Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phobion

    őstag

    válasz xAttilax #56 üzenetére

    DDU-val pucold le a radeon softwaret, hogy ne akadjon össze az nvidia-val

    [link]

    kukás :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • lujo10

    aktív tag

    válasz xAttilax #146 üzenetére

    Végül én is ezt választottam: Gainward GeForce GTX 1660 Pegasus OC 6GB, igaz egy ideig ez is versenyben volt: Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6GB, de a 280mm-es hossza a legvégén kiejtette :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

  • Chaser

    titán

    válasz xAttilax #1065 üzenetére

    ( :
    és ha a tpu mér valamit szentírás? ahány modell, mindnél másabb fogyasztás - na jó, az nem igaz, átfedések vannak -, gaming x 1660 ti-re 140w-okat is láttam, egy 2060 alap 150-160w
    a kommersz 1660ti-k tanyáznak 120w környékén, super 140w környéke amit én láttam

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz xAttilax #1067 üzenetére

    "annak a mérésnek hiszek amit én hamisítok" lenin után szabadon ( :
    techspot mérés, sztük 14w-tal eszik többet a 1660 super a ti-nél, és 64w-tal eszik többet a 2060
    sztem belinkelhetünk ide 10 tesztet, mindnél más számok lesznek
    mindenesetre a 1660s többet eszik mint a ti, kérdés mennyivel, és éppen melyik ti-nél melyik super vezióhoz képest ((( :
    anandtech megint mást mond
    de tegyél ide két másik oldalt, az is mást fog mondani

    lowzor
    igen, és a 30w+ az nem majdnem annyi, mint a 1660s étvágya? átlag legyen 130 vs 160w, nem 50 vs 80w-ról beszélünk, az már csúnya %-osan
    jelen esetben %-osan az nem sok, annyival gyorsabb is a 2060, mint amennyivel többet eszik

    BerserkGuts
    egyrészt még mindig játék függő, nem mindegy mivel/mikkel tesztelnek, ph-n is mindig balhé van miatta
    ahogy teszteredmények miatt is, mindenki linkelgeti éppen azt az oldalt ami tetszik neki, na bumm ( :
    másrészt átlagosan legyen gyorsabb, de ahova nem elég az 570/580, oda a 1660 sem
    nekem továbbra is a doomhoz kell elsősorban kártya, nyilván ha lentebb veszek az órajelből lassabb lesz, nem kell hozzá kétdiploma'
    és azt mondtam 570-ről _valóban érdemi_ lépés az nem egy 1660 lesz, amit továbbra is tartok, 1660s/ti már másabb, de ami már mondhatni köröket ver rá az a 2060, pláne a super, és az 5700
    egyébként meg nyugodtan legyen gyorsabb a 1660 az 570-nél, mivel azt 43e-ért megkapod, 1660-at pedig 72-3e-ért - amit már nem is érdemes venni a super miatt, az meg nem 72-3 ft de gyorsabb is -
    és a 43e-s 570 nem beugró modell - max gyártón belül az - , itx, de félpasszív, jó hűtéssel, és nem "noname" gyártóval
    - ezek bolti árak, nem ph seftes, és "kuponozás" nélküli -
    az biztos h nv-ből ami nálam szóba jön a 1660s és a 2060s, bár utóbbiért már sajnálnék kidobni annyi pénzt, de lehet letojom és kidobom rá mert nagyobb monitort veszek nagyobb felbontással

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Atom_Anti

    senior tag

    válasz xAttilax #1071 üzenetére

    Na igen, a 2060 egy magasabb fogyasztási kategória. A király az 1660ti, főleg alulfeszelve, kicsivel kér csak többet 80W -nál (GPU-Z szerint). Ezért vártam egy Szupert belőle, de mindegy el leszek a következő generációig.

  • Chaser

    titán

    válasz xAttilax #1071 üzenetére

    szerinted nem igaz, vessző
    papírforma alapján, az nvidia szerint:
    1660 - 120w
    1660ti - 120w
    1660s - 125w
    2060 - 160w
    emellett az minden tesztben közös, hogy nem 5w difi van ti vs super ellenében, hanem 10-20-szal többet eszik a super
    egészen őszintén, mivel legalább annyival gyorsabb a 2060 mint amennyivel többet eszik a 1660s-nél, az nem meríti a "kicsivel eszik többet" fogalmát? nem ad jobb perf/w eredményt sztem a ti, a super meg nem biztos nem
    hovatovább, utálom ismételni magam, kártya és kártya közt is lehet difi, akármelyikről van szó, az egyik modell x w-ot eszik, a másik x+10-20-30-at, 1660ti gaming x-nél nem is egy tesztben 140w-ot láttam

    Atom_Anti
    gpuz mérés az nem mérés, vagy eltalálja vagy nem, ahogy minden sw, mérni műszerrel lehet
    és ui. alapon a 2060-at is alul lehet feszelni

    BerserkGuts
    tessék egy 11 játékos graf
    én akárhogy nézem, nem azt látom h megváltotta a világot a 1660 az 570 ellenében, gyorsabb, ez tény, ennek a 11 játéknak az átlagában
    mindamellett érdekes, h az 570 1650 ellenében 10-15%-kal gyorsabb más oldalak szerint, itt mégis itt alatta szerepel
    tw, kiragadva a bf5-öt 1080p ultra - egyszer előszedted, no most itt sem azt látom, h agyon alázta az 570-t a 1660 -
    forza 4, ami engem speciel érdekel
    division2, ez nem érdekel, de ha jól tudom népszerű
    és lehet linkelni másik 20 tesztet más oldalakkal, akkor sem fogom azt látni h 570 ellenében a 1660 aláz, attól nagyon messze van, jobb, játéktól függően gyorsabb, ami %-osan még akár szép is lehet, gyakorlatban fps számot tekintve nem sokat oszt/szoroz
    ami már "látványosan" jobb az a 1660ti/super/590, de azok sem alázzák, az már a 2060/5700 kategória
    mivel nekem már van egy 570-em, nyilván ahhoz viszonyítok annak a tudásához képest mit kapok több pénzért, kb 70% feláért az a plusz nekem elég karcsú, 1660 árában super már más történet, ahogy 60e alatt egy 590 is, de ha tényleg látványos gyorsulást akarok akkor nincs mese, 2060 - abból is inkább a super -, vagy 5700

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz xAttilax #1079 üzenetére

    tessék, értelmezd nekem az átlag és a % fogalmát ezekkel a mérésekkel
    techspot, 1440p, crysis3, ultra, teljes gépre mért fogyasztás
    1660 - 262w
    1660 ti - 271w
    1660 super - 285w
    2060 - 334w
    radeon 5700 - 314w
    első 3 érték kb hozza amit a többi oldal is mér - adott pustól függően -
    az 5700 viszont legtöbb helyen nagyobb fogyasztást hoz mint a 2060, nem kisebbet, akkor most épp ki hazudik?

    szerk:
    előző 11 játékos átlag, 1080p ultra
    rx 570 min/átlag fps 34,4/47,5
    1660 min/átlag fps 50,2/67,2
    techspot 17 játékos átlag, 1080p ultra
    rx 570 min/átlag fps 51/62
    1660 min/átlag fps 65/80

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz xAttilax #1088 üzenetére

    ha félreérthető lett volna, a tesztek visszássága miatt van ott - 5700 zömében tesztoldalak szerint rtx 2600 fölött eszik, rosszabb esetben fej-fej mellett vannak, a linkelt tesztben pedig nagyon nem ilyen értékek vannak -
    ki lehet emelni egy-egy oldal tesztjét és akkor az a szentírás? minden oldalnak van tesztje, és nem feltélen egyezik meg a szentírással', valaki biztos téved/másképp mér, vagy szándékosan, vagy csakúgy' - vagy erősen modell függő az egyes kártyák fogyasztása szérián belül is - ahogy az látszik is a gaming x 1660ti-nél , egymáshoz képesti teljesítmény különbsége pedig adott játék/felbontás/beállítás függő, oszt' aki nagyon okos olyan játékokkal tesztel ami nv-nek kedvez jobban, a másik meg olyanokkal amik amd-nek kedveznek jobban -
    fogyasztást vizsgálni korrekten úgy lehetne, ha az ember szépen fog egy műszert, elé köti a vga-nak, és kártyánként nekiáll tesztelgetni, na ilyenből sincs túl sok

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz xAttilax #1222 üzenetére

    a hiperszuper algoritmusok kapnak egy limitet, addig bohóckodnak, azt csinálnak amit akarnak, kárt nem tudnak okozni a limit miatt

    lowzor
    így van :K
    ezért ha egyiknél 9w-ot mutat akkor 29w, másiknál 31w-nál ilyen alapon 51w, jaj csak egy gond van, a műszer mindkettőre 50-et mond
    tehát nincs így :N
    ;]
    a szenzorok kiolvasnak értékeket/azok alapján számolnak, azokat mutatják, ennyi, vagy jó vagy nem
    bejöhet teljesen pontosan is, de lehet teljesen irreális érték is, ha műszerrel ellenőrzöd kiderül
    mint mondtam, volt nálam a vga gpu szerint 10v-on, kicsit megcsiklandozam a drágát, 10v gpu fesznél szerencsétlen úgy füsölne h "öröm lenne" nézni ( :
    aida ugyanez, és minden egyéb "mérő" sw

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák