- Red Magic 11 Air – vékony házból süvít a szél
- Csíptetős fülesek csatája – Sony LinkBuds Clip vs. Huawei FreeClip 2
- Mérföldkő a szilárdtest-akkuknál: fontos lépést tett a QuantumScape
- Újabb óriásakku a Honortól: a X80 lehet a következő 10 000 mAh-s modell
- iPhone 18 Pro Max: kis kapacitásbővítés hoz nagy előrelépést üzemidőben
-
Mobilarena
OLED tanácsok, tippek, tudástár
Új hozzászólás Aktív témák
-
4264adam
nagyúr
válasz
szasanyi
#2970
üzenetére
"Ezt talán nem vetted észre...:"
Észrevettem azt gépeltem a válasz után ami több időt kért:
valóban támogatja-e a 24Hz videólejátszást?
Ez majdnem értelmetlen kérdés is, mert a TV mozgásmegjelenítői kadenciahelyességet kérdezed, angol tv review-ban ez a "judder". 23.976p filmfelvételek. Monitornál nem is tesztelik ezt.
A monitor vagy Sync-ben van a VGA-val vagy fix 240Hz. Ha a 24p-re nézünk rá akkor a fix 240Hz egész töbszöröse, 10x van meg benne. ha a valós 23.976-al osztod akkor nem lesz egész többszörös, de a TV-k is kadencia helyesek a 60-120-144hz-el.
Így ez is az lesz főleg fix 240Hz-en.ha most választál - és már tudod amit tudsz (gyártási minőség, kpminőség, 4K játékra) ue. a típust vennéd vagy inkább mást?
Számomra tökéletes a minőség, 3th Genes QD panel és a megszokott jó fajta Philips mozgásmegjelenítés, eleve OLED esetén "mondhatni" tökéletes, nincs jobb gyakorlatilag. Elméletileg pedig nincs tökéletes szint (mindig lesz késés)
Jó a talp is, nincs keret elállás sem.
1db piros subpixel üzemképtelen a jobb felső saroknál, nem zavaró, nem feltünő.MSI MAG 322UP QD-OLED E16:
Itt nem értem a 165Hz-et. Ha megkapta a 2.5-3th Genes QD-OLED-et amit a subpixel elhelyezés javítással reklámoz nem tudom megérteni a kiherélt 165Hz-es elektronika meglétét szemben a Panel 240Hz képességével.Judder free lesz az is hiszen nem látsz képtörést, és az OLED miatt nincs visszamaradt szellemkép hiszen szinte azonnali az RGB váltása. Persze elméletileg van judder mert a 165/24 nem egész számú többszörös
Ha nem ezt a monitort vettem volna akkor a Gigabyte 32 UP variáns érdekelt volna a valós DP 2.1 bemenete miatt, ugyanakkor az is "csak" 240Hz így nem kell a 2.1 megléte, DSC ide vagy oda.
4K 360Hz lenne az igazi DP 2.1-en de olyan nem létezik.270k-ért nincs jobb 4K monitor a piacon.
Amivel pedig a Philips esetén nem találkoztam még de a Samsung G6-nál igen az, a pillanatnyi black screen. Amikor a DP jel eltűnik fél másodpercre. Itt még 3 nap alatt nem volt ilyen. Mindig volt jel.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER termékbeszámítással
- 192 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5060 (ELKELT)
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4515, 100% Akkumulátor
- Dell Precision 5520 15,6" FHD, Xeon E3-1505M v5, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, SSD, jó akku, számla, gar
- BESZÁMÍTÁS! 8GB Crucial Ballistix Sport 1600Mhz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Skynet258

