Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz parandroid #60707 üzenetére

    Ezért írtam, hogy mindenki más kicsit. Kávés topikban én is elvesztettem a fonalat, rájöttem, hogy az én heti napirendemben az otthoni igényes kávézás nem talál magának szabad helyet, ezért megálltam ott, hogy van egy 30 ezres kis műanyag, általában lenézett, már nagynyomásos de nem szarvasi gőzkazános kávéfőzőm, meg egy kézi darálóm, ami így összességében bőven jobb eredményt ad, mint a korábbi esetek, de ettől több nem kell, mert hétköznap reggel úgyis melóban az itteni féleutomatából kávézunk, ami kb. azt a minőséget hozza. Ja meg még van egy french-pressem valami 1200 Ft-ért, amit néha változatosságból használok. Van aki 100-150 ezres gépparkot tart, 3-4 főzőt, 4-5 darálót, mert jól esik neki, van ideje próbálgatni, tuningolgatni, rézcsövezi, kevergeti, őrelményt oszlat, kocogtat, tízezres tamperrel tamperol, vuduzik, stb. Törekszik az általa otthon elérhető legjobb minőségű kávéra. Ezt ezekkel tudja elérni.
    A bor esetében úgy tűnhet, hogy ha valaki megvesz egy palackot, akkor onnantól minden le van tudva. De nem, ott meg azzal tud játszani (mondjuk feltételezve hogy nem a 25 fokos teszkópolcost vesszük alapul) hogy hogyan tárolja, hol, és milyen hőmérsékleten fogyasztja, esetleg miből (műanyagpoharas, bögrés borzalmaktól tekintsünk el). Vagy még vesz egy ezresért egy temperálót, abba beállítja a palackot, és akkor a 14 fokon bontott palack utolsó 3-4 decijét nem a szobahőmérsékletre melegedve issza, hanem 16-17 fokon.

    És ez így van mindenfélével. Van aki a munkájában akar mindenáron 200%-on tökéletes lenni, és ezért tesz meg mindent, van aki a ruházatát tartja mindennél előbbre, és vásárol százezrekért havonta, van aki az autójára költ százezreket, mert mindenki másra igényes, mást tart fontosnak. Vannak általános szintek, meg sokaknak 1-1 valami amiben megtesz amit csak tud hogy az adott dologban a lehető legnagyobb élvezetet találja meg.

    Nincs azzal gond, ha valakinek az 5, a 15 és a 25 fokon felszolgált/fogyasztott bor vagy sör között nincs élvezeti értékbeli különbség, van aki meg azt mondja, hogy ő viszont érzi, és törekszik rá hogy idealizálja. Ahogy az sincs kőbe vésve, hogy marhahúshoz vöröset, halhoz meg fehéret, de a tapasztalat szerint az arra érzékenyek érzik a különbséget ha mondjuk fordítva issza valaki.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák