. :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz attisx #347 üzenetére

    Úgy fest megérte volna a józan ész ellenére is megkockáztatni Lewist :)
    Persze szerencséseen alakultak a körülmények számára. Tudom, nem volt rá pénz. :)
    Úgy látom ide csak akkor divat írni, ha jól sikerül a csapatunknak az adott futam...

    Érdekesen alakul a szezon, eléggé kiszámíthatatlanok most az erőviszonyok.
    A Ferrari hol jó, hol nem, de most nagy fejlesztések jönnek, ez bíztató.
    A Mclaren nagyon erős, bár az utolsó 2 pálya nagyon feküdt nekik.
    A Red Bull most is jó volt, tiszta tempóban hozták az előttük lévők szintjét, de elrontották a taktikát. Az autójuknak nem feküdt Montreal, de minden bizonnyal továbbra is övék lesz a legerősebb csomag.
    A Mercedes gyengébb, de vannak bíztató jelek néhol, hasonlóan a Renault esetében, főleg kubicával persze.

    A középcsapatok közül a Force India és a TR is jól ment ma, de a Williams tempója sem volt rossz. A Sauber kiszámíthatatlan, ha kedvez a kocsijuknak a pálya karakterisztikája és a technika sem szól közbe akkor nagyon jók. Kár, hogy idén 8-ból eddig 1x teljesült egyszerre ez a 2 feltétel...

    Izgalmasnak ígérkeznek a hátralevő versenyek, variációs lehetőségből van bőven, hajrá :)
    Sajnos az élcsoport befogása már reménytelennek látszik, a többeknél befigyelő Mclaren,Red Bull kombóval nem lehet tartani a lépést.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz hunnylander #353 üzenetére

    Nem volt szerencséd Kobayashival, de ez mindenkivel megesik. Anno mikor betettem Buemit többször is az év során, rendre kiesett, vagy minimális pontot hozott. Most végre jól ment. Továbbá a Sauber is hosszú ideje szerepel nálam és eddig csak 1x alakítottak értékelhetőt.

    Másfelől: Ha BIZTOSAN változtatni akartál, kár volt az utolsó pillanatra hagyni. Tudom vis maior, meg Te sem gondoltad, hogy nem lesz már lehetőséged változtatni, de tény, hogy 2 teljes hét van a csapaton alakítani és a szabadedzések fényében még a legvégén is vissza lehet állítani az eredetit, ha úgy alakul. Amúgy sztem Hamiltont nem merted volna megvenni a RBR ÉS a Renault helyett, ha egyáltalán kijött volna a pénzből, de nyílván utólag bölcsebbnek hangzik az elmúlt futamokon brillírozó csapat/pilóta megvételének gondolatát bizonygatni. Ha mindenképp meg akartad volna venni, beraktad volna hamarabb is, rögtön az azt megelőző verseny után. Egyébként szerintem egyáltalán nem buktál ezzel sokat, a RBR + Renault kombó nem sokkal hozott kevesebbet ezen a 2 futamon mint a Mclaren + valami vacak. A drágulásban sem volt akkora különbség. Plusz látva, hogy Button is milyen jól szerepel, amúgy is jó választás a Mclaren is, nem csak Hamilton és most még válthatsz. Az egyetlen lehetőség amit látszólag buktál, az Hamilton, de mondom, szerintem őt egyébként sem tetted volna be, ahhoz túl jónak tűnt a RBR és Kubica.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #357 üzenetére

    Ők viszont nagyon kevesen vannak. (<10)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz madster #362 üzenetére

    Pech :( Pedig a pakliban benne volt egy jó hétvége a Ferrariknak, sok pontot hozhattak volna, ha... De nincs ha és nincs volna és nincs szerencséd :(

    Az előző és a kettővel ezelőtti felállásoddal is kb +50 pontot kaptál volna úgy, hogy több pénzed is marad... De ilyen a játék, néha veszít az ember, néha nyer. Egyszer fent, egyszer lent. Most abból hozd ki a maximumot amid van, nincs még veszve semmi, hátra van még a szezon fele.

    Nagy gondban vagyok én is, hogy mit is csináljak, főleg hosszútávon. Mclaren már elérhetetlen ill. irreálisan drága... Ferrari sem olcsó. Merci érthetetlen és kiszámíthatatlan... Bajok lesznek.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    187 pont :)
    Szoros és izgalmas lesz az év 2. fele is ;)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz attisx #372 üzenetére

    Nekem bejött az élet ill. ez a hétvége.
    Jó volt a döntésem és voltam elég bátor kockáztatni ;)
    185 pont :) Innen szép elveszteni.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #374 üzenetére

    Köszi! :)
    Igen, nagyon jó húzás volt. Úgy számolgattam, hogy hosszútávon akkor is megéri, ha a Ferrari átlagosan csak 1 másik élcsapatot előz meg a RBR és a McLaren közül (+ beérnek a célba Alonsoék). Az csak hab a tortán, hogy mindkettőnél jobb volt most, álmomban sem gondoltam volna, hogy már a mostani futam után első leszek. Ám hosszú még a játék és a szerencse forgandó.
    Neked peched volt, mert alapvetően jó vétel volt szerintem Kubica (így tudsz a továbbiakban is fejleszteni), kár, hogy Schumira cserélted, de a péntek alapján ezt is megértem. Bármi lehet még, nagyon izgalmas és fordulatos ez a szezon.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #374 üzenetére

    Most viszont Neked nagy grat, szép húzás volt Petrov, jól eltaláltad, hogy mikor megy majd igazán jól! :) Persze szerencse, hogy Hami meg Rosberg kiesett előle és Barichello taktikáját elvitte az SC, de az élethez szerencse is kell. :) Webber is jól bejött, bár ebben is akad némi szerencse :)
    Ha így folytatjuk simán meglesz a TOP100.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #378 üzenetére

    attisx: Köszi! Igen, Te jól ráfáztál Kubicával, de a nagy számok törvénye alapján nála (és Hamiltonnál) is ideje volt lassan 1-2 peches futamnak. Kubicának mondjuk 3 futam alatt ez a 2. kiesése, de ha azt nézzük milyen jól és megbízhatóan ment az év első felében, akkor az összkép még mindig elég jó. Bátor húzás Hamilton, de ha feltámad a Mclaren, akkor jó döntés. Mondjuk a hungaroringi formánál biztos jobbak lesznek Spaban és Monzaban.

    b-type: Hülkenberggel sem jártál volna sokkal rosszabbul. :) Jól tetted, hogy betetted Webbert, valóban, a kis középcsapatokat építgetve már nem lenne esélyed sem a TOP100ra, sem a Liga 1. helyére. Így viszont mindkettőre bőven van. :)
    Bizony, a TOP pilóták ára jobban emelkedik, mint a csapatoké, én mégsem teszem be pl Alonsot, mert akkor több futamon keresztül a RBR nélkül kéne mennem és ez összességében többet vinne, mint hozna. Ha biztos lennék benne, hogy Alonso megnyeri az összes hátralevő versenyt, akkor más lenne a helyzet, de szerintem továbbra is 4-5 esélyes minden futam, akárcsak a VB cím. De azt hiszem elleszek a RBR-Ferrari duóval is valahogy, eleve azért raktam be a Ferrarit 2 versennyel ezelőtt, hogy ne rekedjek meg a középcsapatokkal és az évad végéig tudjak fejlődni. :)

    Egyébként érdekes és egyben nehezíti a játékot, hogy jelenleg nem lehet biztosan megmondani, hogy a következő versenyeken a Renault, a Williams, a Force India és a Sauber hogy fog szerepelni, főleg persze egymáshoz képest (ár/érték arányban). Megtippelni is nagyon nehéz. Ez a játék szépsége :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    Hát nem ez volt életem versenye...
    A Ferrari hétvégéjét egész végig a pech, a rossz döntések és a versenyzői hibák uralták felváltva, míg a Force India vs. Williams kérdésben hosszas tanakodás után a Williamsre szavaztam. Utóbbi nagy hiba volt, de ki tudta előre, hogy Bari megint nem bír magával? :)
    Kb 35 pontot buktam csak ezzel... A Ferrarival talán még többet.

    De ilyen a játék, egyszer fent, egyszer lent, remélem egyenesbe jönnek 1-2 futamon belül a dolgok. Így legalább szorosabb a liga.

    Gratulálok egyúttal a Liga élmezőnyének (első 8 helyezett), mind sokkal jobb hétvégét zártak nálam, jó döntéseket hoztak. :)

    b-type: Most indul igazán a komoly meccs az első helyért, ahogy a VB cmért is Hami és Webbo között ;) Azért nagy szerencséd van 2 futam óta Webberrel. Biztos Vettelen is gondolkoztál, amikor döntöttél. :) Arról nem beszélve, hogy mekkora bukás lett volna, ha visszacseréled Spa-ra Vettelt. :) Jól döntöttél!

    Saját magamtól idézek, a Magyar Nagydíj után írtam:
    "Egyébként érdekes és egyben nehezíti a játékot, hogy jelenleg nem lehet biztosan megmondani, hogy a következő versenyeken a Renault, a Williams, a Force India és a Sauber hogy fog szerepelni, főleg persze egymáshoz képest (ár/érték arányban). Megtippelni is nagyon nehéz. Ez a játék szépsége "

    Hát nagyon igazam lett, és bármily szép is így a játék, én most jól ráfáztam :)

    De nem adom fel! :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #382 üzenetére

    Jaja, nagyon szép hétvégét zártál, grat! :) Az egész F1ligán belül is a 27. legjobb hétvégét zártad összetettbeli 565.-ként. Szép :)

    A beragadós érzés ismerős, ezt akartam én elkerülni pár hete és emiatt vettem meg a Ferrarit, cserébe 3 komponensem minimumon volt. Most max Kobát vagy a TR-t tudod Williamses összetevőre cserélni, vagy rizikózol és veszel egy TOP pilótát mint AttisX, b-type vagy Rockstar. Esetleg (ki)vársz :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #384 üzenetére

    Futam ligák/tabellák :)

    Az 1 elit versenyzős felállással kapcsolatban teljesen egyetértünk. A + biztos támasz meg nekem is kellene, hogy bevállaljam, csak ugye nekem is jól jönne ahhoz plusz pártíz milla...

    Jól összerázódott a liga, izgalmas lesz még a hátralévő 5-6 verseny :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #386 üzenetére

    A terved nem rossz, vagy az, hogy legalább terved van? :D ;]

    Nekem jó hétvégém volt, bejött a várakozásom. Nem változtattam semmit, mert úgy éreztem, hogy így lehetek a legjobb (hosszútávon feltétlenül) és már most látszik, hogy így is van.

    Úgy fest, hogy kettőnkre szűkült az első helyért vívott harc és szerintem további 5 játékos meccselhet jó reményekkel a bronzéremért. :) Persze szélsőséges esetben felborulhat minden és lehet, hogy a dobogóra sem férünk fel. :) De ez roppant valószínűtlen.

    Jól döntöttél a Webber -> Vettel cserével, bár nyílván még jobb szereplésben bíztál. Szerencsédre Vettel hozott Webberen, így azt hiszem, hogy (egyelőre még) továbbra sem kell alulértékelt csapattársát segítenie. Szerencsém volt, hogy végül nem bíztál a Ferrariban ill. elhitted, hogy a RBR az élen lehet itt annak ellenére, hogy ők maguk is leírták saját magukat. Sajnos a szabadedzések sokszor félrevezetőek, engem is nemegyszer tréfáltak már meg.

    Most jön a végjáték, meglátjuk ki hogyan taktikázik a hátralevő futamokon. A különbség 10 pont, azaz majdnem semmi. Érdekes lesz! :)

    (Off megjegyzés: Farkas Péter írta a legutóbbi GT-ben, hogy az elmúlt 6 futamon a 3 élcsapat 6 lehetséges sorrendjéből 5 megvalósult. Nos a monzai hétvégén megérkezett a 6. is, a Ferrari, Mclaren, Red Bull verzió. :) Zseniálisan izgalmas és fordulatos a szezon!)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz attisx #391 üzenetére

    Akinek Chandhok komponense van, az Yamamotoért kapja a pontokat, amióta Ő van helyette. Valószínűsíthetően ugyanez lesz Heidfelddel, De la Rosa "karaktere" kapja majd utána a pontokat. De bármi más is lehet, ugyanakkor ez egyszerű helyzet, mert itt tiszta sor, hogy ki kit helyettesít (a Hispániánál eleinte nem volt az).

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #396 üzenetére

    Hah igen, borzasztóan szoros lesz! :)
    Ha jól számoltam, akkor a büntetéseket is figyelembe véve egálban leszünk az első helyért. :D
    Micsoda hajrá lesz még itt! :)
    A 3. helyért is még legalább hárman-négyen nagy csatában vagytok! :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #399 üzenetére

    Igen, nagyon érdekes lesz, kíváncsian várom!
    Hamilton jól is elsülhet, a Mclaren még sok fejlesztést tartogat.
    A Ferrarinak pedig gondokat okozhatnak a motorok, szóval lesz még itt izgalom.
    De reménykedem a sikerben :)

    Csapat vs versenyző kérdésben szerintem nincs egyértelmű döntés, a versenyzőhöz több szerencse kell, ha az van, akkor az a jobb, a csapatos viszont biztosabban "nem rossz". :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #401 üzenetére

    Nekem nem sikerült nagyon jól, legalábbis b-typenak jobban. Massa megint ügyesen szerepelt, miatta nehéz dolgom van. A Williams ->Renault váltással pedig peches voltam pedig tempó alapján jónak bizonyult a döntés. b-type-nak jobban szerepelt a változatlan szingapúri csapata, mintha akár a TR -> FI cserét megúzza, nem beszélve a SV -> LH cseréről. Nem tudom szándékosan hagyta-e így persze, de jól járt. :) Ez vagyon, that's life. :)

    Necces és izgalmas lesz a vége... ;)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #404 üzenetére

    Hát ahogy elnézem már megint jól jártál vele, hogy elfelejtetted... :)
    Ritka szerencsés vagy ;) Persze majd holnap derül ki igazán, hogy tényleg jobban jártál-e így.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #404 üzenetére

    b-type: Nah, végül mégis úgy alakult, hogy buktál azon, hogy elfelejtetted a cserét. Hunny is hibázott már ilyet évközben. Ha váltani akarsz, érdemes lementeni a konfigurációt akkor, amikor kieszeled és a szabadedzések után visszanézni rá, hogy tényleg jó lesz-e. Csak magadat hibáztathatod a kevesebb pont miatt, de vigasztaljon az a tudat, hogy a múltkor is elfelejtetted és akkor jól jártál vele. Márpedig mindig nem járhat jól az ember azzal, ha elfelejt "jobbra" váltani. Sőt, várhatóan inkább majdnem mindig rosszul jár vele. Ehhez képest Neked majdnem most is "bejött".

    Másfelől szerencsédre én sem változtattam nagyot a csapatomon, pedig az utolsó pillanatig tervben volt egy Red Bull -> Mercedes és Kubica csere, mellyel, mint utólag kiderült +60 pontot nyertem volna. Azaz annyit, amennyit Te a Vettel -> Hamilton cserével. Ugyanakkor hozzá kell tennem, hogy szerintem mindkettőnknek a mostani csapata volt elvben erősebb, hiszen a Red Bull itt is dominált (volna), Vettel pedig simán verte volna Hamiltont, ha nincs a motorhiba. Azt meg gyanítom, hogy nem Vettel motorhibáját előre megsejtve akartál Hamira váltani. :) Szóval én nagyon nem bosszankodom, mert a döntésem jó volt, hiba lett volna RBR nélkül indulni erre a versenyre. Ami történt, az pech.

    Lényeg a lényeg, szoros marad a verseny a ligában, akárcsak az F1 VB. Kíváncsi vagyok, mi lesz Brazíliában. Ezúttal ne felejts el változtatni! Feltéve persze, hogy szeretnél. :)

    : Gratula, Te bátor voltál és kockáztattál! Én nem mertem, meg is jártam. :) (Pedig volt ilyen gondolatom, hogy mindkét RBR kiesik és emiatt el kellene adnom, bár a fejemben egy szép kis ütközés volt kettejük között a rajt után :) )
    Neked bejött a merész váltás, gratula! Nagy harc lesz még a 3. helyért is kettőtök között madsterrel.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #407 üzenetére

    Na akkor legalább mégis van minek örülnöd :)
    (Bár személy szerint remélem, hogy nem Hamilton lesz a VB. Mondjuk már ott tartok, hogy inkább Ő, mint Vettel vagy Button. Év elején még 6. helyen állt a TOP3 csapat 3 versenyzője között nálam, de azóta sokat növelte a szimpátiámat :) )

    Egyébként szerintem szuper és változatos versenyt vívunk itt a ligában év eleje óta és itt kb az első 15 főre egyaránt gondolok. Remélem jövőre is legalább ennyien leszünk. :)

    Jobbulást! Az idő ilyenkor mindig segít.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #70869248 #409 üzenetére

    Naigen, ez nagy dilemma. De szerintem ne ez a "szabály" lebegjen a szemed előtt, hanem az, hogy "minél több pontot kell szereznem". A pénz már semmit sem számít, hosszútávra nincs értelme gondolkodni, 2 futam van hátra. Most már csak a pontok az érdekesek. Én is bajban leszek, a 'kevés' pontom miatt nem tudok úgy fejleszteni, ahogy szerettem volna.
    A Vettel -> Hamilton cserét még mindig meg tudod játszani, igaz, már nem annyira előnyösen anyagliag nézve. Érdekes lesz!

    Pontban úgy leszünk, hogy a kb. 25 pont előnyöd helyett kb. 15 pont hátrányod lesz, vagyis még teljesen nyitott. Bezzeg, ha Kubicáztam volna :) De így legalább izgalmasabb :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz #413 üzenetére

    Soha ne mondd, hogy soha :)
    Egyébként meg én is sajnálom, hogy lassan vége az idénynek... Egyrészt nem lesznek egy ideig versenyek, másrészt izgalmas a liga is és szívesen folytatnám, harmadrészt félek, hogy jövőre esetleg sokkal unalmasabb évünk lesz 1 domináns csapattal. De mindenesetre jövőre is itt leszek és állok a harc elébe.

    Most meg meglátjuk mi lesz, remélem meglesz az 1. helyem a ligában. :)
    Pá, Te szépet jöttél fel az erősen közepes kezdés után. Azért az évad végére még a gyenge kezdés mellett is meglátszik, hogy ki mozog otthonosan az F1es körökben és ki az aki csak felületesen figyelget. Persze tudom, hogy jópáran kedvüket vesztették menet közben, szóval nyílván nem róluk beszélek.

    Magam részéről én is nagyon sokat jöttem fel mert elég gyengén kezdtem, 7.-8. helyen voltam sokáig a ligában. Most pedig (remélem) lassan TOP100as leszek összetettben. :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Új hozzászólás Aktív témák