Hirdetés
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Speciális kamerával érkezik a Z Fold7
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Sony Xperia 5 V - kell-e nekünk zoom?
-
Mobilarena
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
csubuka
addikt
válasz
vampire17 #47880 üzenetére
Meg ahogy nézem kell HUBr+ 1 termosztát (190 GBP), aztán 5x99GBP plusz termosztát és maga az "Underfloor Heating Controller" 300GBP (https://www.draytoncontrols.co.uk/products/other-controls/underfloor-heating/wiser-underfloor-heating-controller)
Azért ez így masszív, lehet a felárából bekábeleztetni egy új építésnél. Egy meglévő épületnél persze szétgányolni a falakat nem érné meg, szóval oda simán érzem a megoldást...
*Csak azért okoskodok bele, mert végülis ez valamilyen szinten gyári alternatívája lenne az énáltalam elképzelt rendszernek és vizsgálom a költségeket így
-
csubuka
addikt
válasz
vampire17 #47880 üzenetére
Okés, ha nem akar kábelezni a zónavezérlő és a termosztát között, akkor persze rendszerben kellene, hogy legyen a termosztát és a zónavezérlő.
De új építésnél nem nagyon értem az elzárkózást a kábelezéstől... A kábeles a legmegbízhatóbb eredményre vezet, aztán ez mégiscsak egy alap funkciója az épületnek. Pluszban berakni még 100m-200m vezetéket nem a világ vége és atombiztos megoldás lesz. Nem kell félni meg jelismétlőzni többemeletes ház vb födéme miatt stb.
Amúgy a termosztát akksi/elem problematikát is örökre el lehet felejteni, hogyha:
-olyan okostermosztát kerül fel, ami 230-ról tápolódni képes
-N is ki van húzva a termosztát kiállásokhozPl egy "buta" Computerm-nel valoban eleg ha a zonavezerlo egyik termosztat bemenetere rakotsz, meg melle ugye a szelepvezerlest, illetve bekotod a kazanindito relet, de itt ez nem megoldhato.
Ha a kábelezés ki van építve, akkor tökéletes ez a "basic elgondolás" okostermosztáthoz is, ahogy én látom. Okostermosztátoktól kábel a zónavezérlőbe, az meg majd indítja a szekunder szivattyút, hőszivattyút és nyitja a kellő zónaszelepet
Új hozzászólás Aktív témák
- Eging PV 410W silver napelem verhetetlen áron
- Új, bontatlan FÉLÁRON - LOVI Expert 3D Pro elektromos mellszívó - Még 1,5 év magyar bolti garival! -
- iENYRID Aokda A1 (Új) elektromos roller eladó
- Nitro Concepts E250 (Gamer szék)
- Eladó AS-48A olajmentes kompresszor 4L tartállyal, dupla hengeres kivitelben!
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Sennheiser Momentum True Wireless 3 (2222132) (ELKELT)
- Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 256GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B365M i7 9700F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest